Modernizuoti Šilutės senelių globos namai

savivakoridorius 1Šilutės rajono savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė) baigia įgyvendinti projektą „Šilutės senelių globos namų modernizavimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ VP3-2.4-SADM-03-V priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.

Projektas buvo finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Savivaldybės prisidėjimo nuosavomis lėšomis prie projekto įgyvendinimo nereikėjo.  Projekto įgyvendinimui skirta 860 tūkst. Lt.savivaldybe seneliu namai lovos

Projekto įgyvendinimo metu buvo suremontuotas ir aprūpintas nauja įranga 1 objektas. Planuojama, kad per metus tiesioginės naudos iš investicijų į stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrą gaus 42 asmenys.

Projekto tikslas – užtikrinti aukštą teikiamų socialinių paslaugų kokybę ir saugią aplinką Šilutės senelių globos namuose gyvenantiems senyvo amžiaus ir turintiems negalią asmenims. Projekto metu buvo atliktas Šilutės senelių globos namų, esančių Taikos g. 12, Šilutėje, patalpų remontas: suremontuotos gyvenamosios, asmens higienos, maitinimo ir bendrojo naudojimo patalpos, pakeisti langai. Prie kambarių buvo įrengtos neįgaliesiems pritaikytos dušų kabinos, kadangi dauguma gyventojų sunkiai vaikšto ir jiems sunku naudotis voniomis. Taip pat pakeista santechnikos įranga, elektros instaliacija, antrame aukšte įrengta ventiliacija. Pastate buvo pakeistos durys, ant langų įmontuoti roletai ir tinkleliai nuo vabzdžių.

Projekto įgyvendinimo metu buvo apšiltinta pastogė, kurios apšiltinimas prisidės prie pastato energetinio efektyvumo gerinimo ir leis sumažinti šildymo sąnaudas. Suremontuoti lauko laiptai ir nuovaža leis užtikrinti paslaugų gavėjų ir juos aptarnaujančių darbuotojų bei lankančių asmenų saugesnį ir patogesnį patekimą į pastatą. Gaisrinės signalizacijos ir pagalbos iškvietimo sistemos įrengimas padės užtikrinti saugesnes sąlygas paslaugų teikimui ir laiku reaguoti į iškilusias grėsmes.

Kokybiškam socialinių paslaugų teikimui ir saugiai aplinkai užtikrinti buvo nupirkta būtina slaugos įranga: 17 slaugos lovų su čiužiniais pragulų profilaktikai ir gydymui, 13 spintelių (taip pat ir antčiužiniai būtini). Taip pat iš projekto lėšų buvo įsigyti neįgaliųjų bei dušo vežimėliai, mobili vonia, mobilus keltuvas, kuris skirtas sėdinčių ir gulinčių pacientų pakėlimui, inhaliatorius ir kt.

Šiuo projektu buvo siekiama užtikrinti Šilutės senelių globos namuose gyvenantiems senyvo amžiaus asmenims kokybiškesnes socialines paslaugas, saugią, jaukią ir jų poreikiams pritaikytą aplinką.