Modelis Eglė Jezepčikaitė: „Juknaičiuose iš laimės paaugu kelis centimetrus“ (foto)

E.Jezepčikaitė pakliuvo ant turkiškojo "Vogue" žurnalo viršelio. / Asmeninio archyvo nuotr.Pasirinkimas: trim mėnesiams į Prancūziją, dviem mėnesiams į Niujorką ar mėnesiui į Angliją? 17-metė manekenė Eglė JEZEPČIKAITĖ prisipažino, kad labiausiai norėjo pasilikti… Juknaičiuose. Mergina sako, kad mažame kaimelyje, kur gyvena jos seneliai ir brolis, ji pailsi geriausiai, jaučiasi gražesnė ir iš laimės vasarą paauga kelis centimetrus.

Vos pradėjusi modelio karjerą Eglė patraukė užsienio mados žinovų dėmesį ir netrukus papuošė mados pasaulio Biblija laikomo žurnalo „Vogue“ turkiškosios versijos viršelį. „Šilutės naujienų“ pokalbis su Egle – apie grožio formules.

Naudojasi akių galia

Filmo scenarijų primena E.Jezepčikaitės pakliuvimas į mados pasaulį. Keturiolikmetė mergaitė su klase vyko į mainų programą Amsterdame. Oro uoste ją atsitiktinai pastebėjo „Modilinos“ modelių agentūros vadovė Jolanta Sadauskienė ir, įvertinusi nestandartinį merginos grožį, ėmė ją įkalbinėti išbandyti save šioje srityje.

Tuomet Eglė visiškai nesusigundė pasiūlymu, netgi atvirkščiai, visiškai nesusidomėjo ir atsisakė. Modelių agentūros vadovė atkakliai visus metus Eglei ir jos mamai vis skambino, kvietė atvažiuoti. Galiausiai smalsumas nugalėjo ir mergina nusprendė pabandyti.egle 1

„Esu lankiusi daugybę būrelių, bet sekdavosi tik tada, kai labai patikdavo. Viskam pirmiausia reikia didelio noro“, – savo ilgą atsikalbinėjimą komentavo Eglė.

Nuvykusi į pirmąją fotosesiją ji nelabai žinojo, kas tai per darbas, kaip reikia pozuoti prieš fotoobjektyvą. Dabar ji modelio darbą apibūdina kaip teatrą: išpiešia, aprengia ir visą laiką reikia vaidinti.

E.Jezepčikaitės manymu, svarbiausia – akys. Jos visą laiką turi būti gyvybingos, atspindėti daug jėgos.

„Viską, ką žmonės nori pamatyti, pamato akyse. Tai – akių menas. Vienas žmogus man yra pasakęs: „Užsimerk ir įsivaizduok, kad nuo pirštų galiukų iki viršaus pamažu eina visa jėga. Kai pajausi, kad ta jėga tavo akyse, atsimerk – išleisk viską pro akis“, – paslaptį atskleidė modelis. Tuo mergina naudojasi ir prisipažįsta, kad mistiškas scenarijus veikia.

jezep

Mokslai primena neakivaizdines studijas

Viena pirmųjų šalių, kur dirbo E.Jezepčikaitė, – Singapūras. Pasak merginos, šioje Azijos šalyje visai kitoks darbo stilius – viskas ne taip sureikšminama. Ten ji ne tik dirbo, fotografavosi žurnalams, bet ir gerai praleido laiką, paatostogavo. Buvo nuvykusi į Sentosa salą, aplankė gėlių, gyvūnų sodus, delfinų lagūną.

Vos 15-os mergaitė turėjo greit suaugti ir tapti savarankiška. Agentūra suplanuoja darbo grafiką, parenka gyvenamąją vietą, supažindina su miestu, o tada viską turi daryti pati. Savarankiškas gyvenimas Eglę džiugino, nes viską galėjo planuotis pati.
„Nors dabar, galbūt, gaila, kad greit reikėjo pabaigti vaikystę. Dauguma pažįstamų iki 18-19 metų gyvena su tėvais, o aš turėjau tapti suaugusia“, – svarstė E.Jezepčikaitė.

Dabar merginą džiugina tėvų, senelių dėmesys ir globa, kai ji grįžta į namus.

Eglė naujai atrado ir kitą malonumą – eiti į mokyklą. Modelio darbo reikalais važinėjanti po pasaulį mergina dažniausiai mokosi grįžusi iš kelionių. Mokslai primena neakivaizdines studijas, nes mokytojai pateikia užduotis, kontrolinius darbus, o ji turi per tam tikrą laiką atsiskaityti ir pasivyti bendraklasius. Ir šioje srityje Eglei sekasi gerai.

E.Jezepčikaitė svarsto studijuoti psichologiją, tačiau nuomonė vis keičiasi. Baigusi mokyklą ji norėtų pakeliauti ir apsispręsti, ką ir kur nori studijuoti. „Kol kas viską sieju su darbu, kol ne per vėlu. Modelio karjera ribota – 25 metų jau vadinamas senas modelis. Negalėsiu šio darbo dirbti, jei dabar darysiu pertrauką ir pabaigsiu universitetą“, – niuansus pasakoja mergina.

unledihd

Vogue“ fotosesijai nušviesino antakius

egleDruskininkuose gyvenanti Eglė pas juknaitiškius senelius Janiną ir Vladislovą Sabaliauskus stengiasi atvažiuoti kuo dažniau. Pas senelius gyvena brolis, šiemet jis – Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientas. Vaikinas važinėjo į krepšinio treniruotes Klaipėdoje.

