Moksleiviai susipažino su teisėjų darbu

konstitucijos dienaŠilutės rajono apylinkės teismas Konstitucijos dienai paminėti pakvietė į teismo organizuotą renginį Šilutės pirmosios gimnazijos 2B klasės moksleivius, kuriuos palydėjo mokytojas ekspertas Algirdas Gečas.

Teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė supažindino gimnazistus su Lietuvos teismų sistema, pagrindiniais jos veiklos principais, su teisėjų, prokurorų darbu, papasakojo, kokios bylos nagrinėjamos Šilutės teisme. Teismo pirmininkė taip pat paaiškino moksleiviams, kokius mokslus reikia baigti, egzaminus išlaikyti ir reikalavimus atitikti, norint tapti teisėju. Moksleiviai išsamiai supažindinti su teismo posėdžio eiga, jame dalyvaujančių asmenų teisėmis ir pareigomis.

Susitikime su moksleiviais aptartas ir meditacijos, kaip taikaus ginčų sprendimo būdo, klausimas, jo taikymo privalumai ir ypatumai.

Nemažo susidomėjimo sulaukė suorganizuota baudžiamosios bylos nagrinėjimo inscenizacija. Moksleiviai, pasiskirstę rolėmis ir apsirengę teisėjo, prokuroro ir advokato mantijomis, padedami teismo pirmininkės V.Pankauskienės, „išnagrinėjo“ baudžiamąją bylą, kurioje du jaunuoliai buvo kaltinami iš merginos buto pavogę televizorių, kur jį prieš tai kartu žiūrėjo.