Mokslus pradėjo žingeidžiausi – TAU studentai

 

TAU mokslo_4Kol visoje Lietuvoje vykdoma švietimo reforma ir jungiamos studentų neprirenkančios aukštosios mokyklos, Šilutėje kitaip – Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojų gretos kasmet išauga kone dvigubai, – toks paradoksalus faktas konstatuotas pirmadienį, kuomet įvyko šio universiteto mokslo metų pradžios šventė.

Atrodė, jog buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salės sienos net braška – tiek norinčiųjų semtis žinių, nesenti ir žengti vis pirmyn senjorų susirinko į pirmąjį šių metų susitikimą. Juos sveikinę pedagogai, rajono savivaldybės vadovai nepajėgė nuslėpti nusistebėjimo, kad Šilutėje yra tiek daug žingeidžių garbaus amžiaus žmonių, pasiryžusių nesenti ir žengti koja kojon su laikmečiu.

Studentų gausa stebina steigėjus

TAU Šilutėje buvo įsteigtas pernai spalį, ir iš karto sutraukė neįtikėtinai didžiulį būrį krašto senjorų. Universiteto steigėjai – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro vadovas Marius Surplys ir jo pavaduotoja Daiva Budvytienė tuomet sakė nesitikėję, kad tokia idėja iš viso ką nors Šilutėje sudomins. Prisiklausė jie ir įvairių vertinimų, kaip antai „kam jums to reikia“ ir „nieko iš to nebus“. Tad atėjusiųjų registruotis mokslams skaičiai tuomet juos ne juokais nustebino.TAU mokslo_1

Kalbinami susirinkusieji pasakojo norintys tobulinti užsienio kalbų įgūdžius, mokytis kompiuterinio raštingumo, ir apskritai tobulėti, kad siela nesentų.

O centro vadovai M.Surplys ir D.Budvytienė prisipažino stebėjęsi ir šiemet, kuomet ir vėl atėjo registruotis bene pusšimtis naujų studentų, ir jų skaičiai pasiekė ir viršijo 200.

Ir centro vadovai, ir studentai vieni kitais taip džiaugėsi, kad M.Surplys prisipažino net… apie pedagogų pasvarstymus palikti studentus antriems metams kartoti kurso, kad jie visi ir toliau galėtų bendrauti…

Linkėjo neprarasti žingeidumo

Savo studentus sveikino ir abiejų fakultetų – Humanitarinių ir socialinių mokslų bei Sveikatos mokslų vadovai. Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanas, buvęs Saugų J.Mikšo mokyklos direktorius Gedeminas Pečiulis pasidžiaugė savo studentų akyse matydamas negęstančias smalsumo kibirkštėles ir linkėjo jiems ir toliau neprarasti to smalsumo, žingeidumo ir degti noru žinoti.

Sveikatos mokslų fakulteto dekanė, medikė Vincenta Bubilienė, sveikindama savo jau metus studijuojančius studentus nepamiršo ir, jos žodžiais tariant, fuksų – šiems palinkėjo nesibaiminti ir įsilieti į smagų universiteto kolektyvą. Gydytoja priminė, kad brangiausias žmogaus turtas visgi yra sveikata, tad linkėjo savo studentams rūpintis ir mylėti save.  
 
Pasveikinti universiteto studentų negalėjo jo rektorius, žinomas Šilutės pedagogas Pranas Avižinis. Tačiau jis mokslo metų pradžia ir renginio sėkme šįkart rūpinosi nuotoliniu būdu.

Buvo jaudulio – lyg vaikystėje

Studentai sulaukė ir rajono valdžios dėmesio. Rajono meras Vytautas Laurinaitis stebėjosi pardoksu, kad laikmečiu, kuomet šalyje naikinami universitetai, Šilutėje studentų sparčiai daugėja. Jis priminė, kad Šilutės TAU studentams gali tekti gelbėti Klaipėdos universiteto garbę, juolab, kad kaip tik tądien pirmuosius reisus į uostamiestį darė traukinukas. O traukiniai, žinia, studentus, turi vežioti bent jau su gera nuolaida. Pasak mero, TAU studentai labai pagyvina Šilutės akademinę bendruomenę, tad jis pasižadėjo atvykti ir į pirmakursių krikštynas.
Baigę politinę kadenciją į TAU studentų gretas pasižadėjo stoti ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, ir mero pavaduotojas Algis Bekeris. Jie irgi sveikino apie senatvę sau nė pagalvoti neleidžiančius senjorus. Beje, vicemeras gavo ir ypatingą dovaną – TAU studentų kapela pagrojo „Bekerio polką“, o pats A.Bekeris pašmaikštavo taip pradedantis savo rinkiminę kampaniją.

Visų studentų vardu kalbėjusi buvusi Pagėgių bibliotekininkė Elena Stankevičienė neslėpė, kad visų tądien atėjusiųjų širdyse būta jaudulio. Ir kaip kitaip, kai jie, kaip vaikystėje mokinukai – su mamos darželiuose skintais kardeliais rankose ėjo į Rugsėjo 1-ąją… Tačiau šie studentai žino, jog jie vykdo ir visos Lietuvos programą mokytis visą gyvenimą. Klausytojų vardu E.Stankevičienė dėkojo pedagogams už jų kantrybę, ir pastebėjo, kad taip plečiantis studentų gretoms greit reikės statyti mokyklos priestatą. 
           
„Mes jauni – tai kartojam jau daugelį metų…“, – šie Šilutės neįgaliųjų ansamblio atliktos dainos žodžiai bene geriausiai iliustruoja tądien susirinkusiųjų nuotaikas.