Mokslo ir žinių dieną šventė visas miestas

pramogadienis saskesRugsėjo 1-ąją aplankęs savo mokyklas, susitikęs su mokytojais ir draugais, popiet Šilutės jaunimas sugužėjo į senojo Turgaus aikštę. Čia linksmybės – atsisveikinimas su vasara ir naujų mokslo metų sutikimas – toliau tęsėsi su gausybe pramogų. „Pramogadienyje“, kuris šiais metais mieste jau surengtas antrą kartą, sulaukta dar daugiau žaidimų, varžybų, varžytuvių, muzikos, dainų, šokių ir dvigubai daugiau dalyvių bei smalsuolių. Šventė ir linksminosi visi: ir tie, kam šis rugsėjis skelbė naujų mokslo metų pradžią, ir tie, kam Mokslo ir žinių dienos minėjimai išlikę tik prisiminimuose.

Užsukusiųjų į „Pramogadienį“ laukė batutai, pramogos Šyšos vandenyse: pasiplaukiojimas irklentėmis, skriejimas nuo vieno kranto į kitą lynais, kamuolinis futbolas, kojūkai, smiginis, tenisas, skersinis, krepšinio ir rankų lenkimo varžybos bei kiti malonumai. Išalkę ir ištroškę vaišinosi gardžiais šašlykais, lepinosi šalta gira ir klausėsi jaunųjų šilutiškių atlikėjų dainų.

Vasaros visai negailapramogadienis DSCN7408

Šventėje sutikti dalyviai neslėpė džiugių emocijų, jog būtent taip – skambiai ir garsiai, visų miestiečių ir svečių būryje – ir reikia švęsti mokslo metų pradžią.

„Šilutės naujienų“ pakalbintos pirmaklasės Urtė, Viktorija, Gabija iš Šilutės pirmosios gimnazijos sakė, jog pirmoji diena mokykloje joms buvo jaudinanti.

„Savaime suprantama, kad iš ryto jautėme šiokį tokį stresą, nes atėjome į naują mokyklą, į naują klasę, pas naujus bendraklasius ir mokytojus“, – sakė gimnazistė Urtė, kuri su klasės draugėmis po oficialiosios šventės dalies mokykloje atėjo pasilinksminti į „Pramogadienį. Anot merginų, surengti tokią gražią, didelę ir tiek pritraukiančią žiūrovų bei dalyvių šventę mieste jau seniai reikėjo. Gimnazistės prisipažino, jog visai negaila, jog su vasara joms tenka atsisveikinti, nes į mokyklą eiti būtina. „Pramogadienyje“ trys draugės žadėjo linksmintis iki vakaro.

Eglė ir Renalda, M.Jankaus pagrindinės mokyklos aštuntokės, į „Pramogadienį“ užsuko ne tik pasilinksminti ir susitikti su draugais. Eglė rankose nešėsi ir puokštę gėlių, skirtų šokių klubo „Žvaigždūnė“ vadovėms.

„Pasiilgome ir mokyklos, ir šokių repeticijų. Visai nesigailime, kad vasara prabėgo“, – sakė pašnekovė Eglė, kuri tądien su kolektyvu lipo į sceną ir visiems žiūrovams dovanojo šokį.

Mokslai yra gerai

Dalyvius, norinčius išbandyti savo jėgas ir ilgiau pakyboti ant skersinio, registravo vydūniečiai, II klasės gimnazistai Evaldas ir Šarūnas. Vaikinai taip pat džiaugėsi, jog pagaliau prasidėjo mokslo metai. Šią dieną kiekvienas jaučiasi skirtingai. „Vieni laukia mokslo metų, kiti – nelabai. Tačiau mokykla atneša gerų jausmų: susitinki po vasaros atostogų su klasės draugais, kitais bičiuliais“, – malonias akimirkas prisiminė Evaldas. Jam antrino Šarūnas, sakydamas, jog prasidėjus mokslo metams ima virti aktyvus gyvenimas, nes smagių renginių gimnazijoje yra labai daug.

pramogadienis DSCN7402Vyresniosios kartos atstovas, šilutiškis Povilas, į „Pramogadienį“ užsuko pasmalsauti, nes, anot vyro, kai jis dar buvo mokinys, Mokslo ir žinių dienos šventės buvo rengiamos tik mokyklose. „Rugsėjo 1-osios šventė visad būdavo pakilios nuotaikos.

Žinoma, būdavo gaila vasaros, bet juk ir suprantamas dalykas, jog mokslus reikia pabaigti. Smagu būdavo po atostogų, pirmąją mokslo metų dieną, pamatyti visus po kelių mėnesių pertraukos“, – prisiminimais dalinosi Povilas.

Kvietė linksmintis, dalyvauti ir rinktis

Su gausybe pramogų, surengtų „Pramogadienyje“, šilutiškiai ne tik palydėjo vasarą, bet ir galėjo pasigrožėti gausybe spalvingų, temperamentingų bei emocionalių šokių kolektyvų, veikiančių mieste.

Daugeliui šis koncertas, kurį vedė Laurynas Nikelis, buvo tarsi kolektyvų ištiesta ranka, kiekvieną kviečianti prisijungti, pradėti aktyviai, įdomiai bei turiningai praleisti laisvalaikį. Šilutiškius su Mokslo ir žinių diena sveikino šokių klubas „Žvaigždūnė“ (vad. Loreta Stanelienė ir Gintarė Stanelytė), sportinių šokių klubai „Lūgnė“ (vad. Asta Maigienė), „Kubana“ (vad. Lina ir Donatas Blusiai), kantri šokių grupė „Salūnas“ (vad. Reminta Stoškuvienė), dainavo šilutiškių mylimi atlikėjai Vainora ir Valdas Lacko, jaunosios solistės Gintarė Muraulaitė, Rimantė Stankutė, šokių pamokėlę pravedė sporto ir sveikatingumo klubas „Atėnė“ su trenere Inga Mikutyte ir mažaisiais „Pelytės Mini mokyklėlės“ nariais.

Vakarą su diskoteka, šviesos ir garso specialia programa pratęsė įvairius renginius ir vakarėlius organizuojantis DJ „Setas“ bei populiarių dainų atlikėjai Greta Konaverskytė ir Lukas Dedūra.

Viso „Pramogadienio“ metu surengtų varžybų, konkursų dalyviai, patys stipriausi, atkakliausi bei linksmiausi, buvo apdovanoti rėmėjų prizais: šakočiais bei išmaniaisiais rašikliais.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!