Moderni siuntų pristatymo paslauga – jau ir Šilutėje

pastomatas siuntinysMalonios bei patogios naujovės neaplenkia ir Šilutės. Daugelis, praeidami pro Šilutės mieste esantį didįjį prekybos centrą „Maxima“ (Lietuvininkų g. 58), jau pastebėjo, kad šalia šio pastato stovi naujos spintelės su „Omniva“ logotipu.

Tai – nauja galimybė patogiai siųsti bei gauti siuntas visoje Lietuvoje. Be to, ši moderni siuntų išsiuntimo ir gavimo paslauga yra labai paprasta, greita ir patikima.

Ir greita, ir patogu

„Omniva“ savitarnos siuntų terminalas Šilutėje pradėjo veikti birželio 13 dieną. Šiuo metu „Omniva“ sparčiai plečia paštomatų tinklą ir kituose Lietuvos miestuose. Jau birželio pabaigoje tokie „Omniva“ paštomatai bus pasiekiami net 41 Lietuvos mieste. Tai leis gyventojams patogiau siuntas siųsti ir greičiau jas gauti, negaištant laiko eilėse pašto skyriuose.

„Šilutės naujienoms“ bendrovės direktorius Lietuvoje Simonas Bielskis sakė, kad „Omniva“ savitarnos terminalai mūsų šalyje tampa vis populiaresni. Naujųjų paštomatų patogumą labiausiai vertina gyventojai, kurie internetu perka mažesnės vertės ar nedidelių matmenų prekes: smulkią buitinę techniką, elektronikos įrenginius, kosmetiką, avalynę, drabužius.

„Klientai tikisi gauti prekes greitai ir patogiai vos kelių mygtukų paspaudimu, todėl siuntų savitarna pasinaudoja vis daugiau šalies gyventojų. Paštomatuose atsiimti prekes jie gali bet kuriuo metu visą parą. Be to, siunčiant savitarna niekada nebūna eilių. Per „Omniva“ savitarną gyventojai gali siųsti daiktus, telpančius į trijų dydžių spinteles: S, M ir L. Didžiausio siuntinio aukštis gali siekti 64 cm, ilgis – 38 cm, o plotis – 39 cm, todėl į šią siuntą telpa ne mažesnis nei rankinio bagažo matmenis atitinkantis lagaminas“, – sakė S.Bielskis.

pastomatasPaprasta naudotis

Jei ką nors ir gąsdina naujovės, tai šiuo atveju itin svarbu žinoti, jog išsiųsti siuntinį savitarnos terminalu yra visiškai paprasta – tereikia atlikti keletą nesudėtingų veiksmų.

Pirmiausia reikia susirasti mieste esantį paštomatą, tuomet jo liečiamajame ekrane pasirinkti šalį ir siuntos dydį: S, M arba L. Po to – pasirinkti miestą ir savitarnos siuntų terminalą, iš kurio gavėjas pageidauja atsiimti siuntą, ir įvesti gavėjo bei savo mobiliojo telefono numerius. Tuomet reikia banko kortele atlikti apmokėjimą.
Prie paštomato atsispausdinus siuntos lipduką, jį reikia užklijuoti ant siuntos, siuntą įdėti į spintelę, uždaryti dureles ir patvirtinti tai ekrane.

Paprasta ir atsiimti siuntinį

Siuntinio gavėjas į savo mobilųjį telefoną gauna SMS žinutę, kurioje būna nurodytas paštomato spintelės durelių atidarymo kodas. Paštomato ekrane palietus mygtuką „Atsiimti siuntą“ ir surinkus žinutėje nurodytą kodą, spintelės, kurioje įdėtas siuntinys, durelės atsidaro automatiškai.

Svarbu žinoti, kad, pasiėmus siuntinį, dureles reikia uždaryti.

 

Anot „Omniva“ Lietuvoje direktoriaus S.Bielskio, jeigu siuntėjas už prekę būna nesumokėjęs, tai gali padaryti siuntos gavėjas, savitarnos terminale atsiimdamas siuntą. Terminalo ekrane įvedus SMS žinute gautą spintelės kodą, reikia į terminalą įdėti mokėjimo kortelę ir atlikti atsiskaitymo operaciją. Tuomet jau galima atsiimti siuntinį.
Gyventojai per terminalą gali išsiųsti siuntinį per 1-2 minutes, o pasiimti per mažiau nei pusę minutės, dėl to greitai pripranta jais naudotis.

