Mokslininkus auginame gamtinėje aplinkoje

mokslininkai Linas ir TajusKlaipėdos moksleivių saviraiškos centre vyko Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos edukacinė stovykla „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje!“. Joje dalyvavo bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniai ir mokytojai – Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos dalyviai iš daugelio Lietuvos rajonų. Tarp jų – ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ketvirtokai Tajus Sidaravičius, Linas Kirjanovas ir mokytoja Violeta Lukočienė.

Baltijos jūros projekto (BJP) ir GLOBE programos koordinatorė Miglė Simanavičienė susipaždino su stovyklos programa. Užsiėmimai vyko laboratorijose, mokiniai atliko Kuršių marių vandens tyrimus.mokslininkai moksleiviai Prie karinio laivo

Pirmą vakarą stovyklautojai vaikščiojo  po Klaipėdos senamiestį, kitą rytą išplaukė į Smiltynę, žiūrėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymą. Po pietų atliko Baltijos jūros vandens tyrimus. Vyko kūrybiniai užsiėmimai pagal BJP programas, GLOBE programos žaidimai.

Stovyklautojams patiko video paskaita apie Baltijos jūroje gyvenantį žinduolį – paprastąją jūros kiaulę, laboratorijos mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ lankymas. Tai Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų atviros prieigos centras, moderni jūros tyrimų laboratorija, atliekanti jūros aplinkos mokslinius tiriamuosius darbus.

Mokiniai klausė Erlando Paplauskio, Pajūrinio regioninio parko vyriausio ekologo paskaitos apie krašto biologinę įvairovę, vyko „Žiniuko“ rinkimai.

Mokiniai grįžo daug ko išmokę, pamatę, susiradę naujų draugų.