Mokslinių faktų nepripažįstantys kandidatai į Seimą skleidžia melą apie Kuršių marių būklę ir proteguoja Rusijos žvejų interesus

Informuojame, kad rinkiminiu laikotarpiu kai kurie politikai meluoja rinkėjams apie blogą žuvų išteklių būklę Kuršių mariose. Yra ne vienas politikas, kuris atvirai teigia, kad Kuršių mariose žuvų nebėra ir kad neva jas išnaikino Lietuvos žvejai verslininkai. Toks melagienų skleidimas neparemtas moksliniais tyrimais ir manipuliuoja mažiau informuotų žmonių jausmais siekiant bet kokia kaina patekti į valdžią.

Kuršių marių žvejai verslininkai paiso mokslininkų rekomendacijų ir valstybės nustatytų taisyklių.

Tuo tarpu Gamtos tyrimų centro parengtoje mokslinėje publikacijoje teigiama, kad Kuršių marių būklė yra vidutinė. (,,Kuršių marių žuvų išteklių tyrimai ir rekomendacijos dėl žuvų išteklių racionalaus naudojimo ir saugomų žuvų šalutinio laimikio sumažinimo“, Gamtos tyrimų centras, 2019, Vilnius). Todėl nėra jokios būtinybės uždrausti verslinę žūklę mariose visiškai.

Kuršių marių žvejai verslininkai paiso mokslininkų rekomendacijų bei valstybės nustatomų taisyklių ir yra labiau už bet ką kitą suinteresuoti gera žuvų išteklių būkle. Todėl pritariame taikomoms reguliavimo priemonėms ir manome, kad jos yra pakankamos.

Primename, kad uždraudus verslinę žūklę Kuršių mariose nukentės ne tik žvejai verslininkai, bet ir turizmo sektorius, o maitinimo įstaigos pamaryje praras galimybę patiekti šviežią žuvį poilsiautojams. Rūkytas karšis iš marių jau nuo seno yra tapęs tautinio kulinarinio paveldo dalimi, o Neringa be žvejiškų tinklų, žvejų valčių ir žvejų benduomenės praras didelę dalį savo patrauklumo ir virs butaforija, praradusia savo šaknis.

Didesnė Kuršių marių dalis priklauso Rusijai ir ten neketinama uždrausti verslinės žūklės, o žuvys sienų nepripažįsta ir migruoja laisvai po visą akvatoriją. Todėl verslinės žūklės uždraudimas mariose vien tik Lietuvai priklausančioje dalyje yra visiškai netikslingas ir naudingas tik Kaliningrado srities žvejams.

Racionaliai nauodojant žuvų išteklius Kuršių mariose puikiausiai gali sutilpti ir žvejai verslininkai, ir žvejai mėgėjai, o vien tik draudimai niekada neužtikrina trokštamų rezultatų ir visada paskatina nelegalių veiklų suklestėjimą.

Todėl kreipiamės į Lietuvos žmones ir prašome atsakingai vertinti politikus, kurie bando patekti į Seimą skelbdami mokslu nepagrįstas netikras naujienas apie blogą Kuršių marių žuvų resursų būklę bei deklaruodami ketinimus uždrausti verslinę žūklę bando susirinkti gamtą mylinčių žmonių balsus.

Tokių politikų išrinkimas gali būti žalingas visiems mėgstantiems Kuršių nerijos kraštovaizdžio autentiškumą, kurio neatsikiriama dalis yra žvejų valtelės, tinklai ir rūkykloje kvepiantis karšis.

Antimokslinėmis tiesomis besivadovaujantys politikai negalės adekvačiai vertinti realybę ir kompetentingai priiminėti svarbius mūsų visų gyvenimui įstatymus Seime.
Plačiau: asociacijos „Lampetra“ puslapyje www.zuvis.lampetra.lt