Miškasodžio šventėje šilutiškiai pasodino 10 200 medelių

1 MiskasodisŠeštadienį visos šalies miškuose krutėjo tūkstančiai žmonių, pasiryžusių gausinti žaliąjį krašto rūbą, – vyko visuotinė miško sodinimo talka „Nacionalinis miškasodis 2017”.

Karšta buvo ir Saugų seniūnijos Lapynų miške, kur sugužėjo pora šimtų miškasodžio talkininkų ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Klaipėdos. Visi kartu jie apsodino 2,4 hektarų plotą, o jame sužaliuos apie 10 200 pušelių, eglaičių ir berželių, kol kas dar pikirantais vadinamų.

Pernai greta esančiame Ožkarčių miške, 1,8 ha plote buvo pasodinta 6900 naujų medelių, o šventėje dirbo 160 talkininkų.

Suvažiavo ir šilutiškiai, ir klaipėdiečiai

Visus miškui neabejingus piliečius, kolektyvus ir įmones kviesti į visuotinę miško sodinimo talką – Nacionalinį miškasodį – dar gerokai iki balandžio 8-osios ėmėsi Aplinkos ministerija ir atskiros urėdijos.

Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis, kreipdamasis į tautiečius sakė, kad pavasarinis miškasodis yra vienas didžiausių ir prasmingiausių miškininkų darbų.

Šilutės urėdijos miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė sakė, kad vos paskelbus apie artėjančią miško sodinimo šventę sulaukė pernykščių talkininkų skambučių. „Pernai buvo taip smagu, norime atvažiuoti ir šiemet”, – sakė ne vienas besiregistruojantis šilutiškis.

Šiemet į šį Šilutės girininkijai priklausantį miško masyvą sugužėjo arti 200 vyresnių ir jaunesnių, garbaus amžiaus ir vos kelių metukų talkininkų. Visus pageidavusius miškininkai vežė užsakytu autobusu , kuriam iki miškasodžio vietos teko padaryti ne vieną reisą. Ypač gausus buvo Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių būrys.

Daug šeimų sodinti miško suvažiavo asmeniniu transportu.

Beje, sulaukta ne tik šilutiškių. Iš Klaipėdos atvyko su mūsų miškininkais draugaujantys šio miesto Nacionalinės mokėjimų agentūros ir „Lietuvos draudimo” komandos.

Buvo ir suvenyrų, ir vaišių4 Miskasodis

Šilutės urėdas Vaidas Bendaravičius dėkojo visiems atvykusiems talkininkams ir pasidžiaugė, kad ir dirvoje, ir ore yra pakankamai drėgmės, tad sodinukai turėtų gerai prigyti.

Urėdas pasidžiaugė, kad pernykščio miškasodžio talkininkų darbas buvo puikus – sodinukai prigijo kone iki vieno.

Šiemetiniams sodintojams Šilutės urėdijos vadovas linkėjo pačių smagiausių įspūdžių ir kartu su kolegomis dalijo iš anksto paruoštus suvenyrus miško tematika, kurie dar ilgai primins šią šventę.

Šilutės girininkijos miškų šeimininkas, Šilutės girininkas Alius Gaudiešius ir kiti urėdijos miškininkai kantriai aiškino susirinkusiesiems, kokiais įrankiais ir kokias duobeles reikia rausti kiekvienai medelių rūšiai, kad gerai prigytų.

7200 pušies, 2100 eglės ir 900 berželių vos 2-3 metukų sodinukų šiemet Šilutės miškininkai išsiaugino netoli esančiame Norkaičių medelyne, tiek jų tądien pasodinta 2,4 ha Lapynų miško plote.

Talkininkai dirbo net įraudę. O koks malonumas buvo baigus darbą gauti lėkštę gardžios košės ir puodelį karštos kmynų arbatos, kurią miško aikštelėje virė žinomas krašto talkininkų maitintojas, rusniškis Algis Dirsė. Prie vaišių prisidėjo ir sausainiais vaišinę urėdijos darbuotojai.

O miškasodžio pabaigoje per mišką nuvilnijo visų talkininkų traukiamas galingas „Žemėj Lietuvos ąžuoliai žaliuos…”

Šiemet rekordų nesiekta

Pernai pirmajame Nacionaliniame miškasodyje buvo siekiama rekordo, o šiemet jokių rekordų nesiekė ne tik Šilutės urėdijos, bet ir visos šalies miškininkai. Generalinis urėdas Rimantas Prūsaitis iškėlė iniciatyvą, jog ši talka kiekvienam turėtų būti atgaiva, šventė ir palikti talkininkams pačius geriausius įspūdžius apie mišką ir miškininkus. Nes ir tokios šventės iniciatorius, garsusis Lietuvos gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas siekė, kad visuomenė daugiau bendrautų su miškininkais, pažintų jų darbą, suprastų miškininko profesijos reikalingumą, saugotų ir mylėtų mišką.

Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum” pernai oficialiai patvirtino, kad per pirmąjį Nacionalinį miškasodį 2016 m. balandžio 16 d. buvo pasodintas iki tol didžiausias miškų plotas – 80,53 ha. Per visuotinę talką pernai 42 miškų urėdijose pasodinta beveik pusė milijono medelių.

Šiemet visos urėdijos buvo numačiusios apsodinti ne mažesnius kaip po 2 ha plotus.