Mokėsi tapyti ir skaityti paveikslus

 

tapyba biblioteka3Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko tapybos dirbtuvės su dailininku Tadu Dromantu. Edukacinių dirbtuvių tikslas – dalyviams suteikti žinių apie tapybos meną, pradedant eskizu ir baigiant galutiniu rezultatu, kartu su bendraminčiais apžiūrėti jo autorinę parodą, ieškoti idėjos ir sukurti bendrą tapybos darbą.

Tapytojas T. Dromantas gyvena ir kuria Klaipėdoje. Vilniaus dailės akademijoje 2005 m. jis įgijo tapybos bakalauro laipsnį, 2007 m. Jungtinės Karalystės Braitono universitete – vaizduojamųjų menų magistro laipsnį. Dailininkas turi dailės pedagogo kvalifikaciją, yra surengęs personalinių parodų, skaito paskaitas.

Kalbėdamas apie savo parodą dailininkas atviravo, kad jo paveikslai – tai pasivaikščiojimų po gamtą įspūdžiai, išlaisvintos fantazijos rezultatas. Norint pradėti tapyti reikia turėti idėją. Tapymas nėra vien tik malonumas, tai sunkus darbas, reikalaujantis tiek fizinių, tiek dvasinių jėgų. Kartais reikia padaryti dešimtis eskizų ir tik vienas tinka idėjai realizuoti. Kartais paveikslas nutapomas greitai, o kartais tai užtrunka ištisus mėnesius. Mene labai svarbu intuicija, potyris, paveikslus reikia ne tik matyti, juos reikia skaityti. Kiekvienas žmogus paveikslą mato savaip, savaip jį perskaito.

T. Dromantas pristatė tapybą, kaip vieną iš meno šakų, kalbėjo apie naudojamas priemones, kvietė visus tapti tapytojais, pasimėgauti kūryba. Tapytojas sakė, kad tai nebus rimta, tai bus žaidimas ir pasiūlė sugalvoti idėją. Gimė idėja nutapyti peizažą, bet ne realistinį, o įsivaizduoti matytą, kurį sudarytų daug mažų peizažų. Tapybai buvo naudojami akriliniai dažai. Parodęs, kaip maišyti ir užtepti ant drobės dažus, jis kvietė visus iš eilės kurti eskizą, uždėti savo peizažo linijinį vaizdą. Baigę tapyti linijas, dalyviai iš toliau stebėdami nutapytą vaizdą aptarė, kurias linijas panaikinti ir perėjo prie plokštumų tapymo. T. Dromantas akcentavo, kad būtent plokštumos leidžia sudėlioti kompoziciją. Nutapius plokštumas, paveikslas buvo užbaigtas keliais įgudusiais dailininko potėpiais. Dalyviai ne tik puikiai praleido laiką, bet ir įgijo naujų žinių, lavino kūrybiškumą, atrado save naujoje srityje, o galutinis rezultatas juos nustebino.

Šį bendrą tapybos darbą ir personalinę tapytojo T. Dromanto parodą galima pamatyti Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje iki 2019 m. sausio 9 d.