„Draugams vis pasakoju: „Oi, Juknaičiai!“ O jie stebisi, kas čia ypatinga?

Bet juk esmė, ne kaip kas atrodo, bet kaip jautiesi. Aš Juknaičiuose geriausiai pailsiu, čia yra viskas, ko man reikia. Nesvarbu, kur esi – svarbiausia – su kuo“, – šiltai apie artimuosius šneka mergina.

„Ji po Londoną vaikšto kaip po Druskininkus“, – juokauja Eglės senelis V.Sabaliauskas. Pati mergina prisipažįsta, kad Anglijos sostinę jau spėjo gerai pažinti, nes teko praleisti visą vasarą ir rudenį. Tiesa, ji pastebi, kad nors visi dažnai kalba, kad lietuvių Londone – ant kiekvieno kampo, jai jų beveik neteko sutikti.

Prieš tris savaites perspektyvusis „Modilinos“ modelis grįžo iš garsiosios Londono mados savaitės. Ten modeliai savaitę arba daugiau kasdien vaikšto po peržiūras, vadinamuosius kastingus, bendrauja su klientais, kurie ieško modelio, geriausiai reprezentuosiančio jų prekės ženklą. Mados savaitėje drabužių dizaineriai ir mados namai pristato savo naujausias kolekcijas. Pasak Eglės, vaikščiojimas podiumu ir madų demonstravimas – maloniausias dalykas, atperkantis visus sunkumus.

Londone „Modilinos“ modelių agentūra nusiuntė E.Jezepčikaitę į vieną garsiausių ir stipriausių pasaulio modelių agentūrų „Elite“. Vienas iš pirmųjų Eglės darbų buvo fotosesija žurnalui „Vogue“. Fotosesija truko tris dienas nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro, jos metu Eglei buvo nušviesinti antakiai ir, pasak kai kurių interneto komentatorių, ji net priminė ateivį. Viena iš nuotraukų vėliau papuošė žurnalo viršelį.

Po gero starto Eglė dažnai dirba Londone. Jos darbų sąraše yra „Top shop“, „Preen London“, „Temperley“.

Atrodo taip, kaip jaučiasi

„Anksčiau maniau, kad visų grožis vienodas: ilgi plaukai, ilgos blakstienos, įdegęs kūnas… Dabar mane žavi kaip tik kuo išskirtinesnė moteris, kuri nenori būti pilkoje masėje. Patinka drąsa, nes ypač Lietuvoje yra gana sunku išsiskirti, iškart ima varstyti žvilgsniai“, – apie grožį kalba Eglė.

Jos grožio formulė – poilsis ir geros emocijos. „Manau, kad kiekvienas žmogus atrodo taip, kaip jis jaučiasi. Aš kiekvieną vasarą paaugdavau būdama Juknaičiuose. Čia atsipalaiduoju, geriausiai jaučiuosi, todėl čia gerai ir atrodau“, – svarstė mergina.

Druskininkuose 005Grožio industrija iš vidaus? Eglė neslepia, kad kartais ta žmonių minia atrodo visiška tuštybių mugė, o pagrindinės jų temos – vien išorinis blizgesys. Tačiau patinka, kad žmonės stengiasi iš visko išgauti grožį ir estetiką.

Svarbu šypsotis ir skleisti gerą energiją

Bevartydamas žurnalą „Laima“, kurioje publikuota viena paskutiniųjų E.Jezepčikaitės fotosesijų, merginos senelis nuotraukose neatpažino savo anūkės. Save sunkiai atpažino ir pati Eglė. Pasak jos, kiekvienoje nuotraukoje – vis kitoks žmogus. Tai ir yra privalumas – atrodyti kuo skirtingesnei.

Viena įsimintinesnių E.Jezepčikaitės fotosesijų – su juodu trumpu peruku, sukurtas vyriškas stilius. Nors šis įvaizdis pačiam modeliui nelabai patiko, tai irgi darbo dalis.

„Svarbiausia visą laiką būti nuoširdžiai, siekti savo tikslo, kad ir kaip būtų sunku. Svarbu šypsotis, skleisti gerą energiją“, – vardija Eglė ir patikina, kad  madų industrijoje neužtenka vien tik gražaus veido ar kūno. Tenka bendrauti su žmonėmis, todėl tiek pat svarbi charizma, protas.

Jeigu kurtų filmą apie tave, ką svarbiausia turėtų pabrėžti filme? – klausiu Eglės. „Drąsa, ryžtas ir užsispyrimas, – vardija ji. – Kai labai ko nors nori, tai ir pasieki. Stengiuosi viską daryti geriausiai, jei nebandysi, niekas ir neįvyks“.

137780egle01Shot 05-045dion lee 1egle Jezepcikaite elite models the model wall 5E.Jezepčikaitė. / elitemodel.it nuotr.E.Jezepčikaitė. / elitemodel.it nuotr.E.Jezepčikaitė. / elitemodel.it nuotr.

Silutes naujienu LOGO