Miškininkų darbymetis: sodinami nauji miškai

misko sodinimasAtšilus orams įsibėgėja miškasodžio darbai, nes balandžio mėnuo – palankiausias metas miškui sodinti.

Šilutės miškininkai yra tarp tų Lietuvos urėdijų, kurios šį pavasarį įveis daugiausia naujų miškų žemės ūkiui netinkamuose ir nenaudojamuose žemės plotuose.

Užsodins daugiau nei 300 ha plotą

Šilutės rajone miškasodis prasidėjo prieš porą savaičių, bet darbus kuriam laikui buvo sustabdęs atšalęs oras. Dabar, dirvai pradžiūvus, medelių sodinimo darbai vėl įsibėgėja.

Šilutės urėdijos vyr. miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, jog šiemet urėdijos kolektyvui iškilo užduotis padidinti užsodinamus plotus, nes miško sodinimo darbų nebesiima privatininkai. Pastarieji stabtelėjo todėl, kad jų nebepasiekia kasmetinė ES parama.

Urėdijos darbuotojai nori pasodinti visus Norkaičių medelyne užaugintus sodinukus.

Iš viso atkuriant kirtavietes rajone bus užsodinta 257,9 ha plotas, o naujai įveista 53,3 ha miško.

Daugiausia sodinama pušies ir eglės sodinukų – atitinkamai maždaug po 400 ir 500 tūkstančių vienetų. Miškuose sužaliuos ir apie 60 tūkstančių berželių, po 3000 liepos ir maumedžio sodinukų. Prie šių skaičių vertėtų pridėti ir pernai rudenį naujai užsodintus apie 15 tūkstančių ąžuoliukų.

Didžiausi jaunų medelių plotai sužaliuos Šilutės urėdijai priklausančioje Pagėgių girininkijoje: ten bus atkurta 38,7 ha miško ir naujai užsodinta apie 26,4 ha. Vainuto girininkijoje bus užsodinta 26 ha, Šilutės – 27 ha, o Stemplių – 25 ha miško.

Mišką sodina rangovinės organizacijos, laimėjusios urėdijos skelbtą konkursą. Kai kurios girininkijos turi ir samdomų darbininkų, kai kuriose talkina ir mokiniai.

Miškasodžio pabaigą Šilutės urėdija planuoja surengti jau kitos savaitės ketvirtadienį Šilutės urėdijai priklausančioje teritorijoje.

Šilutiškiai – prie atkuriančių daugiausia kirtaviečių

Šį pavasarį 42 šalies miškų urėdijos numato atkurti 9708 ha kirtaviečių valstybinės reikšmės miškuose.

Daugiausia miškų atkurs Kėdainių (498,3 ha), Panevėžio (461 ha) ir Ukmergės (433 ha) miškų urėdijos. Viena pirmųjų miškasodį pradėjusi Marijampolės miškų urėdija numato atkurti 377,6 ha, Tauragės – 339,3 ha, Pakruojo – 333,5 ha, Jurbarko – 307,4 ha. Daugiau kaip po 200 ha kirtaviečių atkurs Joniškio, Mažeikių, Kuršėnų, Kretingos, Kazlų Rūdos, Kauno, Radviliškio ir kt. urėdijos.

Šiemet naujų miškų numatyta įveisti 781 ha plote. Daugiausia jų pasodins Marijampolės (54,3 ha), Šilutės (53,3 ha) ir Valkininkų (41,4 ha) miškų urėdijos.