Miškininkai pakvietė kelti inkilus

inkilai uredijaGal pusšimčiu naujų namelių namolio grįžtantiems sparnuočiams vakar praturtėjo Šilutės miškų urėdijos aplinka – čia surengta inkilų kabinimo šventė.

Prisijungti prie visoje šalyje paskelbtos akcijos darželinukus, moksleivius ir vyresniosios kartos atstovus pakvietę miškininkai taip tradiciškai pamini Miškų ir Žemės dienas.

Kasmet kovo mėnesį Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija kartu su visomis šalies urėdijomis organizuoja visuotinę akciją, kuria siekiama ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką.

Pievelėje šalia Šilutės urėdijos vidudienį tapo triukšminga, mat mokykliniais autobusiukais čia suvažiavo Grabupių ir Juknaičių moksleiviai, pėsčiomis atkeliavo ryškiaspalvėmis liemenėmis pasidabinę „Pušelės” darželinukai. Ir visi nešėsi pačių arba tėvelių gamintus inkilus.

Inkilų kabinimo šventėje „Paukščiai grįžta namo” dalyvavo ir keletas verslininkų, Nemuno deltos regioninio parko, girininkijų darbuotojai.

Susirinkusiuosius sveikinęs urėdas Vaidas Bendaravičius pasidžiaugė, kad jų tiek daug susirinko ir priminė, kaip svarbu globoti sparnuočius ir saugoti miškus.

Pirmasis inkilą kuo aukščiau kėlė Šilutės girininkas Edvardas Dvylis, ilgai nelaukę šalia jo būriavosi kiti glėbiuose namelius paukšteliams spaudžiantys vaikai, jiems talkino kiti urėdijos darbuotojai. O baigus darbą ypač gardi atrodė rusniškio Algimanto Dirsės čia pat virta košė.

Šiomis dienomis į tokias pat akcijas kvietė ir visos rajono girininkijos.

Šiemet akcijos metus vyko ir video filmukų konkursas „Paukščiai grįžta namo”. Iki kovo 9 d. savo darbus Šilutės urėdijai pristatė 3 moksleiviai. Urėdijos kolektyvas atrinko vieną darbą, kurį išsiuntė į Generalinę miškų urėdiją. Tai šeštoko Aleksejaus Banacko iš Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos filmukas „Paukščių sugrįžimo belaukiant”. Aleksejų konkursui ruošė mokytojas Gedeminas Pečiulis.

Generalinės urėdijos komisija atrinks 10 geriausių darbų iš visos Lietuvos.

Pirmadienio renginyje Šilutėje negalėjęs dalyvauti Aleksejus dalyvaus iškilmingame baigiamajame respublikinės akcijos renginyje penktadienį Generalinėje miškų urėdijoje. Tuomet Pučkorių piliakalnyje Vilniuje bus iškelti gražiausi kiekvienoje urėdijoje sukalti inkilai, bus pagerbti nusipelnę miško draugai, taip pat apdovanota 10 geriausių filmukų autorių iš visos Lietuvos.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!