Misijas surengusių keliautojų rinkimuose – net trys šilutiškiai

keliones su_misija_yriai_nemunuVšĮ „Pasaulio pažinimo paramos ir premijų fondo“ iniciatyva gruodžio 1-ąją įvyks pirmieji apdovanojimai, kuriuose bus pagerbti keliautojai, savo žygius skiriantys kilnioms misijoms.

Tarp atrinktų kandidatų – net trys mūsų kraštiečiai: keliautojas Dainius Kinderis ir irkluotojai Domantas Laukevičius bei Tomas Adomaitis.

Palaikyti kraštiečius ir padėti jiems laimėti svajonių kelionę į bet kurią pasaulio šalį galima „Facebook“ paskyroje „Pažink pasaulį“ (ant dalyvio nuotraukos spausti „PATINKA“).

„Šilutės naujienos“ kviečia išsamiau susipažinti su kandidatais iš mūsų krašto ir jų atliktais žygiais.

Nugalėtojui – svajonių kelionė

Rinkimų „Kelionė su misija“ nugalėtojų apdovanojimai, teminis kelionių forumas įvyks Klaipėdos miesto simbolyje „Meridiane“ gruodžio 1 dieną. Nugalėtojus išrinks komisija, sudaryta iš Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubo narių.

Šiemet šiam konkursui pateikti 5 kandidatai. Jie ypatingi tuo, kad jų kelionės turėjo įvairiausias misijas – nuo noro padėti kitiems sunkiame gyvenimo kelyje iki amerikiečių mokymų dainuoti lietuviškai. Kiekvieno kandidato žygiai yra savaip žavūs, prasmingi ir įkvepiantys kitus.

Kita konkurso „Kelionė su misija“ atranka numatoma 2018 metais.

VŠĮ „Pasaulio pažinimo paramos ir premijų fondas“ kolektyvas ir projekto partneriai dėkingi šešerius iš eilės metus geriausiai Europos aviakompanijai „Turkish Airlines“ už įsteigtą ypatingą dovaną laureatui ir suteiktą malonumą nugalėtojui pasiekti svajonių kryptį.

Konkurso laimėtojas ar jų grupė galės pasirinkti norimą kelionę – tai  gali būti Laisvės statula Niujorke ar olimpinį bruzdesį išgyvenusi Brazilija, ar ko gero visi iš pasaulio stebuklų septyneto. Per Stambulo pagrindinį oro uostą su aviakompanija „Turkish Airlines“ pasiekiami net 291 planetos miestas 116 valstybių.

Apie geležinį žmogų ir nenuilstantį keliautoją D.Kinderįkeliones dainius_kinderis

Apie keliautoją, rašytoją, žurnalistą ir maratonų bėgiką Dainių Kinderį jau esame rašę ne kartą. Norint pristatyti visas jo keliones, nuopelnus ir veiklą reikėtų dar vieno, o gal net dviejų laikraščio puslapių, tad pasistengsime informaciją pateikti glausčiau.

D.Kinderis yra kilęs iš Žukų kaimo, kur baigė pagrindinę mokyklą, vėliau mokėsi Saugų J.Mikšo vidurinėje mokykloje, o 2000 m. baigė Šilutės pirmąją gimnaziją.

D.Kinderis yra Lietuvoje žinomas kelionių organizatorius – kompanijos „Magelano kelionių įkūrėjas“, ilgalaikis savanoris Filipinuose, „Afrika 4 kampai“ ekspedicijos narys, lietuvių konsultantas po Aziją klausimais. Gegužės mėnesį JAV, Teksase, jis dalyvavo prestižinėse triatlono varžybose „Iron Man“ („Geležinis žmogus“) ir tarp 2800 dalyvių užėmė 1349 vietą.

Iš savo kelionių parsivežtus įspūdžius D.Kinderis užrašė kelionių knygose: „Atgal į Afriką“ (už šią knygą vėliau gavo Mato Šalčiaus literatūrinę premiją), „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“ ir „Valgis. Meilė. Dvasia“.

Keliaudamas po Lietuvą, autorius padarė 20 šios knygos prezentacijų įvairių miestų mokyklose, bibliotekose, universitetuose ir keliautojų centruose.

Prieš srovę – už pagalbą Onkologijos centrui

Praėjusių metų liepos mėnesį Klaipėdoje, Danės upėje, prie Jono kalnelio, trys jauni bendraminčiai – rusniškis Domantas Laukevičius, šilutiškis Tomas Adomaitis ir klaipėdietis Kęstutis Kvaraciejus pradėjo neeilinį žygį baidarėmis „Vilties yriai Nemunu“.

Nemunu prieš srovę jauni vyrai plaukė tam, kad galėtų paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrą bei paskatinti onkologinėmis ligomis sergančiuosius nepasiduoti sraunios upės tėkmę primenančiai ligai.

„Šv. Pranciškaus onkologijos centras ligoniams suteikia tikrus sparnus. Mes žemėje esame laikini, tad padėkime, kol galime“, – „Šilutės naujienoms“ yra sakęs kelionės iniciatorius Kęstutis.

Labdaros žygio metu baidarininkai susitiko ir su Panemunės, Smalininkų, Veliuonos, Raudondvario, Kauno, Birštono, Alytaus, Merkinės bei Druskininkų gyventojais, kuriems pristatė Šv. Pranciškaus onkologijos centro idėjas, kvietė paremti, prisijungti ir prie savojo plaukimo, ir prie kitų Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro akcijų, kurių rengiama iš tiesų nemažai.
2015 m. rugpjūčio 6 d. duomenimis, žygio „Vilties yriai Nemunu“ metu Šv. Pranciškaus onkologijos centrui buvo paaukota 250 eurų.

Su visais kandidatais plačiau susipažinti galima tinklapyje www.pazinkpasauli.com arba „Facebook“ paskyroje „Pažink pasaulį“. Anot organizatorių savo gerą darbą jie jau atliko, tepasijaučia bent dalis iš jų laimingi.