Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

 

DSC04575Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos dvi krūvos baldų. Baldai – foteliai ir sofos liekanos aptraukti ryškiai žalsvu gobelenu.

Miško savininkas svarsto, kad baldai nebuvo pigūs, ir viliasi, kad juos pamatę skaitytojai padės atrasti jų savininką? „Juk kartą suklydęs žmogus dar gali pasitaisyti? Gal koks kaimynas pažins, kur tokius matė ir paragins baldų savininką, kad verčiau jis pats juos susirinktų ir išsivežtų”, – svarstė bemaž 92-uosius metus bebaigiantis miško savininkas Antanas Algirdas Ramanauskas.

DSC04568Antano miško sklypas tikrai tvarkingas ir prižiūrėtas, tikrai skiriasi nuo čia pat, jo kaimynystėje esančių miško sklypų. Miško savininkas rodė paties sutvarkytą miško keliuką. Jis su ekskavatorininkais iškasė šalia kelio griovius, kurie nutrauktų vandenį, kad miškas būtų sausas ir gražus.

Tačiau, pasak Antano, taip prižiūrėdamas savo mišką jis tarsi traukia nevaleikas. Praėjusią savaitę rado krūvą radio – televizorių duženų ir laužavietę. Vyriškis prisikrovė pilną savo automobilį tokio “gero” ir išvežė į visai netoli esantį Rumšų sąvartyną. Priduodant mokėti nereikėjo. O štai šį pirmadienį atvykus į mišką jo ir vėl laukė nemalonus vaizdas – krūvos čia išmestų baldų.

“Kodėl žmonės neveža tų atliekų į Rumšus, o atveža į mišką? Juk atstumas būtų toks pat. Kaip jiems sąžinė leidžia taip teršti gamtą”, – svarstė senolis.