Mobili rusiška pirtis – klientų komfortui ir sveikatai

P6060025Tiesiai į jūsų kiemą, į bet kurią pasirinktą paežerę ar net į pajūrį atvažiuojanti pirtis – toks malonumas siūlomas šilutiškiams ir kitų rajono gyventojams.
Pirtelė ant ratų įrengta puikiai: pakankamai erdvi drėgna kaitinimosi patalpa su kaistančiais akmenimis, dušas, persirengimo zona, kompanijos pobūviui skirtas 12 vietų stalas.

Šią paslaugą siūlantis jaunas verslininkas pagryniškis Domas MAROZAS puikiausiai išmano rusiškos pirties (tokią ir įrengė sunkiasvoriame automobilyje) privalumus ir sveikatai teikiamą naudą.

Pirmiausia atliko rinkos tyrimą

D.Marozui – dar tik 23-eji, jis šiomis dienomis apgynė bakalauro laipsnį Vilniaus Gedimino technikos universitete. Specialybės – statybos inžinerijos – žinios vaikinui kaip tik pravertė ir pradedant savąjį verslą.

Domas visai neslapukaudamas dėsto, jog idėja įrengti mobilią pirtelę buvusi ne jo – ją pasiūlė tėtis Remigijus. Savais „už“ ir „prieš“ svarstymais vaikinas nutarė nepasitikėti – ėmė ir atliko šios paslaugos rinkos tyrimą. Tyrė mūsų rajono poreikius, mat baigęs studijas ketina grįžti į gimtinę.

Tyrimas Domui parodė, jog sumanymas perspektyvus. Tokia pirtelė turėtų sudominti ypač gausiai į Pamarį plūstančius žvejus. Malonumo surengti asmeninius ar bičiulių suėjimus su pasivanojimu rusiškoje pirtyje, kuri „išdygtų“ bet kurioje pasirinktoje vietoje, neatsisakytų ir vietos gyventojai.b

Dar suskaičiavo, jog norėdamas nedirbti veltui, Šilutės mieste ar maždaug 10-ties kilometrų spinduliu aplink miestą, pirtelę turėtų išnuomoti už 350 litų.

Panaudotą vandenį surenka į rezervuarą

Domas sako kartu su tėčiu ir draugu dirbęs dvejus su puse metų – tiek truko pirties įrengimas. Nusipirkto vilkiko vidų kalė lentelėmis, įvedė elektrą, ieškojo specialių lempučių, kurių viena net 20 litų kainuoja, įrenginėjo vandens tiekimo sistemą.

Neaiškumų pradedantiesiems buvo daug. Pavyzdžiui, kaip padaryti, kad automobilyje visada būtų karšto vandens, nes kur nors laukuose ar prie upės elektros nebus. „Važiavau ir pas savo dėstytojus konsultuotis. Skaičiavome, kaip sukelti slėgį kompresoriuje“, – pasakoja vaikinas.

Reikėjo vyrams ir specialių statramsčių, „domkratais“ vadinamų, kurie pakelia automobilį, jį išlygina ir padaro stabilų, kad šis nejudėtų.

Kadangi paslaugas teiktų ir Pamario deltos regioniniame parke, ir kitose jautriose gamtos vietose (prie vandens telkinių, pajūryje), Domas išsiaiškino, jog privalo paruošti savo įrenginį taip, kad į aplinką nepakliūtų jokios nuotekos. Taip automobilio apačioje atsirado milžiniškas rezervuaras panaudotam vandeniui surinkti.

„Apskritai, viskas gavosi net geriau, nei iš pradžių tikėjomės“, – sako prieš gerą pusmetį darbus baigęs Domas, įrengęs 27 kvadratinių metrų ploto pirtį su pagalbinėmis patalpomis.

PA160062Kvietė ir į Karklę

„Užsisakius mobilią pirtį, pobūvį planuojančiam žmogui atkrenta daug problemų: nereikia ieškoti pobūvio salės ar sodybos, planuoti, kaip į ją nuvažiuoti svečiams, nes pirtis su priešpirtyje įrengta pobūvio vieta, atvažiuos tiesiai į kiemą. Nereikia jokių prijungimų – nei prie elektros, nei prie vandentiekio ar nuotekų tinklų. Pirtelę į vietą atgabename jau iškūrentą, karštis laikosi pakankamai ilgai. Nuotekas išsivežame. Tad šventę kompanija galės švęsti bet kur, žiemą – vasarą, bet kokiu oru“, – paslaugos privalumus vardija D.Marozas.

Augęs namuose, kuriuose buvo pirtis, Domas sako studijuodamas jos pasiilgdavęs, nes gerai žino, kaip ji padeda pailsėti ir fiziškai, ir psichologiškai.

Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šiame jaunojo verslininko įrenginyje galėtų apsisukti vos keli žmonės. Iš tiesų vien prie stalo priešpirtyje gali susėsti apie 12 žmonių, dar apie 6-8 telpa pirtyje. Kaip tikroje pirtyje, čia yra ir dušas. Taigi telpa visai nemenka kompanija.

Domo pirtis vežasi 1 toną vandens. Pirtį nuvairuoja į klientų užsakytą vietą ir palieka visai dienai. „Įsivaizduojate, koks malonumas išsikaitinus išeiti iš pirties ir pamatyti priešais save ežero ar jūros bangas, panirti į jas?“ – būsimuosius klientus agituoja vaikinas.

Vaikinas linksmai pasakoja, kad jo pirtelė jau pabuvojo ir Karklėje – užsakovai ilgai jos nepaleido, niekaip neatsispirdami norui dar ir dar kartą išsiperti pirtyje ir išsimaudyti jūroje.

Planai – plėsti versląPA160055

Šiuo metu Domas turi kvietimą atvažiuoti į Rumšiškėse rengiamą tarptautinį Pabaltijo šalių pirtininkų suvažiavimą. Turi kvietimą ir į Kauno baikerių festivalį. Ar dalyvaus tuose renginiuose, dar neapsisprendė, mat vien tik nuvažiuoti tokį kelią jaunajam verslininkui atsieitų apie 600 litų.

„Kituose Lietuvos miestuose irgi yra mobilių pirčių, bet jose nėra nei priešpirčių, nei karšto vandens“, – savo informacija dalijasi D.Marozas.

Žmonės nori komforto, tad kodėl jo nesuteikus, – tokiu pasvarstymu Domas pereina prie tolesnių savo planų ir pasakoja, kad įrenginėja kubilą maudynėms. Jo kubilas bus kitoks nei įprastiniai – ne medinis, bet pagamintas iš nerūdijančio plieno, todėl labai higieniškas – po kiekvieno užsakymo jis bus idealiai išvalomas.

O kada nors Domas norėtų dar labiau praplėsti savo paslaugų sritį ir galbūt užsiimti renginių organizavimu.