Moksleivių vasaros poilsį apmokės Savivaldybė, vokiečiai, švedai ir rėmėjai – šilutiškiai

stovyklos pirmoji_gimnazija_gamtamokslisVasaros atostogos – jau visai ant nosies, ir didžiausias vaikus auginančių tėvų rūpestis šiuo metu – kur tuos laisvus mėnesius leis jų vaikai.

Dalis rajono moksleivių turės galimybę pailsėti stovyklose prie jūros, o padėkoti už tai jie turėtų geranoriškiems rėmėjams. Be to, dienos stovyklos bus organizuotos, ko gero, kiekvienoje mokykloje, kur jaunosios kartos poilsį ir maitinimą iš dalies arba visiškai apmokės Šilutės rajono savivaldybė.

Dienos stovyklose ilsėsis 541 vaikas

Savivaldybės Švietimo skyrius surinko 20-ies bendrojo ugdymo mokyklų parengtus projektus vasaros poilsiui organizuoti, kuriems prašoma Savivaldybės finansavimo. Vienos mokyklos planuoja mokinius užimti 5 dienas, kitos – 10 dienų.

Suskaičiuota, kad iš viso tokiose dienos stovyklose pailsės ir prasminga veikla užsiims 541 rajono bendrojo ugdymo mokyklų moksleivis, 420 iš jų – augantys socialiai remtinose šeimose.

Visų šių stovyklų veiklai finansuoti rajono Savivaldybė skyrė 8000 eurų.

Palyginimas: pernai tokiose dienos stovyklose po savaitę ar dvi buvo užimti 599 vaikai, o rajono biudžetui tai atsiėjo 6000 eurų.

Be to, Savivaldybės kasmet papildomai lėšų skiria socialiai remtinų šeimų vaikų maitinimui: šiemet numatyta skirti 7412 eurų, pernai tai atsiėjo 8150 eurų. Pernykštė maitinimui skirta suma buvo didesnė dėl to, kad stovyklavo daugiau vaikų iš socialiai remtinų šeimų – jų buvo 440.

Tiesa, prie kai kurių Švietimo skyriaus organizuojamų stovyklų prisideda ir moksleivių tėvai, tačiau visos kainos nereikia mokėti nė vienai šeimai.  

Ir ilsisi, ir lavinasi

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė sako, jog  dienos stovyklų programa – tikrai įdomi. Vaikų laukia daug edukacinių veiklų, įvairių išvykų, sporto varžybų. Viena originalesnių – Šilutės pirmosios gimnazijos pedagogų parengta stovyklos programa. Jos dalyviai 5 dienas dalyvaus gamtinėje – mokslinėje stovykloje, kurios metu stebės įvairius gamtos reiškinius.

Daug stovyklų organizuojama pradinukams, nes tokio amžiaus vaikai labiausiai mėgsta vasaros užimtumą mokyklose. Ir vyresni vaikai, pedagogų pastebėjimu, noriai dalyvauja stovyklose, kai kurios mokyklos net nepajėgia į savo stovyklas priimti visų norinčiųjų.

V.Kubaitienė džiaugiasi, kad vasaros stovyklų populiarumas nemažėja. Jos patinka moksleiviams, gerai vertinamos ir tėvų, nes vaikai yra lavinami, daug pamato ir sužino.

O mūsų rajono Kintų poilsiavietėje, kurią pernai už 30 tūkstančių eurų įsigijo Šilutėsr. savivaldybė, ir šią vasarą vaikų balsų nebus girdėti. Kol kas svarstomos jos atnaujinimo ir panaudojimo galimybės. Meras Vytautas Laurinaitis sakė, jog dar neapsispręsta, kaip ją panaudoti.

Poilsį prie jūros remia vokiečiai

Galimybe mūsų rajono vaikams poilsiauti stovykloje prie jūros pasirūpina geri krašto bičiuliai vokiečiai – Šilutės – Emericho draugijos nariai. Jų surinktą paramą – po 1000 eurų – kasmet pavasarį į rajono Savivaldybę atveža tenykštės draugijos vadovas Alfredas Bartminas su žmona Daiva.

Šią paramą administruoti patikima Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui, kurio vedėja Indra Pranaitienė sako, jog svarbiausias vokiečių prašymas būna, kad vaikai pamatytų jūrą.

Už gautus pinigus perkami kelialapiai į Karklės stovyklą „Žilvitis“ – jį ją išvažiuoja vis kiti vaikai iš beveik visų seniūnijų. Šiemet prioritetas bus skiriamas smurtą patyrusiems vaikams.

„Siekiame, kad vaikai galėtų pakeisti aplinką, pailsėtų nuo juos slegiančių psichologinių problemų“, – sakė I.Pranaitienė.

Pasak I.Pranaitienės, pernai už vokiečių paaukotus pinigus šioje stovykloje poilsiavo 10 vaikų, šiemet, gavus nuolaidą, nupirkti 9 kelialapiai (viena para stovykloje kainuoja 133 eurus).

Stovyklos direktorius Bronius Kalvaitis jau nebe pirmi metai daro šilutiškiams nuolaidas. Pernai net 21 vieta buvo skirta mūsų rajono vaikams iš socialiai remtinų šeimų, kurioms už visą pamainą – 7 arba 10 dienų – tereikėjo primokėti tik po 9,50 euro. Tokia pat parama šilutiškiams pažadėta ir šiemet: tėvams pridėjus kuklią sumą, šiemet „Žilvityje“ galės atostogauti dar 7 mūsų rajono vaikai.

Daug metų padeda ir švedai

Šilutės krašto vaikų poilsį nuolat remia ir švedai – ilgamečiai Šilutės – Ljungby miestų bendradarbiavimo draugijos nariai. Šilutės – Ljungby miestų bendradarbiavimo draugijos Šilutės skyriaus vadovas Alvidas Šimelionis sakė, kad jau gavo švedų patvirtinimą, kad šiemet irgi rems vaikų poilsį. Stengiamasi, kad nemokamai poilsiautų bent po vieną vaiką iš visų seniūnijų. Kai kurioms šeimoms bus pasiūlyta susimokėti po trečdalį kelialapio kainos.

Gavę švedų paramą, vaikai rugpjūčio viduryje 10 dienų ilsėsis Klaipėdos pajūryje esančioje stovykloje „Pasaka“ – jos kelialapio kaina yra 200 eurų.

Draugijos Šilutės skyriaus nariai taip pat žada iš surinktų nario mokesčio pinigų apmokėti poilsį stovykloje vienam Saugų vaikų globos namų auklėtiniui.

Verslininkas nupirks 5 kelialapius

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga apie savo iniciatyvą paremti vaikus pranešė šilutiškis verslininkas Saulius Stankevičius – jis nupirks 5 kelialapius į vasaros stovyklą Giruliuose.

Jis tikisi, kad draugai ir socialiniai darbuotojai padės atrinkti šeimas, kurių vaikučiams tikrai reikia paramos.

„Sugalvojau padaryti gerą darbą. Penkiems vaikams iki 10 metų dovanosiu 10 dienų trukmės kelialapius, apmokėsiu vaikų nuvežimą ir parvežimą. Gal įkvėpsiu ir kitus verslininkus taip pat prisidėti prie labiausiai skurstančių šeimų ir jų vaikų paramos ir gerovės“, – teigė verslininkas.

Jo dovanos vertė – apie 1000 eurų.