Minijos gyventojai saugo senųjų gyventojų atminimą

MINGES 3Asociacijos „Minijos (Mingės) kaimo grožis“ nariai įgyvendino projektą „Minijos (Mingės) senųjų kapinių sutvarkymas siekiant išsaugoti sakralinį paveldą, sukuriant gražesnę ir patrauklesnę aplinką“, kuriuo konkrečiais darbais parodė pagarbą seniesiems kaimo gyventojams, jų atminimui.

Projektą finansavo Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai. Projektą įgyvendinti asociacijai padėjo UAB „Efektyvūs projektai“.
Siekia ambicingų tikslų

Asociacijos „Minijos (Mingės) kaimo grožis“ pirmininkas Mečislovas Rimkus džiaugiasi sėkmingai įgyvendintu projektu, kuris yra bendruomenės indėlis tvarkant ir gražinant savo aplinką.

Pasak M.Rimkaus, asociacija įsteigta 2011 metais siekiant tikrai ambicingų tikslų. Minijos kaime nuolat gyvenantys žmonės, kaimo turizmo sodybų šeimininkai svajoja apie išpuoselėtą savo kaimą. Norima, kad aplinka būtų tokia pat pavyzdinga kaip kitoje Kuršių marių pusėje – Neringoje. Tokius siekius skatina į Minijos kaimą kasmet vis daugiau atvykstančių žmonių, kurie nori pailsėti, paplaukioti pramoginiais laivais, pažvejoti ar paukščiauti (stebėti paukščius).

Dauguma Minijos kaimo sodybų šeimininkų savo ateitį sieja su kaimo turizmo, laivybos ar pramoginės žvejybos organizavimo verslu.

Talkino visi gyventojai

Asociacijos įgyvendinamo projekto vadovė Monika Dobrovolskytė pasakojo, kad mingiškiams seniai rūpėjo sutvarkyti senąsias kapinaites. Buvo skaudu žiūrėti, kad neaptvertas kapinaites niokoja palaidi gyvuliai ar piktavaliai žmonės.
Todėl asociacijos nariai kartu su kitais kaimo gyventojais be jokio atlygio talkino tvarkant kapinaites. Su už projekto lėšas įsigyta technika buvo išpjauti prižėlę krūmai, išgenėti medžiai. Visuomenines talkas organizavo Minijos kaimo seniūnaitis Jurgis Gečas.

Kapinaitės priklauso evangelikų liuteronų bendruomenei. Todėl tvarkant kapinaites buvo konsultuojamasi su šios konfesijos kunigu Mindaugu Žilinsku. Kunigas pašventins kapinaites su nauja tvora, planuojame rengti kapinių šventes.

Įgytas turtas bus naudojamas ateityje

Projekto „Minijos (Mingės) senųjų kapinių sutvarkymas siekiant išsaugoti sakralinį paveldą, sukuriant gražesnę ir patrauklesnę aplinką“ lėšomis buvo įsigyta ir sumontuota 230 metrų medinės tvoros, kuri apjuosė visas kapinaites. Vartų medinis rėmas ant pagrindinio tako į kapinaites buvo pastatytas 2008 metais už Minijos kaimo gyventojų suaukotas lėšas. Projekto lėšomis buvo pagaminti nauji vartai.

Už projekto lėšas nupirkta krūmapjovė bei benzininis pjūklas jau pasitarnavo tvarkant kapinaites. Šią techniką asociacijos nariai naudos ir toliau.  Bendruomenė įsipareigoja organizuoti kasmetines talkas, tvarkyti kapines bei gražinti visą Minijos kaimo aplinką.