Moksleivių dainų šventės aidai: padėkota 20 kolektyvų parengusiems mokytojams

dainu svente kolektyvu vadovesTrečiadienį Savivaldybės vadovai padėkojo Lietuvos moksleivių dainų šventei „Tu mums viena“ mūsų rajono moksleivių kolektyvus rengusiems pedagogams.

Šiemet respublikinėje Moksleivių dainų šventėje, skirtoje Valstybės dienai, dalyvavo 20 mūsų rajono mokinių kolektyvų, kuriuos parengė 14 vadovų. Į šventę išvyko dvigubai daugiau Šilutės rajono moksleivių nei prieš dvejus metus – apie 400.

Mūsų delegacijos vadovai neturėjo didelių priekaištų nei dėl vaikų maitinimo, nei dėl kitų buitinių dalykų, ir visi pasidžiaugė didžiuliu vaikų entuziazmu ir patriotizmu.

Šilutės delegacija – viena gausiausių

Moksleivių dainų šventė Vilniuje vyko liepos 4-10 dienomis. Dainų dienoje „Tu mums viena“ ir šokių dienoje „Mano žemė“, ansamblių vakare „Koks gražus tavo veidas, gimtine“ dalyvavo iš viso apie 400 mūsų rajono vaikų ir jaunuolių. Juos lydėjo tėvai, mokytojai, Savivaldybės Švietimo skyriaus atstovai. Tad susidarė apie 470 žmonių delegacija – viena gausiausių šioje šventėje.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Milukienė, koordinavusi rajono moksleivių pasirengimą Dainų šventei, „Šilutės naujienoms“ gyrė mūsų pedagogų ir mokinių profesionalumą: visi kolektyvai, kurie mokslo metų pradžioje nusprendė ruoštis Dainų šventei, puikiai pasirodė visose atrankose ir pasiekė tikslą – pateko į šį prestižinį renginį.

Padėkos renginyje savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad rajone turime tiek gabių pedagogų, kurie sugebėjo renginiui paruošti beveik pusės tūkstančio moksleivių būrį. Pasak jo, viena yra surinkti tokį būrį jaunimo, o visai kas kita paruošti jį taip, kad jis galėtų reprezentuoti savivaldybę.

Dvi talentingos rajono pedagogės buvo pakviestos į šios moksleivių Dainų šventės kūrėjų grupę. Choreografės pareigos ne pirmą kartą Dainų šventėse patikėtos Šilutės pirmosios gimnazijos ir Pamario pagrindinės mokyklos šokių mokytojai Ritai Kurpeikytei, o milžiniškam Dainų dienos moksleivių chorui vieną dainą dirigavo Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė.

Šilutės rajono vadovų gėlės ir padėkos raštai įteikti arba bus perduoti (į padėkos popietę atvyko ne visi vadovai) Juknaičių, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio mokyklų jaunučių chorų vadovėms Jūratei Šukienei, Loretai Mieliulytei ir Daliai Svirskaitei, Šilutės meno mokyklos direktorei Daivai Pielikienei, parengusiai visą būrį dainininkų – du jaunučių ir jaunių chorus, Gražinai Matulienei, Vydūno gimnazijos mišraus jaunimo choro vadovei, Meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ ir choreografinės grupės „Pamarietė“ vadovams Gražvydui ir Judrei Railoms, Pamario pagrindinės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupės „Viržytė“ ir Pirmosios gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Atlaja“ vadovei Ritai Kurpeikytei, Žibų pradinės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupės „Žiburėlis“ vadovei Alinai Urbonienei, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos jaunuolių liaudiškų šokių kolektyvo „Saulė“ vadovei Astai Sapetkienei, Vydūno gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupę „Žvilgis“ ir Vainuto gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupę „Uta“ parengusiai Linai Šaulytei, Vydūno gimnazijos sportinių šokių kolektyvo vadovei Astai Maigienei, Meno mokyklos liaudies instrumentų ansamblio vadovei Angelei Alšauskienei ir Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblio vadovei Rasai Gailiuvienei.

