Modernėjančios paslaugos ir nauji pacientai – geriausias Šilutės PSPC įvertinimas

pspc indriuskaViešoji įstaiga Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC)praėjusius metus užbaigė ir naujuosius pasitiko su puikiais rezultatais. Be abejonės, prie geresnių veiklos rodiklių prisidėjo į gydymo įstaigą atėję dirbti nauji medikai bei nuolat tobulinama paslaugų kokybė: atnaujinami, modernizuojami medicinos įrenginiai, paslaugos.

Apie tai bei ateities planus kalbėjomės su Šilutės PSPC direktoriumi Liutauru Indriuška ir darbuotojais.

Paslaugų kainos – mažesnėspspc nauja greitoji

„Vertinant tai, kad rajone gyventojų skaičius vis dar mažėja, emigracija į svetur – didėja, o per praėjusius metus prie mūsų įstaigos prisirašė daugiau nei 200 gyventojų, manome, tai puikus rodiklis. Kadangi auga prisirašiusių prie įstaigos pacientų skaičius, tuo pačiu didėja ir įstaigos lėšos. Už jas perkama būtiniausia įranga ir gerinama procedūrų bei aptarnavimo kokybė, taip pat darbuotojams bei pacientams kuriama patogesnė aplinka“, – pasakojo vadovas.

Nors Šilutėje konkurencija tarp gydymo įstaigų yra nemaža, tačiau Šilutės PSPC teikiamas gydymas ir priežiūra nenusileidžia savo kokybe, o kai kuo net yra pranašesni.

Asmuo, draustas privalomuoju socialiniu draudimu ir prisirašęs prie Šilutės PSPC, už šeimos gydytojo bei odontologo paslaugas nemoka. Pacientui reikia susimokėti tik už papildomus tyrimus ir odontologines medžiagas.

„Jei kas nors pradėtų analizuoti kainas, pamatytų, kad, ko gero, pas mus šiuos papildomus tyrimus galima pasidaryti pigiausiai Šilutėje. Taip yra todėl, kad mes esame ne pelno siekianti organizacija ir teikiame viešąsias paslaugas“, – sakė centro vadovas.

Priminsime, kad vaikams ir asmenims iki 24 m., besimokantiems bendrojo lavinimo mokyklose ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, odontologijos paslaugos ir medžiagos Šilutės PSPC yra nemokamos. Tačiau, jei tėveliai pageidautų, kad vaikui būtų įdėta, pavyzdžiui, šviesoje kietėjanti plomba, kurios nekompensuoja Teritorinė ligonių kasa (TLK), už šią brangią medžiagą tektų mokėti ne visą kainą, o tik skirtumą tarp kompensuojamosios.

Įstaigoje teikiamos ir dantų protezavimo paslaugos. TLK jas taip pat iš dalies gali kompensuoti asmenims iki 24 m., besimokantiems bendrojo lavinimo mokyklose ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, neįgalumą turintiems ar pensinio amžiaus žmonėms.

pspc krivickasRegistravimas – ir internetu

Kad sergantiems pacientams ar norintiems pasitikrinti sveikatą profilaktiškai žmonėms būtų patogiau užsiregistruoti, jau nuo praėjusių metų rudens VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras siūlo galimybę tai padaryti internetu įstaigos tinklalapyje adresu: www.silutespspc.lt.

Taip pat internautai informacijos apie įstaigą gali rasti ir socialinio puslapio „Facebook“ paskyroje. Šilutės PSPC „Facebook“ puslapyje gyventojai sužino ne tik įstaigos bei paslaugų naujienas, bet čia gali pateikti įvairių klausimų, diskutuoti rūpimomis temomis.
„Kartais prisiskambinti telefonu į gydymo įstaigą būna sudėtinga, nes telefono linija dėl intensyvaus pacientų srauto dažnai būna užimta arba registratorė, jei ji tuo metu kalbasi su atėjusiu pacientu, ne visada gali atsiliepti. Šiandieniniame gyvenime, kai kompiuteris ir internetas jau daugeliui gyventojų yra pažinta erdvė, prisiregistravimas pas gydytojus internetu išsprendžia šią problemą. Be to, prisiregistruoti galima bet kurią savaitės dieną ir paros metu“, – paslaugą pristatė VšĮ Šilutės PSPC administratorė slaugai Daiva Žalgevičienė.

Netolimoje ateityje prisiregistravimo paslauga internetu bus dar patobulinta. Numatoma, kad tam asmeniui, kuris registruodamasis internetu nurodys asmeninį telefoną, iš anksto, maždaug prieš parą iki atvykimo dienos ir konkrečios valandos, bus išsiųsta informacinė, trumpoji žinutė su priminimu apie tai, kada reikia atvykti. Tokiu būdu bus galima dar efektyviau ir organizuočiau valdyti pacientų srautus. Jei žmogus negalės atvykti numatytu laiku, į jo vietą bus pakviečiamas kitas norintysis. Tokia priminimo sistema padės pacientams nepraleisti suplanuoto vizito pas gydytoją, tuo pačiu tai padės išvengti eilių, kurios susidaro pacientui numatytu laiku neatvykus.

