Mokiniai pažino nereginčiųjų pasaulį

 

© silutesnaujienos.ltKetvirtadienį šventiškai papuoštoje Rusnės specialiosios mokyklos salėje surengtas renginys „Šviesos besiilginčios akys“. Tarptautinės baltosios lazdelės dienos proga jį vaikams surengė tiflopedagogė Alma Nausėdienė.

Vaikai ir jų pedagogės apžiūrėjo naujas ugdymo ir techninės pagalbos priemones, skirtas regėjimo negalią turintiems vaikams. Priemonės gautos iš Techninės pagalbos neįgaliesiems centro Klaipėdos skyriaus.
Gautas elektroninis „kalbantis“ skaitytuvas, „kalbančios“ virtuvės svarstyklės, diktofonas, radijo grotuvas, šviečiantis didinamasis stiklas, Brailio lentelė, garsinis skysčio matuoklis, rankinis laikrodis su Brailio raštu ir kitų dalykų.

Popietės dalyviai susipažino su Brailio raštu, kuris jiems pasirodė panašus į taškuotą kelią. Regintys vaikai sunkiai įsivaizdavo, kaip galima jį skaityti, ir įsitikino, kad pirštų galiukai turi būti ypač jautrūs.

Nauja baltaja lazdele – savo pagalbininke džiaugėsi Iveta, nors šiuo metu ji dar ne visada nori su ja vaikščioti.  

„Kas gadina akis? Kaip joms padėti?“ – tokius klausimus gavę vaikai turėjo gerai pamąstyti. Jie samprotavo, kaip gyvena aklieji vaikai, kaip jie pažįsta pasaulį, lietė, uostė, ragavo, klausėsi ir kitokiais pojūčiais bandė pažinti aplinką. Ir įsitikino, kad sunkiausia užduotis – orientuotis erdvėje.

Galiausiai nutarė, kad regėjimą reikia labai saugoti.

Tądien buvo daug muzikos ir eilių. Silpnai matantiems ar visai nematantiems vaikams įteikti suvenyrai ir saldumynai.   Šiemet Tarptautinė baltosios lazdelės diena skiriama socialinei partnerystei bendruomenėje stiprinti ir socialiniam dialogui tarp Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) ir kitų įvairių institucijų gerinti. Tikimasi, kad paslaugų plėtra nuo 2012-ųjų metų aktyvins visų neįgaliųjų integraciją į visuomenę, padės veiksmingiau spręsti įvairias socialines problemas.