Mockiuose greičio nemažinsime, prie degalinės sunkiasvoriai nestovės

4 eismo melioracijos ivaziavimasSaugaus eismo komisijos nariai savo posėdžiuose ir toliau aptaria situaciją rajono keliuose ir gatvėse. Pastarąjį kartą kalbėta apie greičio ribojimo kalnelių įrengimą atokiame rajono pakraštyje – Kintų seniūnijos Mockių kaime, nutarta neuždaryti įvažiavimo į buvusią „Šilutės melioracijos“ teritoriją ir uždrausti stovėti sunkiasvoriams traktoriams bei vilkikams Šilutės Cintjoniškių gatvėje, greta „Statoil“ degalinės.

Mockiuose kalnelių nereikia

Kintų seniūnas Antanas Kližentis prašė apsvarstyti galimybę regioninės reikšmės kelyje Priekulė – Ventė įrengti vadinamuosius „gulinčiuosius policininkus“ bei pastatyti keleivių laukimo stotelės paviljoną.

Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas mano, kad šiame kelyje, kuris eina per laukus ir šalia kurio jau išpjauti medžiai, tad matomumas yra geras, kalnelių vargu ar reikia. Juo labiau kad pastaruoju metu jų jau atsisakoma visoje Europoje.

Seniūnas irgi pripažino, kad šalia šio kelio stovinti mokyklėlė jau uždaroma, tad riboti greitį vargu ar būtina.
Keleivių laukimo paviljonas – atvirkščiai – reikalingas, nes nemažai vaikų važiuoja į mokyklas į Priekulę ir Kintus. Tačiau apie jo būtinybę turi nuspręsti ne Saugaus eismo komisija, o kelininkai.

Įvažiavimo pro „Sodrą“ neuždarys

Šilutės „Sodros“, Neįgaliųjų draugijos ir kitų tame Tilžės g. pastate veikiančių įstaigų vadovai Saugaus eismo komisijos prašė apriboti sunkiasvorių mašinų įvažiavimą bendro naudojimo keliu į buvusios UAB „Šilutės melioracija“ teritoriją.

Teritorijoje dabar įsikūrusios įvairios statybinės organizacijos, veikia dirbtuvės, tad važiuojančiųjų netrūksta.

Prašymas motyvuojamas tuo, kad kelio danga čia avarinės būklės, duobėta, o darbo laiku pakraščiuose stovi apie 30 darbuotojų bei atvažiuojančių klientų automobilių. Be to, šia teritorija naudojasi ir neįgalieji bei neįgalūs vaikai, tad jiems čia yra tikrai nesaugu dėl nuolat zujančių automobilių.

Pareiškėjai mano, kad transportą galima būtų nukreipti kitu keliu.

Komisijos sprendimu, drausti įvažiavimą negalima, mat kito įvažiavimo į teritoriją nėra.

Sunkiasvorius išgrūs iš aikštelės

UAB „Neringos kelias“ į komisiją kreipėsi, prašydama duoti sutikimą automobilių stovėjimo aikštelėje Cintjoniškių g. (prie „Statoil“ degalinės) pastatyti ženklą, kuris ribotų sunkesnių nei 3,5 t transporto priemonių stovėjimą.

Pasak įmonės atstovų, ši aikštelė įrengta taip, kad sunkesni automobiliai ir traktoriai, kurie čia „apnakvindinami“, labai greit sugadins aikštelės dangą. Aikštelės danga pritaikyta tik lengvoms transporto priemonėms.

Komisija nutarė, kad prašymas pagrįstas, ir aikštelėje bus pastatytas svorį ribojantis ženklas.