Moksleiviai prieš korupciją: „Negalima visko griebti tik sau“

antikorupcijos dienaVisą pusmetį vykęs tarpmokyklinis konkursas korupcijos prevencijos tema finišavo prieš Tarptautinę antikorupcijos dieną, kuri minima gruodžio 9-ąją.

Geriausiems konkurso dalyviams surengta viešnagė Šilutės rajono savivaldybėje, mokinius ir jų pedagogus priėmė merė Daiva Žebelienė.

Į susitikimą su mere atvyko geriausių rašinių, piešinių ir eilėraščių antikorupcijos tematika autoriai. D.Žebelienė juos priėmė savo kabinete, įteikė atminimo dovanėlių.

Vyriausioji specialistė korupcijos prevencijai Jūratė Bandzienė moksleiviams pristatė „vieno langelio“ piliečių aptarnavimo principą, aprodė Savivaldybę, supažindino su Savivaldybės darbo specifika.

Mažojoje salėje buvo pristatytas įdomus testas antikorupcijos tema ir apžvelgti mokinių rašto darbų konkurso „Būk sąžiningas“, kurį organizavo Švietimo skyrius ir vyriausioji specialistė korupcijos prevencijai, rezultatai.

Merė D.Žebelienė pirmųjų vietų nugalėtojams įteikė padėkos raštus, kuriuos perdavė LR Specialiųjų tyrimų tarnyba. Jų nusipelnė šeštokė Emilija Skrodenytė iš Gardamo pagrindinės mokyklos (mokyt. Danguolė Rapalavičienė), aštuntokas Laurynas Gečas ir dešimtokė Neringa Burzdžiūtė iš Traksėdžių pagrindinės mokyklos (mokyt. Virginija Baronienė).
Padėkos raštai įteikti ir antrųjų vietų laimėtojams: Pamario pagrindinės mokyklos mokiniams Laurai Balserytei ir Donatai Grūpaitei (mokyt. Loreta Petrauskaitė), Einorui Dedurkevičiui (mokyt. Nijolė Kungelienė), Viktorui Vostrikovui (mokyt. Elvita Andriulionienė), Katyčių pagrindinės mokyklos dešimtokei Gretai Pielikytei (mokyt. Rasa Jonaitienė, Algimantas Valaitis).

Trečiąsias vietas laimėjo šeštokė Mintautė Petrauskaitė iš Pamario pagrindinės mokyklos (mokyt. Nijolė Kungelienė), aštuntokas Tadas Nausėda iš Traksėdžių pagrindinės mokyklos (mokyt. Virginija Baronienė) ir Gabrielė Stankutė iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos (mokyt. Ramutė Zagorskienė).

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviai ir istorijos mokytojos Liucija Šertvytienė, Marytė Lidžiuvienė pristatė projektą, kuris šiemet vykusiame respublikiniame veiksmingų antikorupcinių iniciatyvų konkurse pelnė aukščiausią įvertinimą.

Naumiestiškiai buvo lyderiai tarp nedidelių miestelių mokyklų ir vieninteliai gavo tokį aukštą įvertinimą tokių mokyklų kategorijoje. Vilniuje vykusiame renginyje jiems įteiktas prizas.

Jūsų dėmesiui – moksleivių mintys.

Penktokas Augustinas: „Jei mes, vaikai, nuo mažens išmoksime būti sąžiningi, tai, manau, užaugsime atsakingais, pareigingais žmonėmis“.

Šeštokė Laura: „Daryti gerus darbus tikrai nėra nuobodu! Tai geras jausmas“.

Šeštokas Eugenijus: „Negalima visko griebti tik sau, reikia būti sąžiningu, dalintis, padėti, paremti senelius ir vargingiau gyvenančius žmones“.

Šeštokė Emilija: „Ne tas turtingas, kas daug turtų turi, bet tas, kas ramia sąžine gyvena“.

Aštuntokė Laura: „Mūsų gyvenimas ir gerovė priklauso nuo mūsų pačių. Norėčiau, kad gyventume teisingoje valstybėje ir galėtume didžiuotis darbščiais ir dorais jos piliečiais“.

Dešimtokė Greta: „Nudažykime savo ir kitų pasaulį ryškiomis spalvomis, be juodų šešėlių… Būkime geri tėvams, broliams, seserims, draugams ir žiūrėkime į dangų bei saulę nesusitepę rankų, nesusitepę SĄŽINĖS… Žinome, jog gyventi neteisybėje yra nemalonu visiems, todėl reikėtų pagalvoti apie save, apie artimus ir suprasti, kad kuo didesnė šypsena, tuo šiltesnis gyvenimas. Todėl visą neteisybę paverskime viena didele šypsena“.