Miškininkų dovana šilutiškiams – nebeatpažįstamai atnaujintas Beždžionių pliažas

Bezdzioniu pliazas_1Šilutiškiai turi dar vieną puikiai sutvarkytą poilsio vietą gamtoje – jau seniai visų pamėgtą vadinamąjį Beždžionių paplūdimį – kurią jiems padovanojo mūsų krašto miškininkai.

Prieš kelis metus pradėję šio, šalia miesto esančio gamtos kampelio tvarkymo darbus, antradienį Šilutės rajono miškininkai pakvietė visuomenę ją apžiūrėti. Sužavėti buvo visi: ir tinklinio mėgėjai, ir pobūvių gamtoje su šašlykais mylėtojai, ir aktyvaus poilsio entuziastai, kuriuos žavi tiesiog miške įrengtos sportinės trasos.

Savo svečius dar ir žvėrienos sriuba pavaišinę miškininkai turėjo tik vieną prašymą: kad visą šį 77 500 eurų kainavusį grožį šilutiškiai saugotų ir jis dar ilgai tarnautų mums visiems.

Įrengtos pavėsinės, smėlio dėžės, sportinė trasa

Beždžionių pliažo poilsiavietę gerai žinantys šilutiškiai antradienį čia atvažiavę jos nebepažino. Pravažiavus dvi pasitinkančias ir smagiai besišypsančias beždžionėles dabar patenki į erdvę, kuri atsivėrė iškirtus čia augusius krūmus. Žengti toliau vilioja naujos pavėsinės, šalia jų įrengtos šašlykinės. Tai vienur, tai kitur įrengtos smėlio dėžės mažiesiems, persirengimo kabinos suaugusiesiems, net WC ir informacinis stendas, prie kurio stabtelėjus galima prisiminti saugaus elgesio gamtoje taisykles.bezdzioniu pliazas_1

Tačiau žaviausi yra visus šiuos lauko statinius saugantys… Neptūnas, Miškinis ir Ragana – medžio skulptūros, kurias šilutiškiams išdrožė tautodailininkas Nerijus iš Pagramančio.

Kitoje pusėje akį patraukia užrašas „Sportinė trasa“, į kurią pasukusieji aptinka įdomių lauko sąlygoms pritaikytų treniruoklių. Statiniai tokie tvirti, kad juos sugadinti, pasak buvusio Šilutės urėdo Vaido Bendaravičiaus, išties bus nelengva. Tiesa, didžiausias miškininkų prašymas yra, kad ir bandymų tai padaryti nebūtų. Na, o tuos, kurie visgi bandytų tai daryti, bus nesunku nustatyti, mat teritorija stebima vaizdo kameromis.

Dar tie iš ąžuolo pagaminti treniruokliai yra ir tokie „rimti“, kad ir vyrai juos vos ne vos įveikia. Vienas tų, kurie įveikė, pasirodė besąs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, atvykęs pasveikinti miškininkus ir į poilsiavietės teritorijos atidarymą suplūdusius jų svečius.

Pasak S.Šepučio, šilutiškiai akivaizdžiai kasmet tobulėja, nes jie nuolat sumąsto įvairių iniciatyvų ir nieko nelaukdami imasi jas įgyvendinti. Jis dėkojo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio miškininkams, kurie per kelis metus šį krūmais apaugusį miško kampelį pavertė tikra poilsio oaze. Už tai urėdijos kolektyvui jis įteikė dovaną – foto albumą apie Šilutės kraštą.       
 
Finansavo ES ir Šilutės miškininkai

bezdzioniu pliazasBuvęs urėdas V.Bendaravičius prisiminė šios vietos tvarkymo pradžią. 2014 metais pradėjęs vadovauti Šilutės urėdijai jis su kolegomis apžiūrėjo šilutiškių pamėgtą miško šalia Šyšos upės kampelį ir nutarė, kad jį galima būtų padaryti kur kas labiau patrauklų įvairaus amžiaus žmonėms. Tais pačiais metais ėmęsi darbo miškininkai čia daug padarė vien tik savo jėgomis: pastatė pirmąsias šašlykines, aptvarkė aplinką.

Užpernai buvo parengtas ir pradėtas įgyvendinti projektas „Viešojo naudojimo rekreacinės paskirties miško infrastruktūros objektų įrengimas ir atnaujinimas“, iš viso atsiėjęs 77 500 eurų. V.Bendaravičius dėkojo kolegoms Viktorui Aužbikavičiui ir Audronei Balčiūnienei, kurie ypač daug prisidėjo, kad projektas virstų „kūnu“, o šis gamtos kampelis taptų toks patrauklus.

Laikinai einantis pareigas Šilutės regioninio padalinio vadovas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad didesnė paplūdimio sutvarkymui reikalingų lėšų dalis – 43 500 eurų – buvo gauta iš Europos Sąjungos fondų, likusi dalis pridėta iš Šilutės miškininkų uždirbto pelno. Pasak miškininkų vadovo, belieka tikėtis, kad šilutiškiai ir jų svečiai mokės saugoti šią vietą, joje stovinčią įrangą, ir ji dar ilgai tarnaus visiems, norintiems pailsėti gamtoje.

Paruošė ir vaišių

Jau keli metai šiame paplūdimyje Šilutės urėdija rengia tinklinio turnyrus, šios sporto šakos mėgėjų smūgiuojamas kamuolys čia bumbsėjo ir tądien. Surengtos varžybos, kuriose iš viso dalyvavo 4 komandos. Emocijų jų metu netrūko, mat visiems rūpėjo iškovoti Šilutės miškininkų įsteigtą taurę.

Išlieję nemažai prakaito tądien visus nurungė „Mišrūnai“ – jungtinė pagėgiškių ir šilutiškių vyrų komanda: Remigijus Špečkauskas, Valdemaras Gečas ir Linas Gedvila. Tačiau neliūdėjo ir tie, kam Fortūna tądien nenusišypsojo, nes geros nuotaikos dozę pabuvoję gamtoje namo išsivežė visi renginio dalyviai. Juolab, kad pabaigoje miškininkai visus dar ir gardžia šiurpa – žvėrienos sriuba pavaišino, kurios išvirė beveik 100 litrų.
Vilijos Budrikienės ir Loretos Skirbutienės nuotraukos.