Mokslo metus palydėjo sportuodami ir kurdami

sveksnos sanatorine stendasŠvėkšnos specialioji mokykla mokslo metus palydėjo projektu „Sportinė, meninė diena“.

Kūno kultūros mokytojo R.Jokšo organizuotos sportinės rungtys prasidėjo draugiškomis futbolo rungtynėmis tarp mokytojų ir mokinių. Rungtynes laimėjo mokytojai, nors mokiniai stengėsi ir pademonstravo ne vieną gražų epizodą.  Vėliau visi išbandė save įvairiose rungtyse: baudų metimai, prisitraukimai, šuoliukai per šokdynę, estafetės.

Pasportavę, mokytojai ir mokiniai pristatė savo vykdomą projektą „Medis ir žmogus“.

Kartu su mokiniais geografijos mokytojas R.Jančiauskas vyko pasižvalgyti po Švėkšnos krašto kaimus, kad pajustų gamtos galią, ryšį su žmogumi. Aštuntokas Lukas įamžino ekskursiją ir sukūrė trumpą filmuką su išvykos akimirkomis.

Biologijos mokytoja O.Mockienė priminė medžių svarbą deguonies gamybai. Manoma, kad kiekviena medžių rūšis turi savitą, būdingą tik jai bioenergetinį lauką. Kaip atpažinti „savo medį“ pamokė devintokė Gintarė.

Technologijų mokytoja I.Girskienė su mokiniais kūrė „Gyvybės medžio“ kompozicijas. „Gyvybės medžiu“ tradiciškai buvo puošiamos kraičio skrynios, baldai, langinės, prieverpstės. Siuvinėtais „Gyvybės medį“ simbolizuojančiais ornamentais lietuvės puošė prijuostes, skareles. Mokinių ant audinio išsiuvinėti darbai buvo eksponuojami mokyklos vestibiulyje.

Mokyklos direktorė L.Navickienė, linkėdama gerų atostogų, pasidžiaugė, kad pirmą kartą mokykloje vykdomą lietuvių kalbos ir matematikos patikrą dešimtokai išlaikė sėkmingai. Simbolinį raktą dešimtokai kartu su savo auklėtoja D.Budvytiene perdavė būsimiems dešimtokams. O perskaičius dešimtokų testamentą, šypsenomis pasipuošė visa mokyklos bendruomenė.

Mokyklos pradinukai kartu su auklėtoja V.Useliene paskutinį gegužės sekmadienį keliavo prie Ašvos upelio: žaidė kamuoliu, maudėsi, pasistiprino lauže keptomis bulvėmis.