Mokesčius sumokėti pamiršusios įmonės ir gyventojai sulauks VMI priminimų

PINIGAI 17Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog įmonės, turinčios „pamirštų“ mokestinių nepriemokų valstybei, šiandien sulauks VMI pranešimų apie turimas skolas biudžetui, o kitą savaitę priminimų sulauks ir skolų turintys gyventojai.

Nereaguosiantys į priminimus bei piktybiškai vengsiantys atsiskaityti mokėtojai neturėtų nustebti sulaukę iš Mokesčių administratoriaus ir griežtų išieškojimo veiksmų.

Pranešimai šiandien bus siunčiami tiems mokesčių mokėtojams, kurių mokestinė nepriemoka viršija 10 litų ir kurie yra tapę „Mano VMI” sistemos vartotojais VMI interneto svetainėje http://nauja.vmi.lt.

Kitiems mokesčių mokėtojams VMI turimais e. pašto adresais išsiųs laiškus, ragindama pasitikrinti VMI pranešimus minėtoje sistemoje. Visi mokėtojai, norėdami sužinoti savo įsipareigojimus valstybei, jau šiandien tai gali padaryti prisijungę prie mano VMI institucijos interneto svetainėje http://nauja.vmi.lt, ir jeigu reikia mokesčius sumokėti iš karto.

„Pagal šiuo metu turimą informaciją, daugiau kaip 39 tūkst. bendrovių ir 321 tūkst. gyventojų nėra įvykdę savo mokestinių įsipareigojimų valstybei, kurie siekia apie milijardą litų”, – teigia VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

Toks mokestinės nepriemokos dydis kasmet beveik nekinta, tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad beveik 240 tūkst. gyventojų skolos nesiekia ir 100 litų, o 33 tūkst. bendrovių skolos svyruoja nuo 1 iki 10 tūkst. litų.

Įdiegtos šiuolaikinės IT sistemos (Mokesčių apskaitos informacinė sistema, Mokesčių mokėtojų elektroninio švietimo, konsultavimo ir informavimo paslaugų sistema bei kt.) sudarė sąlygas VMI automatizuoti mokesčių mokėtojų informavimą, todėl nuo šiol be kitų mokesčių mokėtojams teikiamų paslaugų, mokesčių mokėtojai gaus pranešimą apie laiku nesumokėtas mokestines prievoles valstybei.

VMI pažymi, jog mokesčių mokėtojų, kurie nepaisys VMI priminimo sumokėti mokestinę nepriemoką, priverstinio išieškojimo išlaidas viršijanti skola bus išieškoma priverstinai – davus nurodymą bankui, kitai kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigai nurašyti ją iš mokesčių mokėtojo sąskaitos. Tokių priemonių VMI imsis tuo atveju, jei mokėtojas pats nedelsiant nesumokės skolos arba nesikreips į mokesčių administratorių dėl galimo mokestinės nepriemokos sumokėjimo atidėjimo. Jei šis skolos išieškojimo būdas neduos siekiamo rezultato, mokesčių administratorius bus priverstas taikyti skolininkui brangiai kainuojantį skolos priverstinio išieškojimo būdą – išieškojimą iš turto, kurį vykdo antstolis. Šiuo atveju skolininkas turės sumokėti ne tik mokestinę nepriemoką, bet ir padengti antstolio patirtas vykdymo išlaidas.

„Valstybei per brangu vykdyti nepriemokos išieškojimo procedūras dėl kelių litų, nes išieškota suma nepadengia administravimo kaštų, tačiau mokesčių mokėtojai turėtų atminti, kad jiems kasdien skaičiuojami delspinigiai. Galiausiai, skolai išaugus, VMI ją gali išieškoti iš mokėtojo sąskaitų ar turto”, – įspėja S.Aliukonytė – Šnirienė, ragindama mokėtojus tapti „Mano VMI” vartotojais, kur nuolat atnaujinama jo mokesčio mokėtojo kortelė, o apie tai mokėtojas gauna priminimus.

VMI primena, kad už skolas kasdien skaičiuojami delspinigiai, siekiantys 0,03 proc. pradelstos sumokėti sumos.

Į iškilusius klausimus mokesčių mokėtojams mielai atsakys Mokesčių informacijos centro specialistai, paskambinus VMI trumpuoju telefonu 1882. Informaciją savarankiškai galima rasti VMI interneto svetainėje adresu nauja.vmi.lt

Šiuo metu veikia bandomoji e. VMI „Beta” versija, kuri yra nuolat tobulinama atsižvelgiant į gyventojų pastabas bei pasiūlymus. Pastabas ir pasiūlymus gyventojai maloniai kviečiami išsakyti e. forume.