Mitinge už merę – skirtingos nuomonės

mitingas merei 1 pVakar vidudienį prie Šilutės kultūros ir pramogų centro plevėsavo vėliavos – čia susirinko tie, kuriuos grupelei iniciatorių pavyko sukviesti į mitingą merei Daivai Žebelienei ir dabartinei valdančiajai koalicijai palaikyti.

„Vardan šviesos“, – taip pavadintą akciją beveik prieš savaitę inicijavo vienas internetinis Šilutės laikraštis, o vakarykštis mitingas buvo šios akcijos tąsa.

Leidimas mitinguoti buvo duotas 100-tui žmonių, maždaug tokia grupė šilutiškių bei traksėdiškių ir susirinko. Priešakyje, kaip jau įprasta, stoviniavo absoliučiai visose be išimčių akcijose ir protestuose dalyvaujantys ir jiems vadovaujantys Jungtinio demokratinio judėjimo nariai – Rimantas Jaruškevičius su artimais bendražygiais.

„Vieno iniciatoriaus nėra, mes visi šilutiškiai pasikalbėjome ir sumanėme palaikyti dabartinę merę“, – sakė šilutiškis verslininkas Edvardas Jurjonas.
mitingas 1
Būrelis moterų, prisistačiusių šilutiškėmis ir traksėdiškėmis, sakė irgi žvarbaus oro nepabūgusios todėl, kad mano privalančios palaikyti „žmonių merę“, – būtent taip skelbė ir jų rankose laikomi plakatai.

„Laužikas, Pozingis ir Stankevičius – mes juos jau pažįstame“, „Vardan šviesos“, „Mums Laužikas per brangus“, „Mes nesitrauksim“, – plakatus su tokiais šūkiais rankose laikė susirinkusieji. Nuo ko jie nesitrauks, taip ir liko neaišku.

„Domiuosi Savivaldybės darbu, skaitau laikraščius ir džiaugiuosi, kad neteko girdėti apie juodus dabartinės valdančiosios koalicijos darbelius, apie pinigų „pasukimą“ į nuosavą kišenę. Tą yra tekę girdėti valdant kitiems merams“, – sakė viena mitingo dalyvių.

Moteris tikino daug bendraujanti su jaunimu ir žinanti, kad jauni žmonės džiaugiasi įrengtomis sporto aikštelėmis, o tai irgi esantis merės D.Žebelienės nuopelnas.

Jos bendramintė tikino, jog merės darbų svarba įsitikinusi tuomet, kai po audros niekas ilgai nepašalino išversto medžio ir kai nebeliko elektros. Tuos traksėdiškės rūpesčius padėjo išspręsti D.Žebelienė.

mitingas 4Kęstučio gatvėje gyvenantis šilutiškis Stasys (pavardė redakcijai žinoma) išsakė visai priešingą nuomonę. Anot jo, rajono valdžia nė piršto nekrutina, kad miestas bent kiek būtų tvarkomas. Anot jo, tik žiniasklaida negeroves viešina, bet kiek ji gali apie tai rašyti, jei nuo savivaldybės vadovų tie rašymai it žirniai nuo sienos nurieda.

„Pasigendu rajone tikro šeimininko rankos ir ne palaikyti, o tik pasižiūrėti atėjau“, – reziumavo Stasys.

„Aš už jaunimą, tegu ateina į valdžią jauni žmonės, turintys idėjų. Pažiūrėkit, kaip Druskininkuose tvarkosi jaunas meras“, – aplinkiniams savo nuomonę aiškino dar vienas vyras.

Garsiakalbį griebęs R.Jaruškevičius pirmiausia ragino visus… pasidžiaugti gražia diena ir tuo, kad saulutė šilutiškius tądien pamylėjo. „Ir jūsų širdyse šiandien atsirado drąsa. Visi norim gyventi meilės kupinoje šalyje“, – dėstė vienas visų mitingų Šilutėje organizatorių.

Jis priminė, kad buvę merai nutarė pašalinti merę D.Žebelienę ir pastatyti į jos vietą vieną saviškių. Bet kadangi šilutiškiai, anot R.Jaruškevičiaus, žino visų merų darbelius, tai ir susirinko tokios neteisybės neleisti.

Daugiau nuotraukų „Facebook” albume.