Mokslo metai artėja: tėvai mokyklines prekes perka, tačiau atsargiai

Sąsiuviniai storais lapais ir ryškiomis linijomis, pradinuko rankai pritaikyti plunksnakočiai, lengvos kuprinės pakietintomis nugarėlėmis, odiniai šokio bateliai - visas šias kokybiškas mokyklai skirtas priemones galite rasti knygyne „Vaga“.

Jau trečius metus Šilutėje mokyklinių prekių mugę rengiančio knygynų tinklo direktorė Laima Kraulėdienė pastebi keletą tendencijų. Šiemet tėvai perka mažiau prekių – keliems mėnesiams, o ne visiems mokslo metams – tarsi nujausdami, kad ir vėl gali būti uždarytos mokyklos. Įdomu ir tai, kad šilutiškiai nustojo pirkti storus sąsiuvinius.

Po karantino, praėjus dėlionių pirkimo bumui, knygyne atsirado dailės prekių skyrelis, nes šilutiškiai ypač pradėjo domėtis piešimu, tapyba.

Prekes perka sąmoningiau

Knygyno darbuotojos pastebi, kad antroje liepos pusėje daugiausiai mokyklines prekes pirko pradinukų tėvai. Visgi didžiausio pirkėjų srauto jos tikisi sulaukti paskutiniąją rugpjūčio savaitę, nenumaldomai artėjant naujų mokslo metų pradžiai.

L. Kraulėdienė pastebi, kad mokinių tėvai prekes renkasi sąmoningiau, atsižvelgdami į tai, kokios priemonės likusios iš ankstesnių metų. Dažniausiai visą krepšelį, nuo aplankalų iki kuprinės, tėvai superka pirmokams, o vyresniems mokiniams nuperka tik tai, ko reikia. Ankstesniais metais buvo tendencija pirkti nepasitikrinus, kokios priemonės likusios namų stalčiuose ir spintelėse.

„Dabar mokinių tėvai perka sąmoningai, tai ko reikia, pagalvodami, ar tikrai tas daiktas bus naudojamas. Jie ieško kokybiškos, praktiškos prekės“, – pasikeitusius pirkėjų įpročius pastebi knygynų tinklo direktorė.

Karantinas ir uždarytos mokyklos padarė įtaką ir prekybai, nes žmonės tapo atsargesni. Mokyklines prekes jie perka, tačiau po nedaug – keliems mėnesiams, o ne visiems mokslo metams.

„Vagos“ kolektyvas pabrėžia savo išskirtinumą. Ne taip kaip prekybos centre, klientui jie visada patars, padės išsirinkti kokybišką prekę, atsižvelgdami į jo turimą biudžetą. L. Kraulėdienė pabrėžia, kad čia galite įsigyti kokybiškas prekes pigiau. Pavyzdžiui, knygyne rasite austriškų flomasterių, kurie puikiai rašo, tačiau jų kaina mažesnė.

Perkamiausi sąsiuviniai ir aplankalai

L. Kraulėdienė vardija labiausiai šilutiškių pamėgtus produktus. Mokyklinė prekė, be kurios neįsivaizduojama pradinuko kuprinė – flomasteriai. Jų „Vagoje“ yra daug rūšių, tačiau perkamiausi dvipusiai itališki „Carioca“. Jų galima įsigyti tik specializuotose kanceliarinių prekių parduotuvėse.

Dar vienas knygyno išskirtinumas, kad čia galite rasti pratybų gamintojų sąsiuvinių, kurie yra storais lapais, pagaminti iš kokybiško popieriaus ir ryškiomis linijomis. Tokius sąsiuvinius rekomenduoja pradinukų mokytojos, jų nerasite prekybos centruose.

Pradinukams skirtų sąsiuvinių „Vagoje“ yra daug rūšių, o jų kaina svyruoja nuo 19 iki 49 centų.
Įdomu, kad nuo pernai šilutiškiai mažiau perka storus – 60-ies, 80-ies, 90-ies lapų sąsiuvinius. Ši tendencija jaučiama ir šią vasarą, nes perkamiausi yra 12-os, 18-os, 24-ų lapų sąsiuviniai, kurių ne visų anksčiau būdavo prekyboje.

Įdomu, kad sąsiuvinių plonėjimo tendencija jaučiama ne tik Šilutėje, bet ir kitų miestų tinklo knygynuose. Pasak L. Kraulėdienės, taip yra dėl to, kad vaikų kuprinės būtų lengvesnės.

Dar viena knygyno TOP prekė yra storesnio plastiko aplankalai, parduodami po vieną. Jie tarnauja visus mokslo metus ir neleidžia susilankstyti sąsiuvinio kraštams. Tokių aplankalų įsigyti mokytojos rekomenduoja ne tik sąsiuviniams, bet ir pratyboms.

Knygyne rasite ir odinių šokių batelių, liaudiškai „češkėmis“ vadinamų. Lengvučiai bateliai yra privalomų turėti mokyklinių reikmenų sąraše. Ir nors tai ne kanceliarinė prekė, knygyno asortimente ji yra, kad tėvams būtų patogiau.

Kuprinių papildymo nebus

Šiemet užsakyti kuprines buvo sudėtinga, nes dėl pandemijos dauguma tiekėjų jas atsisakė vežti iš Kinijos ir kitų šalių. Knygynas rizikavo ir turi ne mažesnį jų pasirinkimą negu pernai. Visgi ne taip kaip pernai, šiemet kuprinių papildymo nebus.

Knygyne rasite kuprinių pradinukams, kurios yra lengvos – sveria 680 ar 830 gramų, bet ilgai tarnauja. Knygyno darbuotojos padės išsirinkti pagal vaiko sudėjimą.

Pradinukui skirta kuprinė, kuri yra tvirta ir pakietinta nugara, kainuoja nuo 29 iki 56 Eur, vyresnių klasių moksleiviai kuprinę gali įsigyti ir už 12 Eur.

L. Kraulėdienė, lygindama ankstesnių ir šių metų liepos pardavimus pastebi, kad kuprinių šiemet parduodama mažiau. Tikėtina, kad labiau kuprines šilutiškiai pirks rugpjūtį. Kitų vaikų kuprinės galbūt nesusidėvėjo, nes nuo kovo vidurio nereikėjo eiti į mokyklą.

Po karantino – dailės prekių skyrius

„Vagos“ darbuotojos pastebi, kad po karantino šilutiškiai labiau pradėjo domėtis daile, todėl knygyne atsirado dailės prekės – drobės ant porėmio, akrilo dažai, profesionalus guašas, akvarelė, teptukai.
„Po karantino pasijautė, kad žmonės ieško sau nusiraminimo, kitokios laisvalaikio veiklos. Ši tendencija ypač jaučiama vaikų ir paauglių tarpe“, – sako L. Kraulėdienė.

Karantino metu šilutiškiai ypač pirko dėliones, skaitymo knygeles pradinukams. Įprastas pirkėjų srautas po suvaržymų į parduotuvę sugrįžo tik liepą. Dabar šilutiškiai domisi ne tik knygomis, bet ir namų kvapais.

Ne paslaptis, kad Lietuvą ir vėl gali užklupti koronaviruso banga, tad šiuo metu knygynas ruošiasi elektroninei prekybai, kuria svetainę, kuri būtų orientuota ne į didelę prekių pasiūlą, bet į bendravimą su klientu. Pavyzdžiui, pirkėjas parašytų, kad jam reikia mokinio krepšelio už tokią sumą, ir darbuotojos prekes surinktų. Tai bus el. svetainė su konsultavimo paslauga.