Kartu su kolektyvais vyko Švietimo skyriaus specialistai Vida Kubaitienė, Nijolė Petkevičienė, Simona Skuodaitė ir Rūtenis Jankauskas, kurie buvo atsakingi už organizacinius reikalus.

Repeticijos – ilgos, bet spėjo ir pamatyti

Delegacijos vadovė V.Kubaitienė pasidžiaugė, kad Šilutės vaikai nuo pirmųjų renginių minučių buvo „žvaigždės“ – atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre: jau praėjus keliolikai minučių nuo renginių pradžios jų nuotraukos atsirado portale 15 min.lt, jie nuolat buvo filmuojami ir tada, kai šoko, ir kai guodėsi prastu maitinimu…

Tuo tarpu R.Gailiuvienės nuomone, maistas buvo skanus ir jo vaikams užteko, nesusirgo net ta moksleivė, kuriai dėl ligos tenka ypač kontroliuoti savo mitybą.dainu svente vyduno choras

„Vaikai net skambino tėvams ir ramino juos, kad valgo jie skaniai ir maisto užtenka“, – sakė R.Gailiuvienė.

Kolektyvų vadovai pasakojo, jog repeticijos išties buvo labai ilgos. Anot R.Gailiuvienės, jos mokinukai namo grįždavo tik vėlų vakarą ar net naktį. Tačiau užteko laiko ir pamatyti Valdovų rūmus, Gedimino pilį, Katedrą.

D.Pielikienė prisiminė girdėjusi atsiliepimų, jog šiemetinė Dainų šventė – geriausia ir profesionaliausia iš pastarųjų metų švenčių, ir tai tikriausiai todėl, kad chorai šiemet buvo ypač principingai atrenkami. Tačiau šilutiškė pasigedo režisūros, nes šiemet dėl lėšų stygiaus nebuvo šventės režisieriaus.

Pedagogų nuomonės – skirtingos

Skirtingos šventės dalyvių nuomonės ir dėl higienos reikalų, ir dėl vaikus vežusių vairuotojų darbo. Vieniems atrodė, kad lauke pastatytų dušų eilė buvo patogiau, nei praustis mokyklų dušinėse, kaip ankstesniais metais, kitiems tai pasirodė nepriimtina. Vieni gyrė paslaugius ir labai kantrius vairuotojus, tuo tarpu D.Pielikienei nemalonius prisiminimus ir dabar dar kelia vieno kolektyvo vaikus vežusio vairuotojo darbas. Jis važiavo taip greit ir nesaugiai, lyg vežtų ne vaikus, bet bulvių maišus… Dėl tokio vairavimo viena mergaitė net nukrito nuo sėdynės.
D.Pielikienė pastebėjo, kad blogai, kai vairuotojas apie tai, jog reikės važiuoti į Vilnių ir vežti vaikus, sužino prieš pat kelionę, tuomet žmogui akivaizdžiai yra per didelis stresas.

Kelionei pasiruošę vaikai žinojo, kad jiems teks iškęsti ir nepatogumų: ir lietūs gali prapliupti, ir ligos paūmėti, todėl turintys sveikatos problemų buvo įspėti pasiimti vaistų. Buvo ir tokių, kurie atsisakė važiuoti.

Visų delegacijos mokytojų nuomone, tokie renginiai – pats geriausias bendrumo jausmo ir patriotizmo ugdymas – tai išdavė spindinčios vaikų akys giedant „Tautišką giesmę“, arba vaizdas, kaip jie, padainavę estradoje, dainavo toliau visą kelią eidami iki autobusų…

Jau aštuntą kartą mokinių delegaciją į dainų šventę lydėjusi V.Kubaitienė prisipažino, kad visi lydėjusieji labai jaudinosi dėl laukiančios atsakomybės už daugybę vaikų. Anot specialistės, buvo visko, net greitąją pagalbą Šilutės vaikams porą kartą teko kviesti, nes vienas vaikas nikstelėjo koją, vienai mergaitei pakilo temperatūra.

Tačiau visus nepatogumus atpirko džiugios vaikų akys ir atsakymai į klausimą, ar jie norėtų dar kartų važiuoti į tokią šventę. Visų atsakymai buvo „Taip“.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.