Moksleivės atliko fenologinius stebėjimus

jankaus mokykla_fenologiniai_stebejimai1Vilniuje vyko UNESCO Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos konferencija. Jos metu šalies moksleiviai iš 27 mokyklų pristatė savo tiriamuosius darbus.

Konferencijos dalyvius nuotoline transliacija pasveikino ir sėkmingo darbo palinkėjo Aira Undén – Selander – Generalinė Baltijos jūros projekto koordinatorė iš Suomijos, Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius vedėjas Almantas Kulbis (Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro), Ani Muradyan iš JAV ambasados Vilniuje bei Lenka Kleger – GLOBE programos Fenologijos kampanijos Eurazijoje koordinatorė.

Konferencijoje pranešimą „Fenologiniai stebėjimai Šilutės apylinkėse“ pristatė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos trečiokės Justė Kuzaitė, Odrė Valeikė, Ugnė Žvirblytė (mokytoja Violeta Lukočienė). Mokiniai ir mokytojai išklausę pranešimus diskutavo, aptarė tiriamuosius darbus, klausėsi mokslininkų paskaitų. Dr. Grita Skujienė ir doktorantė Viktorija Kuznecova iš Vilniaus universiteto papasakojo apie Baltijos jūros gyvūnus VU zoologijos muziejuje bei pristatė muziejaus eksponatus. VU Planetariume apie palydovus ir jų panaudojimą mokinių tyrimams pasakojo Aidas Sadauskas, Fizinių ir technologijos mokslų centro doktorantas.

Mokinės iš konferencijos grįžo įgijusios naujų žinių apie gamtą, atradusios naujų draugų iš įvairių Lietuvos vietų.