Mokykloje įrengtas karceris laukia drąsuolių

turizmas sargybinisŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla – vienintelė Lietuvos švietimo įstaiga, savo požemiuose įsirengusi tikrą karcerį. Jame savo valia buvo „įkalinti“ du vyrai, tačiau karceryje išbūti vieną naktį pavyko tik vienam.

Karcerio įkūrimą Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos rūsyje jos direktorius Pranas Avižinis vertina visų pirma kaip galimybę savo mokinius pamokyti ekstremalaus turizmo teikimo paslaugų. Kita vertus, mokykla įsikūrusi šimtamečiame Prūsijos laikų kalėjime, tad prie šių dienų poreikių pritaikant pastatą norėta atiduoti duoklę praeičiai. Direktorius pabrėžė, kad karceris mielai lankomas turistų, jame pabuvo ne vienas Seimo narys, ministrai iš Lietuvos bei kitų šalių, tačiau išbandyti save ir už 50 litų pernakvoti ant karcerio gultų, o prispyrus reikalui pasinaudoti čia pat stovinčia „paraša“, panoro vos du mokyklos svečiai. Mokyklos vadovas teigia į karcerį mielai priimsiantis ir kitus išbandyti savo galimybes pageidaujančius aštrių pojūčių mėgėjus.

Šiandien 15.00 val. Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos aktų salėje vyks P.Avižinio knygelės „Kalėjime 60 metų“ pristatymas mokyklos bendruomenei ir miesto visuomenei. Leidinys pristato vieno iš įspūdingiausių Šilutės architektūrinių statinių – 19 a. Teismo rūmų ir kalėjimo – išsaugojimo istoriją, unikalumą, kultūrinę vertę.

Knygelėje remiamasi istoriniais šaltiniais, žmonių atsiminimais, pasakojama, kaip pastatas buvo pritaikytas mokymo reikmėms ir kiek daug pastangų įdėjo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bendruomenė. Kviečiame dalyvauti.

Daugiau apie mokyklą-karcerį skaitykite.