Ministerijos „mobilus priimamasis” – Šilutėje

Šilutės r. savivaldybė. / © silutesnaujienos.ltSocialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) organizuoja ministerijos priimamojo vizitus po Lietuvą. Taip siekiama, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo to, ar jis gyvena Vilniuje, ar mažame miestelyje, turėtų vienodas galimybes kreiptis į specialistus bei aiškintis iškilusias problemas ir sunkumus.

Šilutėje „mobilusis priimamasis” veiks lapkričio 10 d. 13.30-15.30 val. Socialinės paramos skyriaus 112 kab.

Kokiais klausimais galima kreiptis?

Į „mobilųjį priimamąjį” atėję gyventojai atvykusiems specialistams galės užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija. Tai socialinis draudimas ir pensijos („Sodros“ mokamos pašalpos, pensijos, kitos išmokos, taip pat valstybinės pensijos), socialinė aprėptis ir bendruomenės (lygios žmonių teisės, socialinės paslaugos, bendruomenių aktualijos), šeimos gerovės klausimai (piniginė parama šeimoms, studentams, vaikų ir jaunimo klausimai, pavyzdžiui, įsivaikinimo galimybės), darbo santykiai (darbo ir poilsio laikas, viršvalandžiai, darbo apmokėjimo klausimai, nelegalus darbas).

Taip pat gyventojai turės galimybę domėtis ir SADM pavaldžių institucijų, pavyzdžiui, „Sodros“, Lietuvos darbo biržos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, Vaikų išlaikymo fondo, Valstybinės darbo inspekcijos ir kitų įstaigų darbu, klausti, informuoti ministerijos atstovus, jei žmonės nėra patenkinti pavaldžių institucijų veikla.

Daugiau informacijos apie ministerijos bei pavaldžių institucijų kuruojamas veiklos sritis galite rasti www.socmin.lt.

Kaip reikia registruotis?

Norintieji atvykti į susitikimą su specialistais, turėtų registruotis Socialinės paramos skyriuje telefonu 79 243. Taip pat galite siųsti išankstinius klausimus ministerijos specialistams elektroniniu paštu: visuomene@socmin.lt.

Tuomet specialistams atvykus į susitikimą, jau bus paruoštas konkretus atsakymas į Jūsų klausimą.

Vizitų metu taip pat bus bendraujama su savivaldybių socialinės paramos skyriaus darbuotojais, kurie bus konsultuojami, atsižvelgiant į regionui svarbius klausimus.

Eidami į priimamąjį, gyventojai turėtų atsinešti visus turimus dokumentus, kurie paaiškina konkrečią problemą. Tai gali būti įvairūs raštai, susirašinėjimai su savivaldybe.