Miškininkų talkininkų indėlis – 8500 mažų pušaičių

miskasodis mesAplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) paskutinįjį balandžio šeštadienį visus šalies gyventojus pakvietė į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį miškasodį „Lietuvai 100“.

Nuošalėje neliko ir Šilutės regioninio padalinio miškininkai, tradiciškai į miško sodinimo šventę pakvietę mūsų rajono gyventojus. Tad šeštadienį Saugų seniūnijos Pašiliškės kaimo miške triūsė apie 110 talkininkų, kurie daugiau nei pusantro hektaro plote pasodino 8500 pušies sodinukų, pačių miškininkų išaugintų Norkaičių medelyne.Misko sodinimas_1

Aplinkos ministerijos išplatintame pranešime iš anksto buvo teigiama, jog visoje Lietuvoje vyksiančių miškasodžio talkų metu bus pasodinta net 100 hektarų miško. Nacionalinis miškasodis vyko visuose keturiasdešimt dviejuose Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniuose padaliniuose, miškininkų globojami talkininkai sodino ąžuoliukus, liepaites, pušis, egles, berželius ir kitų rūšių medžius.

Miškininkai iš anksto informavo, jog lauks kiekvieno talkininko, nuo mažiausio iki didžiausio, norinčio savo rankomis prisidėti gausinant žaliąjį šalies turtą ir tokia simboline dovana pasveikinti savo valstybę. VMU direktorius Marius Pulkauninkas sakė, jog sunku būtų rasti dar prasmingesnę dovaną Lietuvai, kaip ši visuotinė akcija.

Ne mažiau reikšmingas, anot M.Pulkauninko, ir sprendimas net keliose Lietuvos vietose pasodinti šimto ąžuolų giraites.

Šilutės miškininkai miško sodinimo šventėse kasmet sulaukia gausaus talkininkų būrio. Ir šiemet į kvietimą gausinti žaliojo gimtinės rūbo plotus atsiliepė kelių Šilutės mokyklų, Saugų bendruomenės, „Sveikos gyvensenos klubo“ nariai ir daug pavienių šilutiškių. Vieni pasinaudojo miškininkų paslauga nuvažiuoti į sodinimo vietą jų samdytu autobusu, kiti ten atsirado nuosavu transportu.
Misko sodinimas_2
Talkininkai sakė, jog sodinti 2 metukų pušeles buvo nesunku, mat medeliai neaukšti, jų šaknų sistema nedidelė, o ir žemė Norkaičių girininkijai priklausančiuose miškuose – buvusioje kirtavietėje nesunki, kaip tik pušims tinkantis priesmėlis. Iš anksto numatytų pusantro šimto liepaičių čia nutarta nesodinti, jos sužaliuos kituose miško plotuose.

Šilutės miškininkai talkininkams niekada nelieka skolingi. Ir šiemet po darbo jų jau laukė čia pat virtuvėlę įsirengusi urėdijos darbuotojos Irmos Macevičienės šeima. Puode kunkuliavo soti sriuba, iš Šilutės muziejaus pasiskolintoje keptuvėje čirškėjo vofeliai, garavo karšta arbata.

„Ir vaišės gardžios, ir bendraminčių būryje gera pabūti, todėl ir nuotaika puiki“, – vienas per kitą kalbėjo darbą užbaigę talkininkai.

„Šilutės naujienų“ laikraščio kolektyvas irgi prisijungė prie žaliojo gimtinės rūbo gausinimo iniciatyvų – penktadienį miesto parke mes pasodinome ąžuoliuką! Nuo šiol jį laistysime, mylėsime, ir stebėsime, kaip stiebia savo šakas į dangų. Tokiu būdu prisidėjome prie visuomeninės akcijos „100 ąžuolų – kiekvienoje savivaldybėje!“ Už sodinuką dėkojame Šilutės miškų urėdijai, o už paskirtą vietą jam sodinti – Šilutės seniūnijai.
Urėdijos ir „Šilutės naujienų“ nuotraukos.