Modernios stotelės nesaugo nei nuo vėjo, nei nuo lietaus

Autobusu stotele„Visų vėjų pagairėje“, – tai žodžiais, kuriais „Šilutės naujienų“ skaitytoja apibūdino autobuso laukimą Šilutėje, šalia Savivaldybės esančioje autobusų stotelėje.

Anot Švėkšnoje gyvenančios pašnekovės, autobuso šioje vietoje jai tenka laukti dažnai, mat nuolat turi reikalų Šilutėje. Ir kaskart tas laukimas būna nemalonus, nes autobusų stotelė – tai tik griaučiai su stogeliu, kuriuose nepasislėpsi nei nuo lietaus, nei – juo labiau – nuo vėjo.

Šioje vietoje autobusų nuolat laukia ne tik į Švėkšną, bet ir į Traksėdžius, Rusnę važiuojantys keleiviai, tarp jų visada yra ir moksleivių. Ir visi jie, pasak pašnekovės, tą laukimo laiką priversti gūžtis ir kalenti dantimis, nes šaltuoju metų laiku net ir kelios minutės lauke nėra malonios. O ką jau kalbėti, jei laukti tenka keliasdešimt minučių?..

„Kodėl Švėkšnoje galėjo pastatyti normalią stotelę, kurioje sienos saugo nuo vėjų? Kuo blogesni tie, kas autobuso priversti laukti Šilutėje, neturėdami jokios užuovėjos?“ – klausimus bėrė moteris.

Pasak jos, ir prisėsti toje stotelėje neretai nėra kur, nes suoliuką būna okupavę neblaivūs vyrai ir moterys.

Į tuos klausimus atsakyti ėmėsi Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas, mat stoteles mieste stato ir prižiūri seniūnija. Pasak pavaduotojo, kurį laiką šioje stotelėje išties buvo išdaužtas vienos sienos stiklas, bet pastarosiomis dienomis jis jau įstatytas. Kol bus specialiai pagamintas toks grūdinto stiklo lakštas (kainavo apie 200 eurų), reikėjo laukti kelis mėnesius.

A.Ivanauskas pasakojo, jog Švėkšnoje stovi dar seno pavyzdžio stotelė, bet pastaruoju metu tokių jau nebestatoma. Šiuo metu ne tik Šilutėje, bet ir visoje Lietuvoje statomos standartinės būtent tokio lengvo stiliaus stotelės.  

Šilutėje kol kas tėra viena tokia stotelė, bent iš dviejų pusių šiek tiek pridengianti nuo vėjo. Dar viena pastarosiomis dienomis baigta statyti Traksėdžiuose.

Seniūno pavaduotojas mano, kad jų reikėtų daugiau: prie pašto, taip pat Verdainėje, kur autobuso laukia dar daugiau žmonių.

Kada šilutiškiai gali jų tikėtis? A.Ivanauskas mano, kad per 1-2 metus pastatyti pavyks.

Tokių stotelių, kad ir menkai saugančių, kaina nėra tokia jau menka. Štai prie Savivaldybės prieš kelerius metus pastatyta stotelė, A.Ivanausko žiniomis, kainavo apie 10 tūkstančių litų. Šiandien tokios stotelės kaina viršija 3000 eurų. Jos statomos iš Kelių plėtros programos lėšų.

Na, o stotelėse prisėdančių neblaivių piliečių seniūnijos vadovai, žinoma, nevaikys…