Mini golfo aikštyno statybos Stubriuose ypatumai

STUBRIUOSETūlas kaimietis, priėjęs Stubrių gyvenvietės centrą ir pamatęs tvora aptvertą laukymę ir nedidelį pastatėlį centre, galėtų pamanyti, kad čia puikiausia vieta veršeliams ganyti.

O Stubrių gyvenvietės žmonės jau baigia priprasti prie minties, kad jų gyvenvietė bus išskirtinė visame krašte, nes jie netrukus turės mini golfo aikštyną su priestatėliu žaidėjų ar žaidimo teisėjų pasitarimams ir sandėliuką aikštyno inventoriui. Mini golfo aikštyno svečiai automobilius galės pasistatyti tvarkingoje šaligatvio plytelėmis grįstoje aikštelėje.

Mini golfo aikštyno iniciatorės – Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė bei Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė statybvietę aprodė rajono vadovams – merei Daivai Žebelienei ir pavaduotojui Algirdui Balčyčiui. Statybos rangovo – UAB „Žibai“ atstovų šiame susitikime nebuvo.

Pasak A.Balčyčio, dabar, kai jau darbai daugiau nei įpusėjo, svarstyti apie įgyvendinamo projekto tikslingumą nėra prasmės. Jam, kaip statybos specialistui, dabar kyla nemažai abejonių tiek dėl projektuotojų, tiek dėl statybos rangovo atliktų darbų.

A.Balčytis suabejojo, ar teisingai suprojektuotas priestatas prie jau anksčiau bendruomenės pastatyto pastato. Jam įtarimų kilo, ar teisingai parinktos medinių konstrukcijų detalės bei jų sujungimo technologija. Jo nuomone, pastatas su nauju priestatu turėtų būti reprezentacinės statybos, o akivaizdu, kad darbai atlikti taip tarsi pastatas skirtas laikinam naudojimui.

Be to, buvo pastebėta, kad pastato lietvamzdžiuose surinktas vanduo bus nuleidžiamas tiesiog ant vejos, nors visas golfo aikštynas turi drenažo sistemą. Kodėl nėra surinktuvo lietaus vandeniui?

Nemažą diskusiją sukėlė ir Katyčių seniūnės J.Tamavičienės prielaidos apie pernelyg aukštą darbų kainą.

Ji rajono valdžiai guodėsi, kad tokios statybos nėra leidžiamos atlikti savarankiškos rangos būdu. Ji tvirtino, kad seniūnija su savo darbininkais tokius pat darbus būtų atlikusi maždaug už 150 tūkst. litų ir jie dar būtų kokybiškiau atlikti. Dabar šis projektas atsieis puspenkto šimto tūkstančių litų.

Merė D.Žebelienė su pavaduotoju A.Balčyčiu pažadėjo bendruomenės pirmininkei A.Stirbienei išsiaiškinti statybos projekto ir atliktų darbų bei sąmatos atitikimus ir, jeigu prireiks, pareikalauti, kad tai, kas atlikta ne pagal projektą, būtų ištaisyta iki objekto pridavimo.