Mirė tapytojas Linas Julijonas Jankus

 Linas J JankusEidamas 69-uosius metus sekmadienį mirė garsus tapytojas, Klaipėdos universiteto profesorius Linas Julijonas Jankus.

Profesorius Linas Julijonas Jankus – mūsų kraštietis, augęs ir mokėsis Mažojoje Lietuvoje, dažnai lankęsis Pamaryje, Šilutėje.

Iki 2011 m. ėjo Klaipėdos universiteto Dailės katedros vedėjo pareigas, yra nutapęs per 1000 darbų. Jo tapybos darbai eksponuojami Lietuvos ir Rusijos muziejuose, darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje, JAV, Izraelyje, Vokietijoje, Danijoje, Rusijoje, Islandijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje ir kitose pasaulio šalyse.

L.J.Jankus priklausė Lietuvos dailininkų ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungoms, buvo Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos skyriaus pirmininkas.

Gimęs Priekulėje, L.J.Jankus mokyklą pradėjo lankyti Saugose, nes ten visa šeima persikėlė, kai jo tėvas buvo paskirtas Vaikų namų ir tuometinės septynmetės mokyklos direktoriumi. Po kelerių metų visa šeima persikraustė į Švėkšną – tėvai dirbo vaikų namuose Vilkėno kaime, vėliau – į Pjaulus, šalia Priekulės.

L.J.Jankus baigė Priekulės Ievos Simonaitytės vidurinę mokyklą, 1964 m. įstojo į tuometinį Dailės institutą.

Profesorius buvo dažnas svečias Šilutėje ir Rusnėje – čia rengė parodas, susitikimus su šilutškiais, dalyvavo kūrybinėse stovyklose. Tik prieš savaitę tapytojas dalyvavo rusniškio ichtiologo dr. Arvydo Švagždžio surengtame tarptautiniame dailininkų plenere Rusnėje – perteikė savo patirtį jauniems kolegoms iš įvairių šalių ir tvirtino, jog Rusnė jam, kaip ir visa Pamario gamta, – neišsemiamas kūrybos šaltinis.

Dailininkas pašarvotas Priekulės kultūros namuose. Karstas išnešamas liepos 16 d. 15 val. Laidotuvės – liepos 16 d. Priekulėje.