Mokyklas kviečia pirmoji nacionalinė „Žalioji olimpiada“

zalioji olimpiadaVyksta registracija į ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią pirmąją Lietuvoje nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“.

Joje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, kuriose mokosi 8-11 klasių moksleiviai. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki kovo 31 dienos.

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai organizacijos „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ iniciatyva organizuojamas konkursas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

„Privalome imtis iniciatyvos dar šiandien, kadangi tarša pasaulyje vis didėja. Mokslininkų apskaičiuota, kad 2050 metais vandenynuose plastiko bus daugiau nei žuvų. Mažais žingsneliais bandysime pakeisti pasaulį, pradėdami nuo savo aplinkos“, – teigė „Žaliojo taško“ atstovė G.Vainoriūtė.

Norintys dalyvauti olimpiadoje turi pasiruošti maloniems iššūkiams. Jų lauks teorinės, praktinės ar kūrybinės užduotys įvairiomis aplinkosaugos temomis.

„Mūsų olimpiados tikslas – ne tik išmokyti rūšiuoti, norime, kad moksleiviai suprastų savo, kaip vartotojo, teises ir pareigas – visą vartojimo ir gamtos tausojimo procesą. Rūšiavimas – tai galutinis žingsnis, kurį žengiame, tačiau prieš jį esti kiti svarbūs veiksmai, kuriuos atliekame ne itin atsakingai, tad olimpiados metu žaisdami ir vykdydami komandines užduotis gilinsime žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse, o svarbiausia – pritaikysime jas mokyklos gyvenime“, – kalbėjo viena iš organizatorių Vaida.

Olimpiada vyks trimis etapais. I etape užsiregistravusios įstaigos gaus praktinę resursų taupymo užduotį, o geriausiai pasirodžiusios mokyklos pateks į II etapą – pusfinalį, kuriame delegavę 6 asmenų komandas, mokyklos varžysis tarpusavyje.

III etapas – finalas – vyks Vilniuje. Jo metu bus išaiškinta aplinkai draugiškiausia komanda  nugalėtoja, kuri ir laimės pagrindinį prizą, o komandos mokykla taps kitų metų olimpiados ambasadore. Olimpiados finalas vyks 2017 m. spalio mėnesį.

Pagrindinis olimpiados prizas – KELIONĖ Į EUROPOS ŠALĮ VISAI LAIMĖJUSIAI KOMANDAI.

Švietimo ir ugdymo įstaigos, norinčios dalyvauti olimpiadoje iki 2017 m. kovo 31 dienos turi užsiregistruoti pildydami el. registracijos formą https://goo.gl/forms/GHHQ01NN2Fd9SfLY2
Jei elektroninė registracija neveikia, registracija priimama ir el. paštu info@rvagentura.lt, nurodant tikslų mokyklos pavadinimą, mokyklos el. pašto adresą, atsakingo asmens vardą ir pavardę, telefono numerį bei el. pašto adresą.

Daugiau informacijos: el. paštu info@rvagentura.lt, olimpiada@ztl.lt, www.zaliasistaskas.lt