Močiutė patikėjo telefoninių sukčių sekta pasaka

1405095146319 wps 7 Bosnian Muslim woman SeniAtrodo, jau ne kartą girdėjome apie aferas, kai telefoniniai sukčiai apgaule ir išsigalvotomis istorijomis iš patiklių žmonių išvilioja pinigus. Tačiau visi mokymai nepasitikėti telefonu skambinančiais asmenimis ir lengva ranka neatiduoti per gyvenimą sunkiai sukauptų santaupų vis dar neretai nueina šuniui ant uodegos.

Močiutė A.M., praėjusių metų gegužės vakarą sulaukusi skambučio į fiksuoto ryšio telefoną, patikėjo sukčių ašaromis ir pasakojimu, kad neva jos anūkė sužalojo kitą mergaitę ir jos gydymui reikalinga didelė pinigų suma.

Patiklioji moteriškė į namus atėjusiems sukčiams ne tik atidavė sutartus 1158,48 Eur (4000 Lt), bet, gražiai paprašyta, dar pridėjo 289,62 Eur (1000 Lt).

Savo kaltę neigęs močiutės „svečias“ T.M. pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir nuteistas 1 metų laisvės atėmimu – juos turės praleisti pataisos namuose.

Patikėjo tariama anūkės nelaime

Pavakare suskambus laidiniam telefonui, A.M. išgirdo graudžią istoriją. Skambinanti mergina prisistatė esanti jos anūkė D. Ji pasakojo, kad lipdama laiptais pargriovė kitą mergaitę, kuriai sužalota galva ir reikia pinigų gydytojams. Neva tik padengus gydymo išlaidas policija nepradės tyrimo dėl sunkaus sveikatos sužalojimo.

Močiutei nespėjus susivokti, kas vyksta, telefono ragelį perėmė vyras, kuris prisistatė esąs policijos pareigūnas. Pastarasis pasakė, kad reikia sumokėti 1158,48 Eur (4000 Lt) už sužalotos mergaitės gydymą.

Išsigandusi moteris, manydama, kad kalbėjo su anūke ir policijos pareigūnu, sutiko duoti reikalaujamus pinigus ir apsimetėliui padiktavo savo adresą.

Davė, kiek prašė, ir dar pridėjo

Po pusantros valandos pas senolę atvažiavo jaunuolis, kuriam močiutė, pasirengusi padėti anūkei, padavė 1158,48 Eur. Kruopščiai skaičiuodamas kupiūras jaunuolis pamatė, kad gailestingoji močiutė dar turi pinigų, todėl sumojo išvilioti kiek įmanoma daugiau banknotų.

Vyrukas liepė dar pakalbėti telefonu su „anūke“, o ja apsimetinėjanti mergina prašė pridėti dar bent 579,24 Eur (2000 Lt). Patikli moteriškė atidavė visus 200 Lt kupiūromis sudėtus pinigus – iš viso 1448,10 Eur (5000 Lt).

Tik atidavusi santaupas senolė sumojo paskambinti tikrajai anūkei D., kuri laiką leido Kaune, savo namuose, ir jokios merginos nebuvo sužalojusi. Po pokalbio su anūke močiutė suprato, kad pateko į sukčių pinkles.

Sukčių išdavė raudonas taksi ir mėlynė po akimi

Policijai pradėjus tyrimą dėl apgaule savo ar kitų naudai įgyto svetimo turto pasisavinimo, kaip ylos iš maišo pradėjo lįsti įrodymai, patvirtinantys kaltinamojo T.M. nešvarius darbelius. Patikrinus, kam buvo skambinta iš teisiamojo telefono, išaiškėjo, kad T.M. nusikaltimą vykdė kaip Alytaus pataisos namų kalinio patikėtinis. Asmuo, kuris T.M. davė nurodymus, nenustatytas, tačiau jo atžvilgiu pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas.

Teisme apklausus liudininkus, šalia apgautosios moters gyvenanti D.E. papasakojo, kad apgavystės vakarą ėjo pro nukentėjusiosios A.M. namą ir matė prie jo stovintį raudoną taksi automobilį. Moteris spėjo pamatyti automobilyje sėdintį vairuotoją ir keleivį. Pastarasis, kalbėdamas telefonu, nuėjo į A.M. kiemą.

Raudono taksi vairuotojas patvirtino, kad tą vakarą Šilutėje prie jo priėjo apie 25 m. amžiaus vaikinas su mėlyne po akimi, prašė nuvežti į šalia Žemaičių Naumiesčio esantį kaimą.

Į taksi įsėdęs vaikinas nuolat kalbėjo telefonu. Atvažiavęs į nurodytą vietą, taksistas sustojo prie seno namo, keleivis išlipo ir paprašė palaukti.

Vairuotojas matė, kaip duris atidarė senyvo amžiaus moteris ir vaikiną įleido į vidų. Keleivis grįžo po 5 minučių ir paprašė nuvežti atgal į Šilutę. Už taksi paslaugas jis sumokėjo 200 Lt kupiūra.

Teisme liudijusi medicinos darbuotoja G.B. atskleidė, kad apgavystės išvakarėse greitoji pagalba buvo pakviesta atvažiuoti prie parduotuvės „Dobilas“ dėl ten įvykusių muštynių. Nuvykus į vietą buvo rastas sumuštas T.M., kuris niekam pretenzijų dėl sumušimo nereiškė. Medikai išsivežė jį suteikti būtinąją pagalbą, po to jis buvo pristatytas į komisariatą. Po apklausos paleistas.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus specialistė nurodė, kad pas ją turėjo registruotis į darbo biržą atvykęs T.M. Jis buvo pateikęs savo asmens duomenis, tarp jų – ir telefono numerį, ant dokumentų pasirašė.

Analizuojant to telefono judėjimo kryptį, nustatyta, kad nusikaltimo padarymo dieną šis telefonas judėjo iš Šilutės į kaimą, kuriame gyveno apgauta senolė. Taip pat T.M. abonentinis numeris intensyviai bendravo su abonentu, veikiančiu Alytuje (greičiausiai Alytaus pataisos namuose).

Nors teisiamasis ir neprisipažino, bet jo kaltumą patvirtino visos tarpusavyje sutampančios aplinkybės, įrodančios kaltę.

Praeityje jau 5 kartus teistas vaikinas turi neišnykusį teistumą, yra baustas ir administracinėmis nuobaudomis. T.M. biografiją dar papildys 1 metų laisvės atėmimo bausmė, kurią teks atlikti pataisos namuose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.