Mokyklėlė „Aukime ir draugaukime“ – ne tik neįgaliems mažyliams, bet ir jų tėveliams

azuoliukasJau 24 metus Šilutės lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ kartu su įprastos raidos vaikais ugdomi ir neįgalūs vaikai. Šiuo metu veikia 2 specialiojo ugdymo grupės. Šiems vaikams teikiama specialiojo pedagogo, logopedo, tiflopedagogo, judesio korekcijos mokytojo, masažuotojo pagalba.

Kiekvieną dieną mums tenka ugdyti ypatingus vaikus, kuriems reikia šiek tiek daugiau dėmesio, globos. Mes skubame į pagalbą vaikui, stebime jo pastangas, džiaugiamės net ir minimaliais rezultatais. Orientuojamės ne į negalią ar sutrikimą, o į vaiko galimybes, individualius poreikius.

Kiekvienas vaikas ugdomas individualiai, todėl ir siekiami rezultatai skirtingi. Vienu atveju – nuoširdi daina, kitu – šokis, trečiu – tiesiog teigiama emocija.

Negalią turinčio vaiko ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigai yra didelis iššūkis, reikalaujantis taikyti naujas technologijas, priderinti ugdymo aplinką ir turėti žinių. Juk neįgalūs vaikai – tai tie patys žmonės, norintys būti visuomenės dalimi: jie nori turėti tokias pačias galimybes kaip ir visi.

Šiame procese svarbiausia yra kiekvieno iš mūsų požiūris: ar esame pasiruošę priimti ir suprasti šalia mūsų gyvenančių vaikų ir žmonių kitoniškumą?!

Džiaugiamės, kad mūsų darželyje neįgalūs vaikai su įprastos raidos vaikais kartu žaidžia kieme, dalyvauja šventėse, kartu vaidina, piešia, dainuoja, mankštinasi, vyksta į ekskursijas.

Šiais metais pradėjome organizuoti užsiėmimus „Aukime ir draugaukime“ vaikams iki 7 metų amžiaus, turintiems negalią ir nelankantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Šie užsiėmimai skirti ne tik šiems vaikams, bet ir jų šeimoms. Siekiame supažindinti tėvus su neįgalių vaikų ugdymosi galimybėmis ir padėti integruotis į visuomenę.

Tuo tikslu įgyvendinome projektą „Ko vienas negaliu, kartu mes galim viską“. O visai neseniai organizavome šventinį rytmetį „Prisiglauskim prie gerumo žiedo“, skirtą Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai pažymėti. Džiaugiamės, kad šventėje linksmai krykštavo ne tik mūsų darželio ugdytiniai, bet ir darželio nelankantys ikimokyklinukai.

Užsiėmimai bus organizuojami ir ateityje. Kviečiame tėvelius skambinti telefonu (8 441) 62283 ar tiesiog drąsiai užsukti į lopšelį – darželį „Ąžuoliukas“. Mes Jūsų lauksime!