Miškininkų atnaujintas Beždžionių pliažas išbandytas tinklininkų kovomis

bedzioniu pliazas rodykleŠilutiškiai turi dar vieną tvarkingą vietelę vasaros poilsiui – trečiadienį surengtas simbolinis mūsų miesto gyventojų jau seniai pamėgto, o dabar atnaujinto vadinamojo Beždžionių pliažo atidarymas prie Šyšos upės.

Tokią dovaną mums visiems parengė Šilutės urėdijos darbuotojai, ta proga dar ir tinklinio turnyrą surengę.

Sutvarkyta poilsiavietė bus stebima

Apie 70 tūkstančių litų, o tai yra 1 proc. nuo urėdijai priklausančio nenukirsto miško vertės (kuri siekia apie milijoną litų), – tiek Šilutės urėdija šiemet skiria visoms jos teritorijoje esančioms poilsio vietoms atnaujinti. Tokių aikštelių urėdijos teritorijoje įrengta apie 20, Šilutės Beždžionių pliažas – tik viena iš jų.Bezdzioniu pliazas 4 miskininikai

Trečiadienį čia susirinkę miškininkai, įvairaus amžiaus sporto mėgėjai ir šiaip smalsuoliai pirmiausia apvaikščiojo visų pamėgtą, o dabar naujai sutvarkytą teritoriją. O joje – iškirsti krūmai, pastatyti nauji stalai ir suolai, pagal naujausius reikalavimus įrengtos laužavietės, keliolika automobilių talpinsianti jų stovėjimo aikštelė, šiukšlių rūšiavimo konteineriai, tualetas ir į visus šiuos objektus kviečiančios dailios rodyklės.

Naujausias objektas čia – tinklinio aikštelė, kurioje galės sportuoti visi, kas nori aktyviau poilsiauti.

Yra ir paslėptų objektų – tai dvi kilnojamosios vaizdo stebėjimo kameros, kurios turėtų prisidėti prie to, kad šie įrenginiai kuo ilgiau išliktų nesuniokoti.

Ši teritorija – Šilutės girininkijos ir jos vadovo, girininko Edvardo Dvylio valdos, tad jam teks ir pareiga ją prižiūrėti. Bet girininkui tai – ne naujiena, jis tą darė ir iki šiol.

„Svarbiausia, kad šilutiškiai įvertintų mūsų darbą ir saugotų tai, kas čia sukurta, suprasdami, jog patiems kitą kartą bus maloniau atvykti į tvarkingas aikšteles, čia pailsėti, pažaisti tinklinį ir pasimaudyti“, – sako girininkas. Jam antrina ir urėdas Vaidas Bendaravičius.

bedzioniu pliazas pavesinePoilsiavietes rengia ne sau

Urėdijos vadovas atskleidžia, jog čia dar įgyvendinta ne viskas, kas sumanyta, ir pasakoja apie tolesnius planus. Artimiausias jų – šiame Šyšos vingyje įruošti paplūdimį maudynių mėgėjams. Tikimasi, kad tai padaryti pavyks dar šiemet, o vėlesniais metais čia numatyta pastatyti dar daugiau laisvalaikio įrenginių.

„Norėtųsi čia įrengti laipynes ir sūpynes vaikams, galbūt teritoriją medinėmis skulptūromis papuošti“, – planus išduoda urėdas.
Nors miškininkai dar neskaičiavo, kiek tai kainuotų, bet tam, kad tie planai virstų tikrove, jiems teks kreiptis į Europos Sąjungos fondus, mat urėdija tiek lėšų neturi.

Šiemet urėdija atnaujino ir kitas miško poilsiavietes: nauji miško baldai ir laužavietės įrengti Norkaičiuose, Stemplėse, Šiaudėnuose, pagražėjo Kintų ir Vainuto miškų poilsiavietės.

„Ne sau, o visiems miškų lankytojams tai darome, todėl tikimės, kad ir lankytojai bus geranoriški, saugos tai, kas padaryta“, – sako V.Bendaravičius.

Susirungė 7 komandos

Beždžionių pliažą apžiūrėję, visi suko į tinklinio aikštelę, kur jau bedzioniu pliazas visiregistravosi šios sporto šakos mėgėjai. Atnaujinto pliažo atidarymo šventėje susirungė 7 komandos po 3 žaidėjus iš Šilutės rajono ir net Pagėgių suvažiavusios. Jų 4 valandas trukusį žaidimą kantriai ir išmoningai komentavo Marijus Budraitis.

Nugalėjo trys komandos, kurių visų pavadinimai prasideda viena raide: „Šilutė“, „Šilagėlė“ ir „Šyliai“. Šilutiškiams įteikta urėdo įsteigta taurė, paguodos prizai teko ir kitiems pragariško karščio nepabūgusiems tinklinio mėgėjams.

Urėdas apdovanojo ir rajono paplūdimio tinklinio entuziastus – jų vadovui Linui Gedvilai įteikė profesionalų tinklinio kamuolį.
Skolingas neliko ir L.Gedvila – urėdui jis įteikė padėkos raštą už tai, kad šio sporto mėgėjai dabar turės jau 3 aikšteles.

Praalkusius žaidėjus ir sirgalius pamaitino Saugų medžiotojų klubo narys Ričardas Stanevičius, išviręs milžinišką puodą šiupinio.