Mokyklas išjudino Sveikatingumo pertraukų savaitė

sveikatingumas 7 turizmo mokyklaŠiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti mokinį ir į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę.
sveikatingumas 6 usenai
Sveikatos apsaugos ministerijos ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotos „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.

Ši akcija Šilutės rajone surengta pirmą kartą. Į ją įsitraukė Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio Šylių skyriaus bendruomenė, Usėnų pagrindinė mokykla, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, Inkaklių mokykla – daugiafunkcis centras, Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančios dvi bendrojo ugdymo įstaigos – Vainuto gimnazija ir Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokykloja.

„Sveikatingumo pertraukų savaitės“ kiekviena diena buvo paskirta kokiai nors sveikatinimo temai. Pavyzdžiui, Vainuto gimnazijos mokiniams buvo rengiamos tokios sveikatingumo pertraukos: pirmadienį – „Sužinok savo ūgį ir svorį“ (1-5 klasių mokiniams) ir „Judėk šokio ritmu“ (6-11 klasių mokiniams), antradienį – „Krosas, judrieji žaidimai ir kvėpavimo pratimai“ (5-12 klasių mokiniams), trečiadienį – „Muzikos terapija“ (6-12 klasių mokiniams).

Muzikos terapijos renginyje salėje linksmai judėjo ne tik mokiniai, bet ir kai kurie mokytojai, net Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas. Renginį vedė patys gimnazistai: vieni šokių judesius rodė ant scenos, kiti dainavo karaokė ir ragino bendramokslius pašokti. Prie šios akcijos prisijungė ir Šilutės r. Visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Šyliuose pirmadienio tema buvo „Judėjimo galia“, antradienį – „Muzikos galia“, trečiadienį – „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, ketvirtadienį – „Tylos galia“, penktadienį – „Vandens galia“. Pertraukų metu mokiniai salėje žaidė judriuosius žaidimus, dainavo mėgstamas dainas, klausė mėgstamos muzikos, turėjo galimybę pabandyti patys išspausti sulčių iš obuolių, morkų, burokėlių, apelsinų, vynuogių bei kt.

Saugose pradinukams buvo smagiausia trečiadienį, nes vaikai ir mokytojai mankštinosi su „piratais“. Jie, pamiršę savo lobių skrynią, mokė mažuosius „piratiškos mankštos“. Ketvirtadienį šioje mokykloje muzika skambėjo dar garsiau, kojos kilnojosi dar aukščiau, nes pertraukos metu aktyvūs mokiniai susirinkusius į salę bendramokslius mokė sušokti flashmob’o būdu.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bibliotekoje tą savaitę veikė paroda „Sveikatos ABC“. Pirmadienį pertraukų tema buvo „Būk žvalus!“, antradienį – „Arbatą gerti sveika!“, trečiadienį – „Sporto diena“ stadione, ketvirtadienį – „Ištiesk pagalbos ranką“, penktadienį – „Tylos stebuklinga versmė“.

inkakliai sveikatingumo savaite visiPrie trečiadienio akcijos „Sporto diena“ stadione prisijungė ir Šilutės r. Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Stadione visą dieną 14-os grupių mokiniai ir grupių vadovai sportavo: žaidė krepšinį, mėtė baudas, traukė virvę, lenkė ranką ir kt. Pagal varžybų rezultatus sportiškiausia grupe pripažinti pirmakursiai, būsimieji statybininkai iš 44A grupės, II vieta skirta 32PB grupei, o tretieji buvo 34A ir 23V grupių mokiniai. Visuomenės biuro specialistai aktyviausius, sportiškiausius mokinius ir mokytojus apdovanojo dovanėlėmis.

Pirmadienį usėniškius, ateinančius į mokyklą, maloniai nuteikė koridoriuje skambanti raminanti muzika. Pamokos vyko be skambučių, mokiniai laikėsi tylos pertraukų metu. Judėjimo galios dieną pradinių klasių mokiniai darė mankštą, vyresnieji džiaugėsi galimybe pamėtyti kamuolį ar pažaisti krepšinį. Visą mokyklos bendruomenę pradžiugino pintinės skanių obuolių, padėtų kiekvieno aukšto koridoriuje. O ekskursija į sodą suteikė daug džiaugsmo pradinukams. Muzikos galios dieną mokiniai leido savo atsineštus įrašus ir šoko. Paskutinę akcijos dieną mokiniai rašė linkėjimus klasės draugams, mokytojams ir dėjo į improvizuotą pašto dėžę.

Inkakliškiai su mokytojomis ir direktoriumi Algimantu Jokšu kasdien  darė kolektyvinę mankštą, sportavo, gėrė karštą ramunėlių arbatą, mokėsi švariai plautis rankas, gražiai valgyti, palaikyti teigiamas emocijas, reikalui esant – ir patylėti.

Aktyviausia buvo paskutinioji savaitės diena. Jos metu visa daugiafunkcio centro bendruomenė įsijungė į sportinę veiklą: šokinėjo per šokdynę, bėgo su draugu ant pečių, mėtė į taikinį ir dalyvavo kitokiose rungtyse. Visi, atvykę į dienos renginį buvo ir „įdarbinti“: sportavo, teisėjavo, rodė, kaip atlikti užduotis.