Mobili Šilutės PSPC grupė spartina gyventojų skiepijimą: vyksta į įmones ir seniūnijas

Apsaugos nuo Covid -19 infekcijos užkrato įgijimas – skiepijimas Šilutėje įgauna nemažą pagreitį. Gyvename greta uostamiesčio, kuriame sergančiųjų skaičiai auga ypač greitai, tad rajono vadovai daro viską, kad tik greičiau pasiektume pageidaujamą bent 70 proc. vakcinuotų žmonių normą.

PSPC slaugytojas Gintę Čepulienę ir Violetą Vilčiauskienę į mobilios vakcinacijos akciją išlydi slaugos administratorė D. Žalgevičienė ir centro direktorė L. Stanišauskienė.

Šiuo metu rajone vakcinuotų ar persirgusių ir taip įgijusių imunitetą žmonių priskaičiuojama apie 17 tūkstančių, t. y., 62 proc. suaugusių gyventojų jau turi imunitetą šiai ligai.

Mobili grupė vyksta į seniūnijas ir kolektyvus

Šilutės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Lina Stanišauskienė sako, kad čia sudaryta medikų grupė, kuri ieško galimybių paskubinti skiepijimo tempus ir padėti tokiai procedūrai dar neapsisprendusiems ar laiko nerandantiems žmonėms. Nuo rugpjūčio 8-osios, po pokalbio su meru Vytautu Laurinaičiu bei Savivaldybės gydytoja Gintare Tamašauskiene, buvo sutarta organizuoti papildomas skiepijimo galimybes išvykstant į seniūnijas, atskiras gyvenvietes ir darbo kolektyvus.
Skiepijimo komanda jau buvo 6 seniūnijų centruose, kur su seniūnų bei specialistų pagalba buvo sukviesti dar neskiepyti žmonės. Skiepytojų atvykimo laikas skelbiamas seniūnijose, todėl atvykti skiepytis gali ir iš anksto nesiregistravę žmonės.

Seniūnijų gyventojai gali pasirinkti vieną iš dviejų vakcinų: vieno skiepo „Janssen“ ar dviejų skiepų „Pfizer“.

Paprastai skelbiama, kad skiepijimas vyks vieną ar dvi valandas, tačiau medikai išvykose užtrunka ilgiau – skiria tiek laiko, kiek yra atvykusių žmonių. Per praėjusią savaitę seniūnijose jau paskiepyta kiek daugiau nei 400 žmonių.

Rugpjūčio 17 dieną mobili grupė vyko į Usėnų seniūniją, 18 dieną skiepijo Juknaičių, o 23 dieną – Kintų gyventojus.

Sėkmingą skiepijimo akciją organizavo „Šilutės būstas Vakarai“ bendrovė Rusnės festivalio metu. Bendrovė pasirūpino skiepijimo skelbimais ir palapine, o Šilutės PSPC medikai per porą valandų išnaudojo visą atsivežtą skiepų normą – paskiepijo 120 žmonių. Šios akcijos metu irgi buvo skiepijami iš anksto nesiregistravę žmonės, jie skiepyti „Janssen“ vakcina.

UAB „Šilutės baldai“ praėjusį pirmadienį, rugpjūčio 16 dieną savo įmonės patalpose sudarė sąlygas skiepytis savo darbuotojams. Tądien per porą valandų buvo paskiepyta apie 60 žmonių.

Direktorius Eimuntas Jankauskas sakė, jog toks skiepijimas įmonėje organizuojamas jau trečią kartą, ir tikrai ne paskutinį. Iki šiol buvo paskiepyta arti pusantro šimto darbuotojų.

Pasak L. Stanišauskienės, Šilutės PSPC kviečia visus didesnius darbo kolektyvus, žinančius, kad jų gretose yra neskiepytų žmonių kreiptis ir kartu organizuoti mobilios grupės išvykas. Taip įmonės padėtų savo žmonėms apsisaugoti nuo ligos.

Mobili grupė bendrovėje „Šilutės baldai“ pirmadienį paskiepijo 60 darbuotojų.

Vakcinacijos centre darbas suaktyvėjo

Vakcinacijos centre Vydūno gimnazijos sporto salėje, pasak PSPC direktorės L. Stanišauskienės, darbas irgi suaktyvėjo, čia kasdien paskiepijama nuo 120 iki 200 žmonių. Ji irgi pastebėjo visai Lietuvai bendrą tendenciją, kad norinčiųjų pasiskiepyti daugiau atsirado po to, kai Vyriausybė paskelbė būsimus ribojimus tiems žmonėms, kurie nenori skiepytis ir aktyviai testuotis.

Suprantama, kad dalis žmonių manė, jog atėjus vasaros karščiams jie galės skiepijimosi procedūros išvengti. Tačiau susirgimų rezultatai rodo, kad beveik visi naujai susirgusieji yra neskiepyti, o sergamumas ir vėl sparčiai auga. Pastarosios savaitės dienomis jis viršijo 500 atvejų kasdien.
Pasak L. Stanišauskienės, pastaruoju metu nebegirdima kalbų, apie sveikatos sutrikimus po skiepijimosi. Akivaizdu, kad lietuviai apsiprato ir į menkus negalavimus nebekreipia dėmesio.

Patarimai pasiruošusiems vakcinuotis

Šilutės PSPC direktorės pavaduotoja slaugai, vakcinacijos procesus kuruojanti Daiva Žalgevičienė džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių apsisprendžia skiepytis. Ji kviečia visų kolektyvų vadovus paraginti skiepytis savo darbuotojus. Jeigu susidarys didesnės grupės, Šilutės PSPC mobili komanda atvyks į vietą, jei grupė nedidelė, užregistruoti ir nugabenti darbuotojus į Vakcinacijos centrą taip pat galėtų darbdaviai.

Beje, rugpjūčio 23 dieną Vakcinacijos centras pakeis savo vietą. Jis iš Vydūno gimnazijos sporto salės bus perkeltas arčiau Šilutės savivaldybės administracijos pastato į Lietuvininkų gatvės 10 numeriu pažymėtą pastatą. Tai todėl, kad artėja mokslo metai ir sporto salę reikia užleisti moksleiviams.
Norintiems skiepytis Vakcinacijos centre ar mobiliajame punkte privalu turėti asmens dokumentą.

Taip pat atvykus reikia atidžiai įsiklausyti į pateikiamus klausimus, nes skiepytojai turi žinoti, ar neturite temperatūros, ar nesergate leukemija, nes sergantys šia liga dėl skiepo turi konsultuotis su savo gydytoju. Be to, jeigu žmogus neseniai skiepijosi bet kokia kita vakcina (pvz. nuo erkinio encefalito), jis po skiepo turėtų palaukti bent keturias savaites.

Komercijos direktorius, korespondentas