Minijoje nuskendo 4 metukų mažylė

nuskendo mergaite kopeciosKovo 13-oji skaudžią nelaimę atnešė į Saugų seniūnijos Bundulų kaime apsigyvenusios jaunos moters iš Latvijos namus – pavakarę Minijos upėje nuskendo jos 4 metukų dukrytė.

Mergaitė nuskendo, kai užlipusi ant Minijos upės pakrantės ledo, įlūžo arba nuslydo nuo jo į vandenį.

Artimieji sako, jog vaikas niekada neidavo prie vandens. Kodėl tąkart ji pasielgė kitaip? Spėjama, kad mergaitę sudomino atvirą Minijos vandenį sukaustęs ledas arba ji bandė vytis ant jo užlipusį šuniuką.

Iš Latvijos atvykusi 35 metų moteris Daiga su dukrele Danija Bundulų kaime, pas draugo Sauliaus tėvus Uselius, gyveno jau kone metus. Greitai lietuviškiai išmokusi kalbėti mergytė buvo visos šeimos ir viso kaimo numylėtinė: miela, linksma, guvi, paklusni. Artimieji sako, jog mažajai daug kartų aiškinta, kaip pavojinga artintis prie vandens, ir ji niekada neidavo iš kiemo.

Tą nelemtą kovo 13-ąją Saulius buvo išvykęs į darbą, jo tėvai ir mažylės mama triūsė namuose. Danija kaip ir kasdien lakstė kieme.

Pastebėję, kad mergaitės kieme nebesimato, suaugusieji jos ieškojo sodybos teritorijoje, vėliau puolė pas kaimynus. Pirmoji raudoną dukrelės striukę šalia ledo pamatė Danijos mama.

Lipti ant aptirpusio Minijos ledo žmonės negalėjo. Sauliaus tėvas Povilas Uselis, atplėšęs nuo kranto prišalusią valtį, išdaužęs ledus, šiaip taip nusigavo iki panirusio vaiko, įsikėlė ją į valtį ir tuoj pat pradėjo daryti širdies masažą.

Netruko grįžti apie nelaimę sužinojęs Saulius. Namiškiai bandė gaivinti vaiką parsinešę namo.

Kaimynai, išgirdę tragediją patyrusios šeimos klyksmus, jau buvo iškvietę ugniagesius ir medikus. Atvykę jie perėmė vaiko gaivinimą, tačiau išgelbėti mažylės nepavyko.

Kiek mergaitė išbuvo vandenyje, namiškiai negali atsakyti. Jie svarsto, kad nuo to laiko, kai jos pasigedo, iki tol, kol prisiyrę valtimi ją ištraukė, galėjo praeiti ir valanda.

Mergaitės mama su draugu rūpinasi dokumentais, kad galėtų palaidoti mažąją Latvijos pilietę vietos kapinėse.