Minint Pasaulinę gyvūnijos dieną

suniukas baltasKasmet spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šią dieną įvairiomis akcijomis stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į gyvūnų globos ir gerovės klausimus, ugdyti suvokimą, kad elgesys su gyvūnais yra tautos sąmoningumo ir kultūros išsivystymo atspindys.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kolektyvui Šv. Pranciškaus dienos minėjimas jau tapęs tradicija. Šią dieną VMVT ragina nevežti ir neskersti gyvulių skerdyklose, jų nemedžioti, nežvejoti, nevykdyti eksperimentų su gyvūnais, nemigdyti jų prieglaudose, suteikti poilsio dieną cirko ir kitiems darbiniams gyvūnams.

Be to, spalio 4 d. proga VMVT ragina žmones laikytis bent 4 pagrindinių gyvūnų laikymo principų:

 – atsakingai juos įsigyti, t. y. pirkti augintinius iš oficialių gyvūnų augintinių veisėjų, registruotus šunis, kates ir šeškus, surašius jų pirkimo-pardavimo dokumentus;

 – atsakingai prižiūrėti, t. y. užtikrinti, kad gyvūnai būtų tinkamą šeriami, girdomi, saugomi nuo nepalankių oro sąlygų, ligų ir sužalojimų;

 – atsakingai perduoti, t. y. esant būtinybei, šunis, kates ir šeškus perduoti tik registruotus, su jų sveikatos dokumentais;

 – atsakingai elgtis pastebėjus gyvūnų gerovės pažeidimus – apie tokius atvejus pranešti VMVT nemokamu telefono numeriu 8 800 40403 arba užpildyti elektroninę formą internete.

Šiais metais Pasaulinės gyvūnijos dienos proga teritoriniai VMVT padaliniai drauge su bendraminčiais kviečia į renginius:

Šilutės VMVT – spalio mėn. Šilutės VMVT specialistai skaitys pranešimus gyvūnų globos ir piežiūros klausimais Šilutės rajono ugdymo įstaigose.