Miškininkai beldžiasi į šiukšlintojų sąžinę

siukslynai miskuose ozkarciai„Gal prabils tų žmonių sąžinė?“ – su tokia viltimi redakcijon atėjęs Šilutės girininkijos girininkas Edvardas DVYLIS prašė iš laikraščio puslapių dar kartą kreiptis į miškų šiukšlintojus.

Ar sąžinė prabils, nežinome, bet tylėti po to, kai kartu su girininku apvažiavome Rudynų ir Ožkarčių miškus, irgi negalime.

Miškininkai laukia pranešimų apie šiukšlintojus

Šilutės girininkija apima apie 7000 hektarų miškų. Ošia jie nuo Žalgirių, palei Traksėdžių durpyną tęsiasi iki Tenenio upės, toliau siekia Gardamo seniūnijos ribas, apima plotus greta Laučių ir Tarvydų kaimų ir t.t.

Tas plačias valdas E.Dvylis prižiūri jau beveik keturis dešimtmečius – nuo 1973-ųjų. Girininkui talkina jo pavaduotojas ir dar trys eiguliai. Bet penkių vyrų pajėgos nėra tokios, kad suspėtų kasdien sužiūrėti kiekvieną miškų kampelį, kad pastebėtų kiekvieną mišku riedantį automobilį. O tuo pasinaudojančių teršėjų netrūksta.

Prieš kelias savaites Rudynų miške E.Dvylis aptiko didelę atliekų krūvą. Ji išversta tiesiog ant gražaus miško keliuko, o krūvoje – ko tik širdis geidžia: ir visokiausi baldai, ir žvėrių kailiai (nesinori tikėti, bet gal tas šiukšlintojas dar ir medžiotojų klanui priklauso?), ir indai, ir dar bala žino, koks buityje nebereikalingas šlamštas išverstas.siukslynai miskuose rudynai

O prieš savaitę dar viena ir nė kiek ne mažesnė krūva išdygo gerokai nuo Rudynų nutolusiame Ožkarčių miške. Čia tas (o gal jau kitas?) nevala išvertė gerą sunkvežimio priekabą statybinių atliekų, grindų dangos, vamzdžių likučių ir panašių „gėrybių“.

„Matyti, kad tas žmogus savo aplinką tvarko, gražina, tikriausiai remontą namuose daro, baldus keičia, o atliekas visiems panosėje, gražiame gamtos kampelyje palieka“, – liūdnai žvelgdamas į miško teršėjų paliktą šlamštą svarsto girininkas.

E.Dvylis sako, jog pastaraisiais metais buvo pastebėjęs šiokį tokį žmonių sąmoningumo didėjimą. Jau mažiau atliekų matydavo pamiškėse, mažiau jų miškininkai aptikdavo ir miškų gilumoje, tik miškų poilsiavietėse šiukšlių nemažėjo. Bet tokių krūvų, kaip rastos Rudynuose ir Ožkarčiuose, E.Dvylis sako nematęs jau senokai.

Girininkas primena, jog miškų šiukšlintojams gresia baudos nuo 200 iki 500 litų. Bet ne noras nubausti skatina jį kreiptis į skaitytojus. Ilgametis miškininkas turi vilties, kad pamatęs juodą savo darbą laikraščio puslapiuose tas žmogus nebeišdrįs taip elgtis ateityje. O gal šias nuotraukas pamatys tie, kas visai atsitiktinai matė miškų šiukšlintojus?

Jų skambučių laukiama fiksuotojo ryšio telefonu 62011 Šilutės urėdijoje, arba mobiliuoju E.Dvylio numeriu 8 686 51739.

„Už bet kokią informaciją apie miškų teršėjus visada būsime labai dėkingi“, – sako girininkas.

Atliekų vežėjai išvežtų bet ką

UAB „Ecoservice“ Šilutės padalinio vadovė Giedra Beinorienė dar kartą priminė, kad kiekvieną ketvirtį šios įmonės automobiliai apvažiuoja visas seniūnijas ir surenka stambiagabarites gyventojų atliekas. Informacija apie tai, kurioje seniūnijoje, kurioje vietoje ir kada lauks „Ecoservice“ automobilis yra iš anksto skelbiama rajoninėje spaudoje.

Už šią paslaugą stambių atliekų atsikratančiam žmogui mokėti nereikia.

Namus remontuojantys gyventojai gali atskirai išsikviesti atliekų vežėjus, kurie išveš ir statybines atliekas. Su pageidaujančiaisiais tokios paslaugos sudaroma atskira sutartis, tariamasi dėl kainos. Statybinio laužo išvežimo kaina priklauso nuo atstumo, iš kur jį tenka paimti.

„Tereikia paskambinti telefonu 51430 ir mes suteiksime visą reikalingą informaciją“, – sakė G.Beinorienė.

Šilutės padalinio vadovė pastebėjo, jog šilutiškiai kol kas labai nenoriai naudojasi abiem šiomis paslaugomis. Jie nevengia stambias atliekas ir statybinį laužą versti į bendruosius konteinerius ir taip juos sulaužo.

Argi tūlas pilietis pasakys, jog išveždamas šiukšles į mišką taupo? „Vargu ar sutaupo, nes išsikviesti traktorių su priekaba irgi kainuoja“, – sako G.Beinorienė.

Silutes naujienu LOGO