Miško terapija – tai sąmoningas buvimas miške, jos tikslas – pagerinti savijautą ir atkurti vidinę pusiausvyrą. Miško terapija dėmesį sutelkia į 5 pojūčius – garsus, kvapus, regą, prisilietimus ir skonį. Ši praktika, kilusi iš Japonijos (Shinrin Yoku), tapo pasauliniu judėjimu, kurį atranda ir Lietuva.
Miško terapija gerina ne tik emocinę, bet ir fizinę žmogaus savijautą. Buvimas miške mažina stresą, mažina kortizolio lygį organizme, nerimą, pyktį, gerina nuotaiką, atmintį ir dėmesio koncentraciją, stiprina imuninę sistemą, nes spygliuočiai išskiria fitoncidus, kurie pasižymi antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Taip pat padeda mažinti kraujospūdį ir stabilizuoti širdies ritmą. Ši terapija taip pat skatina žmones sugrįžti į gamtą ir atkurti ryšį su ja. Tai ne tik būdas atsipalaiduoti, bet ir galimybė pabūti su savimi, taip pat atrasti ramybę ir balansą.
Valstybinių miškų urėdija (VMU) suteikė galimybę studijuoti miško terapiją Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Neseniai 6 miškininkai tapo Miško terapijos absolventais ir pradės šias praktikas vesti ir visuomenei. Tikima, kad šios žinios virs realia nauda žmonėms.
Specialistai dalijasi savo įspūdžiais ir patirtimis. Justė Petrauskaitė, viena iš absolventų, teigia, kad miško terapija ne tik padeda mažinti stresą ir didina emocinį atsparumą, bet ir atkuria ryšį su gamta, kas ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kupiname skubos ir nuolatinės įtampos.
VMU inf.
Rašyti atsakymą