Tarp „greitukių“ – naujutėlaitis visureigis

Šilutės gyventojai jau pastebėjo kiek neįprastos išvaizdos „greitukę“. Pastaroji įsigyta maždaug prieš mėnesį ir dirba visu pajėgumu. Kaip sakė Šilutės PSPC greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus vyr. slaugytoja Alma Vendzelienė, naujasis automobilis „Nissan Navara“, pritaikytas GMP paslaugoms, nupirktas siekiant atnaujinti GMP automobilių parką. Ne paslaptis, kad senieji automobiliai dažnai genda ir nuolat reikalauja papildomų investicijų.

Naujutėlaičio visureigio „Nissan Navara“ vertė – apie 23 tūkstančius eurų. Šilutės PSPC nuosavybėn jis atiteks po 5 metų, kai įstaiga baigs mokėti už automobilį išperkamąją nuomą.

Anot A.Vendzelienės, naujasis automobilis jau dabar visiškai atsiperka, nes jis negenda, yra modernus, greitas – daug patogiau ir greičiau juo nuvykstama pas ligonį. Moderniame „Nissan Navara“ salone, kitaip nei kituose GMP automobiliuose, yra atskiros ir šildomos erdvės vairuotojui bei pacientui.

Paklaustas apie naujo automobilio privalumus, Šilutės GMP vairuotojas Edvardas Aleksandravičius džiaugėsi, kad tai – labai stabili mašina, su ja galima daug lengviau įveikti kalnelius, o dėl paaukštinto korpuso sumažėja tikimybė įklimpti. Taip pat su naujutėlaite, keturiais ratais varoma „Nissan Navara“, reikalui esant, jau galima įveikti ir užlieto kelio į Rusnę ruožą.

VšĮ Šilutės PSPC vadovas L.Indriuška taip pat pasidžiaugė, kad kovo mėnesį vienas greitosios ekipažas pradėjo budėti ir Žemaičių Naumiestyje. Visa tai tam, kad būtų galima greičiau nuvykti pas ligonius, gyvenančius atokesnėse Šilutės rajono vietose.

Likimas atvedė į Pamarįpspc greitosios vairuotojas

Šilutės PSPC džiaugiasi ir naujais specialistais, papildančiais įstaigos kolektyvą.

„Šilutės naujienos“ aplankė šeimos gydytoją Darių Krivicką. Šis medikas, beveik pusantrų metų dirbantis Šilutės PSPC, yra vienas jauniausių bei kaskart sulaukiančių vis daugiau pasitikėjimo iš pacientų.
Kilęs iš Šiaulių rajono Darius mediko profesiją įgijo Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Čia bestudijuodamas susipažino su būsima žmona, farmacininke.

Jauna šeima savo ateitį susiejo su Pamariu. Kaip atvirauja pats Darius, pradėjęs dirbti naujame kolektyve, sulaukė ne tik paramos iš čia dirbančių kolegų, bet ir susirado nemažai naujų draugų.

Šilutiškiai turi ir „savų“ ligų

Anot šeimos gydytojo, teikdamas paslaugas Pamario žmonėms, jis pastebėjo išskirtinumų. D.Krivickas pajuto, kad mūsų krašte pacientai nuoširdesni, pakantesni, kai kartais reikia palaukti eilėse. Tokias išvadas padarė lygindamas pacientus, sutiktus Kaune, kai ten atliko praktiką.

Mūsų krašto žmones, gydytojo pastebėjimu, daugiau vargina stuburo skausmai. „Galbūt lemia ir tai, kad čia veikia daug įmonių, kur žmonėms tenka didelis krūvis nugarai. Tai – baldų gamyba, durpynas“, – svarsto gydytojas.

Ar įgijęs tokią perspektyvią profesiją gydytojas D.Krivickas, kaip daugelis jaunų kolegų, nenorėjo ieškoti darbo užsienyje? Gydytojas sako, jog kol kas jam ir žmonai užtenka, kiek abu uždirba, o palikti gimtosios šalies nesinori dėl artimųjų.

Jaunas medikas prisipažino, kad Pamario kraštas tampa vis artimesnis. Po truputį jis susipažįsta su žmonėmis, įgyja jų pasitikėjimą, atranda naujų draugų. Beje, Darius turi ir su šiuo kraštu susijusį laisvalaikio pomėgį – mėgsta žvejoti. Tad, turėdamas laisvą minutę, jaunas vyras leidžiasi į iškylas prie vandenų ir vis labiau susilieja su savitu Pamario gyvenimu.