Mokslo metai prasidėjo: mokinių nubyrėjimas mažėja

rugsejo 15033 – maždaug tiek jaunesnių ir vyresnių mokinukų vakar pravėrė Šilutės rajono mokyklų duris.
Tiesa, šis skaičius tik apytikslis, nes tikslūs duomenys iš visų rajono pakraščių į Savivaldybės Švietimo skyrių suplauks tik kitą savaitę.

Džiugina, kad mokinių skaičius – tik šiek tiek mažesnis nei pernykštis, kuomet į mokyklinius suolus susėdo 5188 mokiniai. Tai pats mažiausias mokinių skaičiaus sumažėjimas per ištisus keliolika pastarųjų metų.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė primena, kad savivaldybės Taryba mokyklų klasių komplektų skaičių patvirtino dar liepos mėnesį. Šiais mokslo metais turėsime 267 klasių komplektus, jei, žinoma, preliminarūs skaičiavimai pasitvirtins. O pernai turėjome 279 klasių komplektus.
Vedėja neslepia džiaugsmo: per kone dvidešimtmetį nebuvo metų, kad rajono mokinių sumažėjimas būtų toks nedidelis, nes būdavo metų, kai jų per metus nubyrėdavo ir po pusę tūkstančio…

„Turime vilties, kad moksleivių skaičius stabilizuojasi”, – sako B.Tekorienė.

Visgi keturios mokyklos naujus mokslo metus pradeda reorganizuotos (sumažintos): Gardamo, Traksėdžių, Pašyšių ir Inkaklių mokykla – daugiafunkcis centras.

Moksleivius šiemet pasitiko maždaug 560 pedagogų. Ar atėjo į rajoną jaunų mokytojų, dar irgi nežinoma, nes per Švietimo skyrių pedagogai darbo nebeieško jau seniai.

Vedėja pasidžiaugia, kad pavyko paremontuoti nemažai mokyklų, kad kasmet visame rajone atidaromos naujos ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės. Tai – didelė parama dirbti norintiems jauniems tėvams.

Visai gausiai pedagogų ir moksleivių bendruomenei B.Tekorienė siunčia šilčiausius sveikinimus ir linkėjimus. „Tegu tarp mokinių ir jų mokytojų visus metus bus abipusė pagarba ir savitarpio supratimas, tegu visus Jus lydi tik džiugūs patyrimai”, – sako ji.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albumuose:

Rugsėjo 1-oji Šilutėje.

Rugsėjo 1-oji M. Jankaus ir Pamario pagrindinėse mokyklose.