Ministro nutarimas Šilutės rajonui – nė motais, nes… paplūdimių neturime

pliazas guliSveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įrodė, kad jis ne tik draudžia – vasarai baigiantis ministras patvirtino naują tvarką, kuria panaikinamas draudimas į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais.

Nuo šiol savivaldybėms suteikiama teisė spręsti, kuriuose paplūdimiuose galima lankytis su gyvūnais.

Savivaldybės taip pat privalo pasirūpinti, kad tuose paplūdimiuose būtų užtikrinti higienos normos reikalavimai, pastatyti įspėjamieji ženklai.

Tačiau Šilutės savivaldybei tokių problemų spręsti nereikės, nes… neturime nė vieno oficialiai įteisinto paplūdimio.

Teks stebėti ženklus

Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog iki šiol daugelis gyvūnus auginančių žmonių susidurdavo su nepatogumais keliaudami atostogauti, nes mažuosius žmonių draugus būdavo draudžiama vestis į paplūdimius. Nuo šiol Lietuvos gyventojai, keliaujantys su keturkojais augintiniais, galės kartu su juo lankytis specialiais ženklais pažymėtuose paplūdimiuose.

Taip pat teigiama, kad siekiant patenkinti visų žmonių poreikius, naujai parengtoje Higienos normoje numatomos galimybės įrengti paplūdimius, kuriuose bus galima ilsėtis kartu su augintiniais.

Sveikatos apsaugos ministerija kviečia žmones būti atidžiais ir stebėti prie paplūdimių pastatytus ženklus, kuriuose bus nurodoma, kam skirta ši vieta. Paplūdimiai turi būti pritaikyti ramiam arba aktyviam poilsiui, kaitinimuisi saulėje, maudymuisi, tad juose reikėtų laikytis institucijų, atsakingų už paplūdimių ir maudyklų administravimą, nustatytų naudojimo ir elgesio taisyklių.

Paplūdimiai, kuriuose bus laukiami gyvūnai, turės būti pažymėti įspėjamaisiais ženklais, juose turės būti pastatytos ir specialios šiukšlių dėžės.

Šilutės rajone paplūdimių nėra

Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas Pranas Sirtautas sakė, kad rajone neturime nė vieno oficialiai įteisinto paplūdimio.

Oficialiuose paplūdimiuose turi dirbti gelbėtojai, turi būti pažymėtos maudymosi vietos, įrengti tualetai ir atvestas gėlas vanduo. Todėl tokie paplūdimiai, pasak P.Sirtauto, yra brangus dalykas.

Tačiau rajone turime tris maudyklas, kurių vandens būklė tiriama kas dvi savaites – stebima, ar užterštumas neviršija nustatytų normų. Tokios maudyklos yra Atmatoje ties Rusne, prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio ir Kintuose, prie marių.

Taip pat periodiškiai (kas 2 savaites) vandens būklė tikrinama ir Šyšos upėje, ties Šilutės miesto Darbininkų kvartalu. Be to, jau porą kartų per vasarą buvo tiriamas vanduo Vilkėnų, Ramučių, Šylių, Degučių, Vainuto ir Krauleidiškių tvenkiniuose.

Jų vandens tyrimai nuolat viešinami Savivaldybės interneto tinklapyje ir spaudos puslapiuose. Duomenys rodo, kad šią vasarą visuose minėtuose vandens telkiniuose vandens užterštumo rodikliai neviršijo leistinų normų.

Venkite neprižiūrimų paplūdimių

P.Sirtautas primena, kad ir maudyklose su keturkojais vaikštantys žmonės privalo laikytis bendrųjų šunų vedžiojimo taisyklių: šuniukai turi būti su pavadėliu, su antsnukiu, o šeimininkas privalo turėti maišelį surinkti jo ekskrementus.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat primena poilsiautojams, kad reikėtų vengti laukinių, neprižiūrimų paplūdimių, nes juose vandens kokybė, sauga nėra tikrinami, tad jie gali būti užteršti, neprižiūrėti, kai kur vanduo gali būti kenksmingas sveikatai. Tuo tarpu oficialiems paplūdimiams yra keliami aukšti saugos reikalavimai, kad poilsiautojai juose jaustųsi komfortiškai.

Paplūdimiuose priėjimas prie vandens turi būti neslidus, neklampus, patogus ir saugus visiems, taip pat ir neįgaliems žmonėms. Prie visų oficialių paplūdimių tam tikru atstumu turi būti įrengti tualetai, šiukšliadėžės.

Paplūdimių maudyklos turi būti pažymėtos plūdurais, vietos, skirtos maudytis vaikams, turi būti specialiai pažymėtos.

Tad prieš vykstant į paplūdimį verta skirti kelias minutes ir pasitikrinti internete, ar vandens kokybė tikrai atitinka reikiamas normas.

Paplūdimiuose, matomoje vietoje, turi būti įrengtos informacinės lentos, kuriose būtų skelbiama informacija apie vandens kokybę ir pranešama, ar toje vietoje galima maudytis.