Saugų siuntinį saugiai nugabens

Anot S.Bielskio, siunčiant siuntą svarbu, kad niekas nesudužtų, nesulūžtų ir nesusigadintų. „Adresatą siunta saugiai pasieks tuomet, jei ji bus tinkamai supakuota. Siunta neturi kelti pavojaus ir terminalo darbuotojams, nesugadinti kitų siuntų“, – sakė pašnekovas, primindamas, jog pakuojant siuntas reikėtų papildomai naudoti gofro kartoną, kartonines dėžes, burbulinius vokus. Taip pat rekomenduojama naudoti naujas pakuotes, kadangi naudotos ne visada būna pakankamai tvirtos.

Patikimą siuntų gabenimą paštomatais užtikrina ir moderni galimybė visą siuntimo procesą sekti „Omniva“ interneto svetainėje. Tam reikia žinoti siuntinio numerį, kuris būna išspausdintas kvite prie terminalo, kai siunta įdedama į spintelę.

Keturi „Omniva“ privalumai

Pirmasis – didelis siuntos svoris. Tai – vienas svarbiausių paštomato privalumų, nes siuntos svoris gali siekti net iki 30 kilogramų. Tiek gali sverti bet kurio dydžio – S, M arba L – siunta, o jos siuntimo kaina priklauso tik nuo pasirinkto siuntos dydžio.

Anot „Omniva“ Lietuvoje direktoriaus S.Bielskio, siuntų svoris aktualus užsienyje gyvenantiems asmenims, studentams ir jų tėvams, taip pat – ir iš Lietuvos emigravusių piliečių artimiesiems, kurie siunčia didesnio svorio siuntas.

Antrasis privalumas – informavimas SMS žinute. Pristačius siuntą į gavėjo mieste esantį siuntų savitarnos terminalą, jis apie tai visada bus informuotas SMS žinute.

Trečiasis – greitas pristatymas. Siuntiniai, siunčiami per „Omniva“ savitarnos terminalus, Lietuvoje pristatomi per vieną darbo dieną (didžiuosiuose Lietuvos miestuose siuntos pristatomos ir šeštadieniais). Siuntos į Latviją – per vieną darbo dieną, į Estiją – per 1-2 darbo dienas, į kitas užsienio šalis – iki 8 darbo dienų.

Ketvirtasis privalumas – maksimalus siuntos saugojimo terminas. Tik „Omniva“ terminaluose siuntos yra saugomos 7 dienas. Tai reiškia, kad siuntėjas, išvykęs kelioms dienoms, gali būti ramus – siunta nebus sugrąžinta siuntėjui ar papildomai apmokestinta dėl ilgesnio saugojimo.

Tuo, kad naujasis Šilutės paštomatas, kuris įrengtas prie prekybos centro „Maxima“, veikia paprastai, patikimai ir saugiai, įsitikino ir „Šilutės naujienos“. Atvykus pasiimti bandomojo siuntinio, kurį redakcijai atsiuntė bendrovės „Omniva“ administracija, tereikėjo paspausti kelis mygtukus, ir siuntinys jau buvo mūsų rankose.

Svarbiausia, nereikėjo skubėti atsiimti siuntinio ir dėl to stovėti pašto eilėje. Visa tai atlikome mums patogiu laiku, nes siuntinio gavimo informacinėje žinutėje buvo nurodyta ne tik vieta, bet ir data, iki kada siuntinys bus saugomas paštomate.

Apie visas bendrovės paslaugas, akcijas bei nuolaidas galima sužinoti internetiniame puslapyje www.omniva.lt ir „Omniva Lietuva“ puslapyje „Facebook“ tinkle. Čia taip pat yra pateikti veikiančių paštomatų adresai visuose Lietuvos miestuose bei kitose Baltijos šalyse, taip pat – siuntų pristatymo ir jų išėmimo tvarkaraštis.