Moksleiviai varžėsi teisinių žinių konkurse „Temidė“

 

TemideBalandžio 12-ąją, įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Bibliotekos sociumas“, surengtas Šilutės rajono mokinių teisinių žinių konkursas „Temidė“. Konkurse dalyvavo mokinių komandos iš Vydūno gimnazijos „Vydūniečiai“ (mokytoja Lilija Zdanevičienė), Pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus „Veidu į teisę“ (mokytojas Rubinas Bukavickas), Vainuto gimnazijos „Geležinis vilkas“ (mokytojas Mindaugas Armonas), Pamario pagrindinės mokyklos „Pamariečiai“ (mokytojos Loreta Gečienė ir Violeta Stanišauskienė), Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos „Jaunieji piliečiai“ (mokytoja Dovilė Montvydienė).

Konkursas organizuotas kartu su Šilutės policijos komisariatu ir Švietimo skyriumi, juo siekiama ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, bendravimo kultūrą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, diegti atsakomybės sampratą.

Verslininkas, vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Simas Knapkis konkurso dalyvius pakvietė pažiūrėti jo kartu su Donatu Bulse sukurtą trumpo metražo filmą apie po avarijos išgyvenusį jaunuolį, kuris dalinosi patirtais išgyvenimais, pasakojo apie sudėtingą sveikimo eigą. Pažiūrėjus filmą S. Knapkis pakomentavo kaip gimė šis filmas. Avarija buvo nufilmuota atsitiktinai vaizdo registratoriumi, o visa istorija sudėliota iš atskirų fragmentų. Anot svečio, saugus eismas taip pat yra teisės dalis, todėl moksleiviams jis linkėjo likti saugiais kelyje, o geriausiai teisę išmanančiai komandai – laimėti jo įsteigtą pagrindinį prizą – teisingumo deivės Temidės statulėlę.

Konkurso dalyviams reikėjo teisinių žinių apie LR Konstituciją, Baudžiamąjį ir Baudžiamojo proceso kodeksus, Administracinių nusižengimų kodeksą, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą, Kelių eismo taisykles. Prireikė ir bendrojo išsilavinimo žinių.

Konkursui komandas puikiai paruošė jų mokytojai, todėl rezultatai skyrėsi tik nežymiai. Trečiąją vietą laimėjo 17 taškų surinkęs „Geležinis vilkas“, ir jis tik keliomis sekundėmis aplenkė „Pamariečius“. Antroji vieta atiteko „Veidu į teisę“, pelniusiai 18 taškų, o nugalėjo „Vydūniečiai“, kurie jau nuo 2015 metų neužleidžia laimėtojų pozicijos Tauragės apskrityje. Lietuvos mastu ši komanda tarp geriausių 10-ies šalies komandų užėmė 8, 6 ir du kartus 4 vietas. Vydūniečiai pelnė Temidės statulėlę bei pateko į kitą konkurso etapą.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba bei Šilutės r. policijos komisariatas, PK pareigūnė Nerija Ropienė įteikė prizus komandoms, o kiekvienam dalyviui – dovanų kuponus į sporto klubus „Oazis“ arba „Atėnai“.