Mirė visuomenės ir sporto veikėjas Edmundas Mieliulis (1956 – 2017)

emieliulisSausio 5-osios rytą užgeso Šilutės ir Pagėgių rajonų politinio bei visuomenės veikėjo, žinomo futbolo teisėjo Edmundo Mieliulio gyvybė. Rugsėjo pabaigoje 60-metį atšventęs šilutiškis futbolo šakos propagavimui atidavė keturis dešimtmečius. Už šią veiklą, spalio mėnesį, jam buvo įteiktas Lietuvos futbolo federacijos III laipsnio ordinas.

E.Mieliulis 1975 metais baigė Šilutės žemės ūkio technikumą. Yra dirbęs Šilutės rajono laikraščių korepondentu.

2003–2007 m. ir nuo 2007 m. jis buvo Pagėgių savivaldybės tarybos narys.

Nuo 1976 m. futbolo teisėjas, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidiumo narys, nuo 1997 m. futbolo inspektorius, Jaunų ir pradedančių teisėjų komisijos pirmininkas.

Iki pat savo gyvenimo galo E.Mieliulis buvo Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) sekretorius, Klaipėdos krašto futbolo teisėjų koordinatorius.

Rugsėjo 28 dieną jubiliejų šventusio šilutiškio laukė ne tik artimųjų ir Pamario futbolo aistruolių sveikinimai, bet ir kur kas didesnė staigmena: tądien jį namuose aplankė LFTA prezidentas Sergejus Sliva su kolegomis ir Edmundui įteikė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) III laipsnio ordiną.

Jį sveikino LFTA, Klaipėdos apskrities futbolo federacijos atstovai, šilutiškiai futbolo teisėjai V.Petkus ir L.Gedvila. Beje, abu jie yra buvę E.Mieliulio auklėtiniai, jo paskatinti futbolo teisėjo karjerai.

E.Mieliulis buvo devintasis Lietuvoje ir pirmas šilutiškis, pelnęs tokį apdovanojimą.

Jubiliatą tądien aplankė ir buvęs „Šilutės“ futbolo klubo rezultatyviausias žaidėjas R.Šmitas, šiandien jau tapęs Lietuvos futbolo A lygos teisėju. Jam tobulėti kaip futbolo teisėjui taip pat padėjo E.Mieliulis.

E.Mieliulis sakė teisėjavęs apie 1000 futbolo rungtynių.

Jubiliatas tada ilgai vardijo jį palaikiusių sporto pasaulio aistruolių pavardes: tai daug metų viso Šilutės rajono sportinį gyvenimą iš savivaldybės rūmų kuravęs Juozas Grigonis, teisėjavimo subtilybių mokęs a.a. S.Orentas, visos šalies futbolo autoritetai J.Muliuolis ir R.Juška ir daug kitų.

E.Mieliulis du dešimtmečius ėjo LFTA sekretoriaus pareigas, dirbo rungtynių inspektoriumi, t.y., turėjo teisę vertinti ir kolegų darbą. Jis nuolat stengėsi, kad Šilutėje ir Pagėgiuose daugėtų šios sporto šakos teisėjų, kad čia išaugtų ir daugiau aukštos klasės teisėjų.

Dirbdamas LFTA sekretoriumi, E.Mieliulis įkūrė asociacijos tinklalapį, kuriame skelbė LFTA naujienas – šiame darbe labai pravertė darbo rajono žiniasklaidoje patirtis. Jis sumanė „Linksmojo švilpuko” nominaciją. Jis dirbo LFTA organizacinę – techninę veiklą, tvarkė dokumentus.

E.Mieliulis turėjo ir nacionalinę bokso teisėjo kategoriją, yra triūsęs krepšinio rungtynių techniniu sekretoriumi.

E.Mieliulis pašarvotas Šilutės laidotuvių namuose, Verdainėje. Rytoj, šeštadienį, 12 valandą šv. Mišios katalikų bažnyčioje. Laidotuvės 13.30 Šilutės kapinėse