Moksleivių maisto porcijoje politikams patiko tik burokėliai…

Maitinimas Maitinimas AndriusMartyno Jankaus pagrindinėje mokykloje moksleiviams patiekiamas maistas – atvėsęs, mėsos patiekalai – iš nenuspėjamos mėsos, o porcijoje skaniausias – tik garnyras – marinuoti burokėliai.
Tokią išvadą galėtų suformuluoti Socialinių reikalų komiteto nariai, papietavę minėtos mokyklos valgykloje.
Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius virtuvės šeimininkes nei labai gyrė, nei peikė. Jam svarbu, kad per visą UAB “Kretingos maistas“ šeimininkavimą mokyklos valgykloje jokių raštiškų skundų dėl maisto kokybės negauta ir apsinuodijimų maistu neužfiksuota.

Paragavo patys

Socialinių reikalų komiteto nariai Povilas Tunaitis, Daiva Žebelienė, Vladas Kainovaitis, komiteto pirmininkas, vicemeras Algirdas Gečas kartu su Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskiene bei Švietimo skyriaus vedėja Birute Tekoriene aplankė M.Jankaus pagrindinės mokyklos valgyklą, kurioje šeimininkauja UAB „Kretingos maistas“ virėjos.

Išvažiuojamojo posėdžio dalyvių tikslas buvo praktiškai susipažinti su mokykloje gaminamu maistu, kuris patiekiamas mokiniams, valgantiems už savo pinigus ir už talonus, kuriuos apmoka Savivaldybės biudžetas.
Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė paragavo nemokamo maitinimo porciją, o politikai rinkosi patiekalus, nurodytus valgiaraštyje.

Vyrai nusipirko daržovių sriubos, šnicelį, balandėlių. D.Žebelienė norėjo paragauti valgiaraštyje įrašytų virtinėlių, bet nusivylė – virtinėliai tą dieną nebuvo gaminami. Pasak virėjos, varškės pritrūko, tad politikei, norėjusiai ne mėsiško patiekalo, teko pasirinkti… šnicelį. D.Žebelienė prašė nepilti ant jo padažo, nes, jos manymu, vaikai dažniausiai valgo be padažo.

Tyrimo dalyviai už pietus mokyklos valgykloje sumokėjo (iš savo piniginės) nuo 4,3 iki 6 litų.

Patiekalų nepagyrė

Papietavę politikai pakvietė UAB „Kretingos maisto“ atstovę Ritą Venckuvienę, kuri prisistatė kaip šiaurės regiono valgyklų MAITINIMAS 1vadovė, aptarti įspūdžius.
Tuo, ką šiaurės regiono valgyklų vadovei teko išgirsti, nesidžiaugtų nė viena šeimininkė.

„Daržovių sriuba – kaip sriuba, nieko jai neprikiši“ – pirmąjį patiekalą apibūdino V.Kainovaitis, tačiau apie suvalgytą balandėlį nieko gero negalėjo pasakyti. Jo nuomone, kopūstlapiai buvo panaudoti ne patys šviežiausi – suvytę ir be skonio, o jų įdaras irgi skoniu nepradžiugino. Be to, politiko nuomone, maistas buvo patiektas atvėsęs.

D.Žebelienė pirmiausia priekaištavo, kad valgiaraštyje klaidingai nurodytas asortimentas. Jos nuomone, jeigu virtinukų šeimininkės neturi, jie turi būti išbraukti iš valgiaraščio. Suvalgyto šnicelio ji negalėtų pavadinti skaniu, ir negalėtų pasakyti, iš kokios jis mėsos.

P.Tunaitis nedaugžodžiavo. Jo nuomone, šnicelio porcijoje skaniausi buvo  marinuoti burokėliai, pats šnicelis – nekoks. Su ta išvada sutiko ir kiti eksperimento dalyviai.
B.Tekorienė, ragavusi moksleiviams duodamo nemokamo maitinimo porciją, sakė, kad joje netrūko bulvių ir garnyro, bet maltinukai – labai jau mažyčiai.

Viskas – iš aukščiausios kokybės produktų

UAB „Kretingos maistas“ šiaurės regiono valgyklų vadovė R.Venckuvienė taikiai sutiko su pavalgiusiųjų politikų nuomone. Ji pripažino, kad balandėlių kopūstlapiai buvo nevykę – virėjos juos tiesiog perkaitino. Tačiau kalbėdama apie mėsos patiekalus, ji tikino, kad viskas pagaminta iš aukščiausios kokybės produktų. Pusgaminiai antriesiems patiekalams gaminami tą pačią dieną – ryte.

Ji mano, kad politikams skonis nepatiko todėl, kad jie neįpratę valgyti vaikams skirtą maistą, – jam gaminti yra ribojamas prieskonių, druskos kiekis, patiekalų negalima kepti. Moksleivių maisto gamybai yra nustatyti griežti Visuomenės sveikatos centro reikalavimai.

Ar pratęs sutartį, neaišku

Pasak mero pavaduotojo A.Gečo, mokyklų vadovybės jau turi teisę pareikšti savo nuomonę apie jų valgyklose šeimininkaujančių įmonių veiklą ir sutartims pasibaigus prastai dirbančios įmonės galėtų būti pakeistos. Jis mokyklos direktoriaus A.Astasevičiaus klausė, ar jis norėtų pratęsti maitinimo paslaugos sutartį su UAB „Kretingos maistas“.

A.Astasevičius tiesaus atsakymo vengė. Sakė, kad dėl sutarties, kuri baigiasi liepos mėnesį, nutraukimo jis turėtų konsultuotis su Savivaldybės administracija.
A.Gečas išvažiuojamąjį posėdį baigė teigdamas, kad komiteto nariai Savivaldybės administracijai pateiks savo tyrimo išvadas. A.Gečo nuomone, mokyklų vadovai ir administracija turėtų aktyviau ieškoti geriausių maitinimo paslaugas teikiančių įmonių ir siekti, kad moksleivių maitinimas būtų kokybiškiausias.