Mokinių tarybos nariai svečiavosi Telšių „Džiugo“ gimnazijoje

mokiniu taryba telsiuoseDaugelis yra girdėję, kad Telšiai – įspūdingas miestas, ne be reikalo vadinamas Žemaitijos sostine, kad juo didžiuojasi ne tik telšiškiai ar žemaičiai, bet ir visa Lietuva. Telšiai nuo seno garsėja savo tarme, istorija, paminklais, kurie turi savo istoriją, gražiais gamtos vaizdais, atsiveriančiais nuo aukštų kalvų.

Gegužės 19 dieną tuo įsitikinti progą turėjo ir Šilutės rajono mokinių tarybos nariai, atvykę iš dvylikos skirtingų mokyklų. Kelionę į Telšius mokinių tarybai organizavo Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyrius.

Atvykę į Telšius susipažinome su senamiesčiu: aplankėme šv. Antano Paduviečio katedrą bei jos požemius, turgaus aikštę. Sėkmės sėmėmės rankas uždėdami ant meškos pėdos ir aplankėme dar daug kitų įžymių vietų.

Telšių „Džiugo“ gimnazijoje, kuri garsėja aktyviu jaunimu, mus pasitiko gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas. Jis supažindino su gimnazijos istorija, jos veikla, rezultatais ir ateities planais. Gimnazijos parlamento pirmininkas Justas Meškys papasakojo apie savo parlamento bendradarbiavimą su kitomis mokyklomis, įvairiomis įstaigomis. Dar daugiau sužinojome apie lyderystę, jos naudą jaunam žmogui. Taip pat pasirodė gimnazijos LIK’as, galėjome smagiai pasijuokti iš jų originalaus pasirodymo, kurio tema – etnografiniai regionai.

Prisistatėme ir mes – Šilutės rajono mokinių taryba. Pranešimą apie mūsų veiklą skaitė Guoda Baguckaitė, rajono mokinių tarybos pirmininkė.

Telšių gimnazija turi savo prezidentūrą. Kiekvienas jos narys pristatė savo idėjas, kūrybinius darbus bei papasakojo, kaip pavyko juos įgyvendinti. Žaidimų metu geriau pažinome vieni kitus, radome bendraminčių, pasidalinome patirtimi bei patarimais, diskusijose kėlėme problemas, kurios aktualios visoms mokykloms ir ieškojome efektyviausių būdų jas spręsti, kurie sumažintų mokykloje kylančius sunkumus.

Viena problemų – kaip įtraukti jauną žmogų į mokykloje organizuojamus renginius? Kiekviena grupelė pristatė savo idėjas, kurias atstovai iš kitų mokyklų pritaikys ir savo mokyklose. Kalbėjome apie bendrus renginius, kuriuos galėtume organizuoti, nenutraukiant santykių tarp parlamento narių.

Laikas bėgo greitai ir vakarop teko atsisveikinti su naujais draugais, bet viliamės dar susitikti.

Gera žinoti, jog esi laukiamas kitoje gimnazijoje, kad bendraamžiai mielai dalijasi idėjomis ir patirtimi. Supratome, jog ne kas kitas, bet mes patys auginame vieni kitus.